Braga konečně prolomila mizérii a snadno vyhrála v Tondele

Braga se v dosavadním průběhu portugalské nejvyšší soutěže trápila, ovšem nyní přeci jen zabrala a díky fantasticky zvládnutému prvnímu poločasu zvítězila přesvědčivě po výsledku 4:0, všechny čtyři góly vsítila právě v úvodním dějství. Po dvou předchozích porážkách poprvé uspěla a se třemi body se posunula na dvanáctou příčku, před reprezentační přestávkou a skupinovou fází Evropské ligy navíc nabrala potřebné sebevědomí.
06.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Braga musí napravit špatný vstup do sezóny, první možnost má v Tondele

Vzpomínky na hrůzostrašný úvod minulé sezóny se musí opět probouzet v členech SC Braga, která se po úvodních dvou kolech krčí bez bodů na předposledním místě ligové tabulky. Nepříznivý začátek sezóny může zvrátit na hřišti Tondely, které se také první zápasy nevydařily.
03.10. | Previews | žádný komentář

Tondela vyloupila Moreirense a je blízko záchraně

Tondela dokázala vyloupit půdu Moreirense a výrazně se přiblížila záchraně. Hosté šli do vedení na sklonku prvního poločasu, když se z pokutového kopu prosadil Joao Pedro. Moreirense sice v 70. minutě vyrovnalo, trefil se Aurelio, ovšem poslední slovo měl opět z penalty Pepelu. Rozhodující branka přitom padla v poslední minutě zápasu.
27.07. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Tondela potřebuje bod ze hřiště Moreirense, ten mu zaručí záchranu

Tondela má v posledním kolem pouze jeden jediný cíl, a to uhrát na půdě Moreirense, které v tabulce výše než na osmé pozici skončit nemůže, toužebný bod. Jedině ten mu jistojistě zaručí záchranu bez ohledu na výsledky souběžně hraných klání Setúbalu a Portimonense. Nicméně u veškerého dění nebude moci být přítomen hostující kouč Natxo González.
24.07. | Previews | žádný komentář

Tondela zabrala v pravý čas, doma přetlačila favorizovanou Bragu

Braga nenapravila svůj výsledkový nezdar z minulého střetnutí proti Belenensesu, tentokráte nezaznamenala přesný zásah a dokonce Tondele venku podlehla. Ta naopak udělala výrazný krok k záchraně. Od sestupového pásma se vzdála na rozdíl tří bodů a bude mít situaci v závěrečném kole ve vlastních rukou. O jediný gól se postaral Yohan Tavares.
22.07. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Tápající Tondela vyzve o třetí místo usilující Bragu

Braga se mohla v minulém kole dotáhnout bodově na Sporting, který před pár dny prohrál s korunovaným mistrem z Porta. Právě s lisabonským protivníkem se horlivě už několik týdnů přetahuje o třetí příčku. Jenže na řadu přišlo jen zaváhání se zachraňujícím se Belenensesem. A tenhle výsledkový nezdar se bezpochyby bude snažit napravit na půdě Tondely.
19.07. | Previews | žádný komentář

Porto po výhře na půdě Tondely vykročilo rázně za titulem

Porto splnilo svou povinnost, vyhrálo na půdě o záchranu usilující Tondely a jen jedno vítězství ho dělí od zisku ligového titulu, pokud tedy Benfica neurve ani bod na hřišti Famalicaa ve večerním klání, jinak by oslavy portského triumfu mohly započít už právě po něm. O všem podstatném se v nynějším střetnutí rozhodlo až ve druhém poločase.
09.07. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Porto může slavit titul, představí se v Tondele

Jen dvě vítězství dělí Porto od zisku jistojistého zisku ligového titulu. A první krok k němu bezpochyby bude chtít udělat na hřišti Tondely, která se v tabulce nachází na opačném pólu a horlivě usiluje o udržení se v nejvyšší soutěži. Náskok na první příčce mají Dragoes čtyři kola před koncem více než luxusní, promrhat ho by bylo vážně velmi, velmi bohémské.
09.07. | Previews | žádný komentář

Sporting si dvěma góly v prvním poločase poradil s Tondelou

Sportingu se s Rubénem Amorimem na lavičce daří a i ve čtvrtém utkání pod jeho vedením neokusil porážku. Tentokrát to odnesla pro lisabonský klub neoblíbená Tondela, kterou srazily dva góly v první půlhodině zápasu.
19.06. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Sporting bude chtít proti Tondele navázat na výhru z minulého kola

Kádr Sportingu si v utrápené sezóně zvyká již na třetího kouče, a pod vedením trenérské komety Rubéna Amorima usilovně bojuje alespoň o třetí místo v ligové tabulce. Proti jeho cílům a úmyslům bude tentokrát stát Tondela, které chybí pouze krůček k zachování ligové příslušnosti i pro příští rok.
18.06. | Previews | žádný komentář
22.10. Tondela má jednoho nakaženého
Jeden pozitivní test na koronavirus a další neprůkazný měla Tondela. Podle informací "A Bola" je nakaženým talentovaný obránce Jota Gonçalves, přičemž Rúben Fonseca zamířil rovněž do karantény, kde bude čekat na další testování. (abola.pt)
25.08. Grau bude letos hostovat v Tondele
Jaume Grau loni hostoval v Lugu a ani letos nebude hrát za první tým Osasuny. Záložník odchází na další hostování, tentokráte si ho vypůjčila Tondela. (abola.pt)
14.08. Cláudio Ramos posílil FC Porto
O svou jedničku mezi tyčemi oficiálně přišla Tondela. Klub opouští Cláudio Ramos a portugalskou ligu bude chytat v dresu jiného celku, jako volný hráč podepsal čtyřletý kontrakt s FC Porto. (transfermarkt.de)
11.08. Tondela představila trenéra Ayestarána
Pako Ayestarán byl oficiálně představen jako nový trenér Tondely, s níž podepsal smlouvu. Holohlavý kouč před několika lety vedl Valencii, místo na lavičce portugalského klubu mu uvolnil Natxo González. (abola.pt)
07.08. Tondela se domluvila s Ayestaránem
Natxo González skončil jako trenér Tondely a vedení portugalského klubu rychle našlo náhradu - kormidla se ujme někdejší kouč Valencie Pako Ayestarán, smlouva bude podepsána v nejbližších hodinách. (abola.pt)
06.08. Agostinho prodloužil s Tondelou
Tondela se bude nadále spoléhat na Luíse Agostinha. Osmapadesátiletý sportovní ředitel s portugalským klubem uzavřel smlouvu i pro nadcházející ročník. (abola.pt)
05.08. González už není koučem Tondely
Tondela bude hledat nového kormidelníka. Po jedné sezóně portugalský klub opouští Natxo González. (abola.pt)
30.07. Panathinaikos získal křídelníka Xaviera
Antonio Xavier po vypršení smlouvy opouští portugalskou Tondelu a míří do Řecka. Křídelník posílil Panathinaikos, s nímž podepsal tříletý kontrakt. (abola.pt)
18.07. Cláudio Ramos míří do FC Porto
Cláudio Ramos po vypršení smlouvy opustí Tondelu a zamíří do mnohem většího klubu. Brankář má namířeno do FC Porto, obě strany dělí poslední detaily od konečné dohody o smlouvě. (abola.pt)
12.07. Pité laboruje se zraněným kolenem
Tondele v tuto chvíli není k dispozici Pité, obránce portugalského klubu si poranil koleno a je ohrožen jeho start v souboji s Gil Vicente. (abola.pt)