FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Kružliak - Csabaj, Likavský
Diváci: 5.110

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 2:0

V dohrávke 3. kola slovenskej Corgoň ligy si favorizovaní futbalisti Spartaku Trnava poradili so svojim súperom so Zlatých Moraviec a pred návštevou vyše 5 tisíc divákov si po víťazstve 2:0 pripísali do tabuľky ďalšie 3 body.

Trnavčania boli od začiatku zápasu aktívnejším tímom a hra sa odvíjala hlavne na polovici Zlatých Moraviec. V prvých minútach si však Spartakovci nedokázali vytvoriť väčšie príležitosti na strelenie úvodného gólu. Štandardná situácia Doležaja v 8. minúte trafila iba v šestnástke postaveného Ujlakyho a následný roh zneškodnil brankár Bolek. Prvá vážnejšia šanca prišla až v 25. minúte. Po rohovom kope Hrušku hlavičkoval zblízka osamotený Drobný, avšak jeho zakončenie tesne minulo súperovu bránu. V 32. minúte mala Trnava opäť veľmi blízko ku streleniu úvodného gólu. Po centri Kopúnka hlavičkoval mimo Kožuch, lopta sa dostala na päťku ku Guldanovi, ten však netrafil prázdnu bránu. V 37. minúte si už ale trnavskí priaznivci mohli zakričať gól. Ďalšia centrovaná lopta, tentokrát z kopačky Ďuriša, našla Kožucha a ten nedal Bolekovi šancu. V 42. minúte sa ďalekonosnou strelou takmer z polovice ihriska prezentoval Doležaj, hosťujúci brankár Bolek mal s jeho pokusom značné problémy, ale dokázal ho vyraziť.

Prvá vážnejšia príležitosť druhého polčasu sa zrodila v 52. minúte a opäť to boli domáci futbalisti, ktorí si ju vypracovali. A opäť po centri – Guldan však Ďurišov pas nedokázal zužitkovať na zvýšenie náskoku svojho tímu. Už o 2 minúty neskôr sa však mohli červenočierni radovať po druhý raz. Svoj druhý gól v zápase zaznamenal útočník Kožuch, ktorý si vymenil loptu s Hruškom, obišiel obrancu a z rohu šestnástky trafil presne k tyčke. V 55. minúte sa konečne v ofenzíve ukázali aj hosťujúci futbalisti. Po rohovom kope hlavičkoval Bajza, avšak srbský brankár Kralj, letná posila Spartaku, predviedol výborný zákrok na bránkovej čiare a stav tak zostal nezmenený. V 59. minúte mohol po spolupráci s Kopúnkom skompletizovať svoj hetrik Kožuch, brankár Bolek sa ale trnavskému kanonierovi včas hodil pod nohy a zneškodnil tak jeho nájazd. Tesne pred záverom stretnutia mali Trnavčania ešte jednu príležitosť na zvýšenie svojho náskoku. Najlepší hráč na ihrisku Kožuch svojím presným centrom našiel Klinku, ten však zblízka netrafil bránu.

Trnavčania boli v zápase jasne lepším mužstvom a zaslúžene získali pred vlastnými divákmi všetky tri body. V tabuľke tak sú na 4. mieste so 7 bodmi a 1 zápasom k dobru.

Autor: Andrej Liška