28.08.2010 19:30 CET
1 : 1
(0:0)

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 1:1

V sobotu o 19:30 Nitra privítala pod Zoborom neďalekého súpera zo Zlatých Moraviec. V zápase sa zrodila remíza a tak nováčik zo Žitavy opäť uhral na súperovej pôde dobrý výsledok.

Spočiatku sa nemali diváci pod Zoborom na čo pozerať. V 9. minúte domáci Hodúr pekne našiel Ráka, ktorý následne vystrelil, ale Kuciak bol pozorný. V 18. minúte hosťujúci kapitán Peter Kuračka nebezpečne vypálil, Hroššo vyrazil strelu "len" pred seba, ešte sa k lopte dostal Babic, ale ani on nebol úspešný. Neskôr nebolo na ihrisku vidieť takmer žiadne šance. Tá vážnejšia prišla v 38. minúte, ale hosťujúci kanonier Stojanovič nedokázal po peknej strele prekonať Hrošša. Pod Zoborom bol tak prvý polčas bez gólov.

V druhej časti to bol o niečo lepší futbal. V 48. minúte domáci Šimončič vystrelil, ale nepresne. O tri minúty neskôr domáci viedli, keď po nevydarenej prihrávke na Ráka sa k lopte dostal obranca hostí Majerník, následne poslal "malú domov" na Kuciaka, ktorý netrafil loptu a hostia si tak zbytočne strelili vlastný gól - 1:0. Hra mierne upadla a ďalšia šanca prišla v 67. minúte v podaní hostí. Náther sa preštrikoval cez domácu obranu, Hroššo vyrazil pred seba, ale následne Stojanovič už nedokázal skórovať. V 72. minúte Tomko skúšal šťastie, ale Hroššo bol pozorný. O tri minúty neskôr sa Kuračka dostal do šance, a následnou strelou k bližšej žrdi vyrovnal - 1:1. Onedlho mohli domáci opäť viesť, ale Valentova pekná strela z veľkej diaľky tesne minula bránu hostí. V 83. minúte domáci Rák zahrával priamy kop, ale Kuciak bol tentokrát bezchybný. Hostia ešte mali v závere niekoľko šancí, ale gól už nepadol.

Autor: Filip Kubaliak