17.09.2016 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - ŠPORT Podbrezová 0:0

V deviatom kole najvyššej slovenskej súťaže remizovala výsledkovo sa trápiaca Dunajská Streda s najväčším prekvapením novej sezóny Podbrezovou bez gólov 0:0.

Dunajskostredčania v prvej lige nevyhrali už od 23. apríla, takže takmer päť mesiacov. Vtedy zdolali práve Podbrezovú, a to 1:0. V prvom polčase diváci pekný futbal nevideli. Hralo sa hlavne medzi šestnástkami, pričom v útočnej fáze bola nebezpečnejšia Dunajská Streda. Prvú vážnu príležitosť zaznamenal zápas v 27. minúte. Po centri Breznaníka mohol skórovať Kochan, ale jeho strelu brankár Tofiloski vyrazil na roh. Veľkú šancu zahodil potom Pambou v 39. minúte, keď po prihrávke Szarku mohol ísť sám na brankára. Volil strelu z 20-tich metrov a priestor medzi tromi žrďami prestrelil. O dve minúty nato Pačindovu strelu chytil Kuciak. Do kabín schádzali oba celky bez gólov.

Druhý polčas začali lepšie domáci. Szarkova strela zo 49. minúty mala namierené mimo. V 54. minúte po skrumáži pred bránkou DAC-u vystrelil vedľa i Breznaník. O minútu nato Dunajskostredčania zaútočili a po spätnej prihrávke mohol zakončiť Simon, ale jeho strelu brániaci hráči zblokovali. Po úvodnom nápore domácich sa hra vyrovnala a presunula medzi šestnástky. Otvárací gól stretnutia mohol zaznamenať Opoku v 82. minúte, keď po centri z pravej strany vystrelil na bránu. Tofilofski však loptu vyrazil na roh, po ktorom hlavičkoval Kostelný nad. Gól už pred záverečným hvizdom nepadol.

Dunajská Streda remizovala s Podbrezovou 0:0 a stále čaká na svoje prvé tohtosezónne víťazstvo. Podbrezová naopak nenašla premožiteľa už deväť duelov aktuálnej sezóny a drží sa v najvrchnejšej časti tabuľky.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk