Další články

Závěrečný souhrn Copy América 2021

Letošní ročník Copy América se odehrál až do finále bez fanoušků a pro evropského diváka byl ve stínu mistrovství Evropy. Přesto jsme na turnaji mohli vidět skvělý fotbal s velkým množstvím gólů a zajímavých situací.

Tenhle okamžik si pro mě schoval Bůh, řekl Messi po vítězném finále Copy América

Argentinec Lionel Messi po finálové výhře 1:0 na mistrovství Jižní Ameriky nad Brazílií děkoval Bohu. Hvězdný útočník byl vděčný, že se ve 34 letech s reprezentací konečně dočkal vytouženého velkého zlata. Messi coby kapitán dovedl národní tým k prvnímu velkému titulu po 28 letech.

Podle trenéra Brazílie hrála Argentina ve finále Copy América antifotbal

Trenér Brazílie Tite po porážce ve finále mistrovství Jižní Ameriky s Argentinou prohlásil, že soupeř hrál antifotbal. Od jediné branky v 22. minutě podle něj už jen simuloval a zdržoval.

Argentina udolala Brazílii, finále rozhodl Di María

Argentina to dokázala. Konečně po dlouhých 28 letech opět vyhrála velký turnaj. Situace je o to sladší, že titul získala pro svého kapitána a legendu Lionela Messiho, ačkoliv až na desátý pokus. Naopak Brazílie poprvé v historii nedokázala ovládnout domácí turnaj a brazilská hlavní hvězda Neymar tak stále čeká na svůj první titul s národním týmem.

Podle argentinského trenéra dohrával Messi jihoamerický šampionát se zraněním

Trenér Argentiny Lionel Scaloni po triumfu na mistrovství Jižní Ameriky vyzdvihl výkony kapitána Lionela Messiho. Hvězdný útočník totiž podle něj dohrával turnaj se zraněním.

Argentina po finálové výhře nad Brazílií vyhrála Copu América

Argentina zvítězila ve finále jihoamerického šampionátu Copa América nad domácí Brazílií 1:0. Zápas na stadionu Maracaná v Riu de Janeiro rozhodl ve 22. minutě obloučkem přes brankáře útočník Ángel Di María.

Bronz na mistrovství Jižní Ameriky získali Kolumbijci

Třetí místo na mistrovství Jižní Ameriky obsadili fotbalisté Kolumbie. V utkání o bronz v Brasílii díky dvěma gólům Luise Díaze porazili 3:2 Peru. Vítěznou branku dal čtyřiadvacetiletý útočník ve čtvrté minutě nastavení.

Preview závěrečných zápasů Copy América 2021

Copa América se blíží ke svému konci a čekají nás už jen závěrečné zápasy o medaile. Po dlouhých 14 letech se opět bude konat "superfinále" mezi Brazílií a Argentinou. O třetí místo se pak popere Kolumbie a Peru.

Argentina zdolala Kolumbii na penalty a vyzve ve finále Copy América Brazilce

Argentina zdolala Kolumbii 3:2 na penalty a po pěti letech si zahraje finále mistrovství Jižní Ameriky. Po 90 minutách skončilo utkání 1:1, poté co na trefu Argentince Lautara Martíneze ze sedmé minuty odpověděl ve druhé půli Luis Díaz. Svěřenci trenéra Lionela Scaloniho si v neděli zahrají o titul s obhájci z Brazílie.

Brazílie porazila Peru a je prvním finalistou Copy América

Brazílii chybí k titulu už jen jeden krok, ten nejtěžší. Peru si naopak i přes statečný výkon zahraje pouze o bronzovou medaili. Objektivně je však třeba říct, že Brazílie měla téměř po celou dobu zápas pod kontrolou a mohla vyhrát i vyšším rozdílem, nebýt velmi dobře chytajícího gólmana Pedra Galleseho.

Brazilští obhájci v semifinále Copy América porazili Peru 1:0

Brazilci se stali prvními finalisty mistrovství Jižní Ameriky. Úřadující šampioni v semifinále domácího turnaje porazili Peru 1:0 gólem Lucase Paquety a v sobotu si o trofej zahrají s vítězem souboje Argentina - Kolumbie.

Preview semifinále Copy América 2021

Turnaj se dostal už do fáze semifinále, ve kterém se nám představí už pouze Argentina, Brazílie, Kolumbie a Peru. V případě posledních dvou týmů jde spíš o překvapení, protože se zatím na turnaji neprezentují nijak oslnivými výkony.

Argentina porazila Ekvádor a postoupila do semifinále

Jeden z hlavních favoritů na vítězství potvrdil velmi dobrou formu a Ekvádor zdolal rozdílem tří branek. Nutno však objektivně podotknout, že vítězství se nerodilo zdaleka tak lehce, jak se podle výsledku může zdát.

Kolumbie po penaltách vyřadila Uruguay

Třetím semifinalistou Copy América se trochu překvapivě stala Kolumbie, která v penaltovém rozstřelu pokořila Uruguay. Zápas nenabídl nijak ofenzivní podívanou, což se dalo očekávat vzhledem k tomu, že oba týmy mají obrovský problém se střílením gólů. V semifinále Kolumbijci narazí na zatím suverénní Argentinu.