15.03.2011 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 1:0

V utorok o 17:30 Slovan Bratislava na Pasienkoch privítal Dunajskú Stredu. V zaujímavom zápase dokázali vyhrať Belasí po výhre 1:0 a získali tak tri cenné body.

Od začiatku to bol na bratislavských Pasienkoch zaujímavý súboj, hral sa ale viac v podaní Slovanu. V 11. minúte vyrazil strelu Šeba z hranice šestnástky Novota. V 14. min si Novota poradil aj so strelou Milinkoviča z 22 metrov, síce aj napriek problémom, predsa pokus vyrazil na rohový kop. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hralo hlavne medzi šestnástkami, takmer bez šancí a hlavne s množstvom osobných súbojov. Preto prvý polčas skončil bezgólovou remízou, v prvej polovici hry sa hral veľmi nudný futbal.

Spočiatku v druhom polčase naďalej chýbali šance, ale po hodine hry sa všetko zmenilo. V 65. minúte včasným vybehnutím zlikvidoval veľkú šancu kapitána domácich Šeba šikovný brankár hostí Novota. Onedlho na druhej strane Kolčák zachraňoval pred Helískom, ktorý sa skvelým sólom takmer gólovo presadil. Neskôr pohrozili hostia, po rohovom kope sa dostal k lopte Matůš, ktorý vystrelil a ešte na bránkovej čiare chytil tečovanú strelu Putnocký a zachránil tak svoj mančaft. V 70. minúte si Novota zopakoval úspešný zákrok pred nabiehajúcim Šebom. Deväť minút pred koncom sa dostali Belasí do vedenia, keď sa presadil Milinkovič prízemnou strelou ku vzdialenejšej žrdi - 1:0. Slovan si už svoje vedenie nepustil z rúk a tak zápas skončil na Pasienkoch tesnou výhrou domácich 1:0.

Autor: Filip Kubaliak