10.05.2014 15:00 CET
3 : 0
(2:0)

AS Trenčín - MFK Ružomberok 3:0

Trenčín dokázal v domácom prostredí proti Ružomberku potvrdiť úlohu favorita a Liptákov porazil rozdielom triedy 3:0. Toto víťazstvo si klub spod hradu Matúša Čáka zaslúžil, no hosťom sa nedá uprieť snaha o ofenzívnu hru.

Trenčín skvele vstúpil do zápasu, keďže sa dostal do vedenia už v 6. minúte. Vtedy sa lopta po rohovom kope odrazila ku Holúbekovi, ktorý skvelou prihrávkou našiel Rundiča a ten presnou strelou otvoril skóre zápasu - 1:0. Domáci pokračovali v aktívnej hre a zvýšiť mohli už o tri minúty. Tradičnú akciu po čiare potiahol Moses Simon a ten prízemným centrom našiel Opatovského. Mladý stredopoliar AS však v dobrej pozícii zaváhal, mieril totiž tesne vedľa bránky. Ružomberok sa v týchto minútach musel sústreďovať predovšetkým na defenzívu. V 20. minúte rozohrali domáci priamy kop na krátko, loptu si prebral Madu a jeho spätnú prihrávku nebezpečne tečoval hosťujúci Lupták. Jeho nechcený teč však Kováč reflexívnym zákrokom vytlačil mimo bránky. Tesne pred polhodinou hry vymyslel peknú akciu opäť Simon, ktorý znova robil starosti obrane Ružomberka. S loptou sa pretlačil až pred pokutové územie a šikovným úmyslom ponúkol šancu Hajradinovičovi. Ten však z prvej mieril tesne vedľa. Aktívny Moses bol aj pri druhom presnom zásahu Trenčanov. Jeho spätný pas našiel van Kessela, ktorý na dvakrát prekonal bezmocného Kováča - 2:0. Trenčania boli nepríjemní aj v závere prvého dejstva, no tretí gól sa im už pridať nepodarilo.

V druhom polčase sa do šance ako prví dostali hostia. Za Ružomberok mohol v 47. minúte skórovať Lovás, no jeho pokus z dobrej pozície v poslednej chvíli zblokoval Rundić. V ďalšom priebehu hry však znova diktovali tempo hráči AS. V 52. minúte sa v sľubnej pozícii ocitol Hajradinović, no z nej loptu netrafil ideálne. O päť minút neskôr vypracoval Moses šancu pre Opatovského, no ten zoči-voči Kováčovi neuspel. V týchto minútach zakladali útoky aj hostia, no chýbala im presnosť vo finálnej fáze. V nej boli Trenčania podstatne nebezpečnejší, o čom sa hostia presvedčili aj v 66. minúte. Z pravej strany nacentroval Čögley a našiel van Kessela, no holandský hráč sa tentokrát gólovo nepresadil. Ten istý hráč robil hosťom starosti o desať minút. Šikovne sa presadil po ľavej strane a zvnútra šestnástky nastrelil ľavú žrď Kováčovej bránky. Vzápätí sa na druhej strane prezentoval presnou hlavičkou Tawamba, no jeho pokus mieril presne na Volešáka. Hostia sa v závere snažili streliť kontaktný gól, no v snahe skórovať paradoxne inkasovali ešte raz. Brankár Kováč síce v 89. minúte zneškodnil Malecovu strelu, no na dorážku Bera už nemal nárok - 3:0. Trenčín teda zvíťazil rozdielom triedy a dôležitými troma bodmi si upevnil nielen druhú priečku, ale aj miestenku Európskej ligy, ktorú má už stopercentne zaručenú.

Autor: Filip Kubaliak