Šilhavý: Nejlepší zápas kariéry, potlesk od fanoušků soupeře hřeje na srdíčku

Kouč české reprezentace Jaroslav Šilhavý považuje vítězné osmifinále mistrovství Evropy proti Nizozemsku za nejlepší zápas trenérské kariéry. Zahřálo ho u srdce, když jeho svěřencům po výhře 2:0 na zaplněném stadionu v Budapešti tleskali i soupeřovi fanoušci. Vyzdvihl výkony brankáře Tomáše Vaclíka a defenzivního univerzála Tomáše Holeše, který si připsal gól a asistenci.

Nejlepší zápas v životě, radoval se po výhře Čechů nad Nizozemskem Holeš

Defenzivní univerzál Tomáš Holeš označil dnešní vítězné osmifinále mistrovství Evropy proti Nizozemsku za nejlepší zápas v životě. Osmadvacetiletý záložník Slavie se blýskl v Budapešti úvodním gólem a asistencí a nasměroval Česko k překvapivé výhře 2:0.

Chorvatsko versus Španělsko: Těžké váhy touží po postupu do čtvrtfinále

Chorvatsko a Španělsko jsou už pravidelnými soupeři na evropských šampionátech a potkávají se i letos. Na rozdíl od let 2012 a 2016 na sebe naráží až ve vyřazovací fázi, což znamená, že pro jednoho z nich turnaj v osmifinále skončí. "Vatreni" ani "La Roja" nepředváděli ve skupinách kdovíjaký fotbal, přesto ale utkání v kodaňském Parkenu slibuje zajímavou konfrontaci.

Češi překvapili Nizozemsko a slaví postup do čtvrtfinále ME

Česká reprezentace vyhrála osmifinále mistrovství Evropy s favorizovaným Nizozemskem a může se připravovat na čtvrtfinále, ve kterém se střetne s Dánskem. Výraznou měrou se na vítězství 2:0 podílel Tomáš Holeš, který nejprve otevřel skóre a následně asistoval u pojistky Patrika Schicka...

Tisíce českých fanoušků zaplavily Budapešť

Čeští fanoušci se poprvé od vypuknutí pandemie koronaviru vloni na jaře mohli ve velkém vydat na zápas reprezentace. Tisícovky příznivců během dneška zaplavily ulice Budapešti, kde vpodvečer národní tým odehraje osmifinále mistrovství Evropy proti Nizozemsku. Převahu měli v maďarské metropoli do oranžové barvy odění fanoušci "tulipánů".

Povedlo se nám psát historii, řekl i přes rakouský konec na ME kouč Foda

Zklamaný z výsledku, ale zároveň hrdý na výkon svého týmu, byl po osmifinálovém vyřazení na mistrovství s Itálií trenér rakouských reprezentantů Franco Foda. Přestože jeho výběr dokázal jednoho z favoritů turnaje výrazně potrápit, prohrál nakonec po prodloužení 1:2 a s turnajem se loučí. I tak ale Rakušané zaznamenali řadu historických mezníků.

Byl to tvrdý oříšek, uznal Mancini po osmifinálovém boji s Rakouskem

Za velkou výzvu, která byla možná ještě těžší než ta, která ho čeká ve čtvrtfinále, označil italský trenér Roberto Mancini osmifinálový zápas mistrovství Evropy s Rakouskem. Ač jeho výběr vstupoval do utkání jako favorit, na postup se nadřel a vyhrál až v prodloužení 2:1 po brankách střídajících Federica Chiesy a Mattea Pessiny.

Přízeň fanoušků po kolapsu Eriksena nás žene vpřed, řekl trenér Hjulmand

Nadšený z postupu mezi nejlepších osm týmů v Evropě i neutuchající podpory fanoušků byl po výhře 4:0 nad Walesem trenér dánských fotbalistů Kasper Hjulmand. Právě přízeň diváků po kolapsu Christiana Eriksena v úvodu šampionátu označil za hlavní motor týmu, který se dostal do čtvrtfinále poprvé od roku 2004.

Bale se po vyřazení s Dánskem zlobil na rozhodčí a odešel z rozhovoru

Kapitán velšských fotbalistů Gareth Bale se po osmifinálové prohře 0:4 s Dánskem na mistrovství Evropy zlobil na německého rozhodčího Daniela Sieberta. Podle jednatřicetiletého útočníka sudí podlehl podlehl atmosféře, kterou na stadionu v Amsterdamu vytvořili dánští fanoušci. K možnému konci reprezentační kariéry se nevyjádřil a z televizního rozhovoru odešel.

Dosud suverénní Belgie vyzve v osmifinále obhájce triumfu z Portugalska

Tahle osmifinálová bitva bude patřit mezi ty nejočekávanější vůbec. Ačkoli Belgie zvládla s přehledem svou základní skupinu, papírově přijatelnějšího protivníka úplně nedostala, neboť poměří síly s obhájci evropského prvenství. Portugalsko každopádně se svým soupeřem od roku 2007 neprohrálo, třikrát ho skolilo a před zhruba třemi lety s ním naposledy remizovalo.

Perišič kvůli pozitivnímu testu na koronavirus přijde o osmifinále Eura

Chorvatsku bude v pondělním osmifinále mistrovství Evropy proti Španělsku scházet křídelník a jedna z opor týmu Ivan Perišič, který měl pozitivní test na koronavirus a musí do desetidenní izolace.

Eurozápisník X. aneb Un cane in Chiesa

Přesně po 25 letech a dvanácti dnech se na anglickém pažitu opět prosadil Chiesa, tentokrát "nezvaný host” Rakušanů. Na Enricovu čtvrtstoletí starou trefu v Liverpoolu tentokrát v Londýně navázal jeho syn Federico, a nasměroval tak Itálii do vydřeného čtvrtfinále. O pár hodin dříve se prvními čtvrtfinalisty stali naopak spíše nečekaně suverénní Dánové...

Italové se nadřeli, ale nakonec v prodloužení uhráli čtvrtfinále

Rakušané potrápili v osmifinále Itálii víc, než se čekalo. Nakonec zápas dostali až do prodloužení a kdo ví, co by se stalo, kdyby platil ve druhém poločase Arnautovičův gól, který nakonec pro těsný ofsajd odvolal VAR. Jeden z favoritů turnaje nakonec v rozhodl o svém postupu v prvním poločase prodloužení brankami Chiesy a Pessiny. Snížení Rakouska už přišlo příliš pozdě.

Šilhavý před Nizozemskem: Pokud každý nezahraje nadstandardně, neuspěli bychom

Podle trenéra Jaroslava Šilhavého mají Češi v nedělním osmifinále mistrovství Evropy proti favorizovanému Nizozemsku šanci jen v případě, že se každému z hráčů povede utkání nadstandardně. Věří, že když se mužstvo minimálně přiblíží k výkonu při březnové remíze 1:1 s Belgií, může postoupit. Bez ohledu na nadcházející vzájemný souboj často vzpomíná na zápas z Eura v roce 2004, kdy byl proti Nizozemcům coby asistent u obratu z 0:2 na 3:2.

De Boer: Češi umí dostat soupeře pod tlak, k postupu je třeba stoprocentní výkon

Podle trenéra Franka de Boera budou muset nizozemští reprezentanti v nedělním osmifinále mistrovství Evropy podat svůj nejlepší výkon, aby přes český tým postoupili. Svěřence kouče Jaroslava Šilhavého považuje za nebezpečné hlavně tím, že umějí dostat soupeře pod tlak, což ukázali například v březnu při remíze 1:1 s Belgií ve světové kvalifikaci. De Boer ocenil gól českého útočníka Patrika Schicka z poloviny hřiště v úvodu turnaje, speciální obranu ale na něj nechystá.