Primeira Liga - souhrn 15. kola: Velká trojka stoprocentní

18.12.2021, 00:14, aktualizováno 19.12.2021, 23:58
Radost hráčů Porta (© AFP)
Porto veze body ze hřiště Vizely a vrátilo se o skóre před Sporting, jenž si poradil s Gil Vicente. Benfica nadělila sedm kousků Marítimu. Braga zvítězila nad Belenenses, naopak Estoril nezvládl roli favorita v souboji s Famalicãem a doma jenom remizoval 2:2, v tabulce tak zůstává na pátém místě. Spokojena není ani Guimarães. Naopak poprvé od konce srpna naplno bodoval Paços Ferreira...

Gil Vicente FC - Sporting CP 0:3

18.12.2021 21:30

Góly: 53. Nuno Santos, 64. Gonçalo Inácio, 90+3. Daniel Bragança

První dějství žádný přesný zásah nenabídlo, zato hned dvě červené karty ano. Až po obrátce se podařilo Sportingu přetlačit Gil Vicente, které tak přišlo o šňůru pěti ligových zápasů bez porážky. Domácí se snažili odolávat statečně, dokonce přežili i penaltu, hosté ale přece zabrali, a slavili ve finále desátý tříbodový rezultát za sebou v rámci Primeira Ligy.

V úvodních pasážích tohoto duelu se především musel činit sudí Tiago Martins. Ten už ve 12. minutě tasil z kapsy červenou kartu, ačkoli původně ukázal žlutou, neboť na videu viděl, kterak Fudžimoto opravdu dost nešetrně sestřelil Matheuse Reise, a domácí museli po právu do oslabení. Jenže síly na hřišti se velmi rychle vyrovnaly, také Sporting totiž následně hřešil.

Z celé situace vznikl poměrně solidní galimatyáš ve 22. minutě. Za zády rozhodčího upadl na zem v nepřerušené hře Pedrinho, u nějž se pohyboval jeho sok Ugarte, a ten měl být dle Tiaga Martinse tím, kdo ho srazil. Jenže nakonec se ukázalo, že oním viníkem, který neudržel nervy na uzdě, byl Luís Carlos, vyloučení pro Ugarteho bylo zrušeno a přisouzeno spoluhráči.

Ve 33. minutě byl opět pořádně na očích hlavní arbitr tohoto klání. Pořádně se přitom mohli čílit příznivci Gil Vicente, neboť je bezpochyby pravda, že Ugarte pád na trávník v šestnáctce soupeře vážně hodně teatrálně přihrál po kontaktu s bránícím Vitorem Carvalhem. Pokutový kop byl přesto nařízen, postavil se k němu Pote, jehož střelu nicméně zastavil gólman Frelih.

Až ve druhé půli nakonec hosté potvrdili svoje kvality, dění na hrací ploše bylo přece výrazně klidnější. V 53. minutě udeřil gólově Nuno Santos, jenž levačkou usměrnil míč parádně, i s pomocí teče stopera Lucase Cunhy, na zadní tyč. V 64. minutě se balón odrazil od Goncala Inácia za brankovou čáru po střele Poteho. A pak Daniel Braganca využil pobídky Paulinha.

FC Porto
Góly: 14. Luis Díaz, 19. Otávio, 47. Zaidu Sanusi, 64. Samu (vl.)
19.12. 18:00
SL Benfica
7:1
CS Marítimo
Góly: 3. Darwin Núñez, 18. Darwin Núñez, 34. Gilberto, 48. Rafa Silva, 57. Roman Jaremčuk, 86. Gonçalo Ramos, 90+1. Haris Seferović - 81. Ali Alipour
Famalicão
Góly: 45. Rui Fonte, 45+2. Chiquinho - 42. Bernardo Vital (vl.), 53. Simon Banza