Bronz na mistrovství Jižní Ameriky získali Kolumbijci

10.07.2021 09:21 - Aktuality
Kolumbijská reprezentace (© AFP)

Třetí místo na mistrovství Jižní Ameriky obsadili fotbalisté Kolumbie. V utkání o bronz v Brasílii díky dvěma gólům Luise Díaze porazili 3:2 Peru. Vítěznou branku dal čtyřiadvacetiletý útočník ve čtvrté minutě nastavení.

Peru poslal do vedení v závěru prvního poločasu Yoshimar Yotún, ale Kolumbijci po přestávce otočili skóre. Ve 49. minutě srovnal z přímého kopu Juan Cuadrado a na 2:1 zvýšil Díaz poté, co ho za obranou našel dlouhým výkopem brankář Camilo Vargas.

Peru vyrovnalo v 82. minutě, postaral se o to Gianluca Lapadula, který před tím za stavu 1:1 trefil břevno. V nastavení ale o vítězství ranou zpoza vápna rozhodl Díaz a čtvrtým gólem se v tabulce střelců dotáhl na vedoucího Argentince Lionela Messiho, který má však k dobru finále s Brazílií.

Kolumbie získala celkově sedmou medaili z mistrovství Jižní Ameriky. Kromě pěti třetích míst má na kontě stříbro z roku 1975 a titul z roku 2001. Peru naopak nedokázalo navázat na stříbro z minulého šampionátu v roce 2019.