CONMEBOL - Copa América - zprávy

 

Koronavirus odložil také Copa América

Kvůli koronaviru bylo na příští rok odloženo mistrovství Jižní Ameriky, které se mělo na přelomu června a července uskutečnit v Argentině a Kolumbii. Dnes o tom informovala jihoamerická fotbalové konfederace CONMEBOL.  
17.03.2020 | Aktuality | 15 komentářů
 

Brazilce čeká na Copě América ve skupině repríza finále s Peru

Brazilští reprezentanti se utkají při obhajobě vítězství na mistrovství Jižní Ameriky příští rok ve skupině B také s Peru, které letos porazili ve finále. Dalšími účastníky skupiny jsou spolupořadatel turnaje Kolumbie, Venezuela, Ekvádor a asijský šampion Katar, který si zopakuje roli hosta z letošní Copy América.  
04.12.2019 | Aktuality | 42 komentářů
 

Austrálie si za rok odbude svůj debut na Copě Américe

Příští ročník Copy Amériky pozná svého jubilejního dvacátého účastníka. Na šampionátu jihoamerické konfederace CONMEBOL od roku 1993 vždy deset stálých účastníků doplňuje dvojice pozvaných týmů, a za rok půjde o Katar a Austrálii. Turnaj poprvé od roku 1983 pohostí dvě země - Kolumbie s Argentinou...  
05.06.2019 | Aktuality | 61 komentářů
21.04. Kolumbie počítá se zápasy bez diváků
Jeden z pořadatelů letního mistrovství Jižní Ameriky Kolumbie je přesvědčena, že se turnaj navzdory pokračující pandemii koronaviru letos uskuteční. Počítá však s tím, že navzdory přání kontinentální konfederace CONMEBOL naplnit stadiony z 30 procent budou zápasy bez diváků. Kolumbie bude hostit Copu Américu společně s Argentinou, jejíž prezident Alberto Fernández vyjádřil o organizaci akce vzhledem ke koronavirovým opatřením pochyby. "Copa América je zajištěna více než kdy předtím," ubezpečil v úterý kolumbijský ministr sportu Ernesto Lucena. Šampionát se má konat paralelně s mistrovstvím Evropy od 13. června do 10. července. Stejně jako Euro byla i Copa o rok odložena kvůli šíření covidu-19. (ČTK)
06.04. Coutinho vynechá také Copa América
Brazílii na Copa América nepomůže Philippe Coutinho. Ofenzivního hráče Barcelony na červnový turnaj nepustí zraněné koleno, se kterým absolvoval další operaci. (lequipe.fr)
15.03. Copa América pouze s deseti účastníky
Nadcházející Copa América se odehraje jenom s deseti účastníky. Austrálie a Katar se omluvily kvůli nahuštěnému programu, načež konfederace CONMEBOL nyní rozhodla, že nebude shánět náhradníky. (lequipe.fr)
03.03. Copa América s diváky na stadionech?
Diváci by se do ochozů mohli vrátit na letní Copa América. Přítomnost alespoň 30 % fanoušků na stadionech plánuje Kolumbie, která pořádá odložený turnaj společně s Argentinou. (lequipe.fr)
23.02. Austrálie a Katar vynechají Copa América
Reprezentanti Austrálie a Kataru nebudou startovat na letošním turnaji Copa América. Obě země, které měly na z loňska odloženém jihoamerickém šampionátu startovat jako hosté, se omluvily kvůli nabitému programu v této sezoně. Podle zástupců konfederace CONMEBOL už předběžný zájem o start na turnaji, který se bude hrát od 11. června do 10. července v Argentině a Kolumbii, projevili další kandidáti. Pokud se noví účastníci nepřihlásí oficiálně, odehraje šampionát jen deset jihoamerických týmů. (ČTK)
18.03.2020 Austrálie zpochybnila účast na Copě América
V Jižní Americe se letos nebude hrát Copa América, turnaj byl přeložen na příští rok a je otázkou, jestli se uskuteční za původně plánovaného obsazení. Svou účast zpochybnila Austrálie. "CONMEBOL s námi počítá a my se budeme muset rozhodnout. Hlavním cílem bude postup na mistrovství světa, v první řadě chceme být připraveni na kvalifikaci," naznačil australský trenér Graham Arnold, že by se Austrálie mohla chtít přizpůsobit novému termínovému kalendáři a účast na Copě odmítnout. (abola.pt)
17.03.2020 Koronavirus odkládá i Copa América
Kvůli koronaviru bylo na příští rok odloženo mistrovství Jižní Ameriky, které se mělo na přelomu června a července uskutečnit v Argentině a Kolumbii. Dnes o tom informovala jihoamerická fotbalové konfederace CONMEBOL. Konfederace šampionát odložila poté, co obě pořadatelské země oznámily, že kvůli šíření nemoci COVID-19 minimálně na dva týdny uzavřou hranice. (ČTK)
10.02.2020 Lapadulu chce peruánská reprezentace
Za Peru by mohl nastupovat Gianluca Lapadula. Útočník Lecce má kromě italského také peruánské občanství, načež místní reprezentace ho chce povolat před blížící se Copa América. (football-italia.net)
24.07.2019 Copa América 2020 též v Cartageně?
Nadcházející Copa América by se mohla hrát také v kolumbijské Cartageně. Páté největší město země se nyní zařadilo na seznam potenciálních hostitelských měst, a pokud Medellín, Bogotá, Cali či Barranquilla vypadnou, stane se právě Cartagena tím náhradníkem. (eluniversal.com.co)
28.06.2019 Copa América za rok vyvrcholí v Kolumbii
Společné mistrovství Jižní Ameriky příští rok vyvrcholí v Kolumbii, která turnaj uspořádá s Argentinou. O tom, v jaké zemi se uskuteční finále, informovala konfederace CONMEBOL. Reprezentanti se o prestižní trofej utkají ve městě Barranquilla. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
nenalezeny žádné zápasy
Následující zápasy
12.06.?
Argentina - Chile
info
13.06.?
Austrálie - Uruguay
info
13.06.?
Paraguay - Bolívie
info
13.06.?
Kolumbie - Ekvádor
info
Všechny zápasy