07.08.2010 19:30 CET
1 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Tatran Prešov 1:0

V sobotu o 19:30 nováčik ligy Zlaté Moravce privítali Prešov. Hostia zo Šariša aj na štvrtýkrát v rade prehrali 0:1 a v tabuľke doposiaľ nezískali bod, naviac nestrelili čo len jediný gól.

V úvode sa hral opatrný futbal. V 5. minúte sa dostal k strele hosťujúci Cicman, ale Kuciak jeho strelu kryl. Následne pohrozili domáci, ale Candrákovu strelu Cicman odvrátil na rohový kop. Následný rohový kop rozohral Ondrejka, ale Stojanovičovu gólovú hlavičku na bránkovej čiare v poslednej chvíli odkopol jeden z obrancov hostí. V 19. minúte Chren pekne nahral Babicovi, ktorého strelu pozorný Diviš kryl. Hra mierne upadla a ďalšia šanca prišla až v 40. minúte, keď Tomko mohol skórovať, ale jeho strelu Diviš chytil. Do vedenia mohli ísť hostia v 43. minúte, keď Katona pekne nahral na Bognára, ale jeho strelu z hranice bieleho bodu v poslednej chvíli zblokoval domáci stopér Majerník.

V druhej časti hry mali domáci viac z hry, ale šance sa vyskytovali minimálne. Po hodine hry pekne vystrelil z 20 metrov domáci Babic, ale jeho dobrú strelu Diviš vytlačil na rohový kop. Onedlho pekne zakombinovala domáca dvojica Kuračka - Babic, ale následná strela druhého menovaného bola malinou pre Diviša. V 72. minúte mohol skórovať útočník Tatranu Bognár, ale z ťažkej pozície hlavičkoval vedľa. Vzápätí hosťujúcu akciu Katona - Bognár striedajúci Pribula zakončil veľmi nepresne. V 76. minúte Kuračkov roh našiel hlavu Candráka, ale Diviš bol pozorný. V 81. minúte domáci otvorili skóre, keď sa po peknej akcii presadil striedajúci Náther - 1:0. Hostia už nedokázali so stavom nič urobiť a v ďalšom zápase tentokrát proti Zlatým Moravciam tradične prehrali 0:1.

Autor: Filip Kubaliak