FC Arouca Portugalsko - FC Arouca - Zprávy

Další články

Sporting čeká náročný duel na půdě zlepšující se Aroucy

Sporting se v minulém kole vrátil do čela ligové tabulky, a aby se stoprocentní jistotou uhájil výsadní postavení, potřebuje vyhrát na půdě Aroucy. Ta si ovšem po slabším začátku sezony vzpomněla na minulý ročník a momentálně se těší ze skvělé formy.

Arouca zaskočila Porto a připsala si čtvrtou výhru v řadě

V dobré formě hrající Arouca se nezalekla velkého soupeře a proti Portu si připsala čtvrtou ligovou výhru v řadě. Domácí tým se díky výhře 3:2 přiblížil bojům o evropské poháry, hostům naopak ujíždí titulový vlak.

Třetí Porto se představí v Arouce

Porto v minulém kole pouze remizovalo s Rio Ave a jeho ztráta na první dva týmy ligové tabulky se opět prohloubila. Nyní zavítá do Aroucy, která se po nepovedeném začátku sezony zvedá a momentálně má sérii tří výher v řadě.

Benfica si bez potíží poradila s Aroucou a za vedoucím Sportingem stále zaostává o jediný bod

Obhájce mistrovského titulu z Lisabonu vstoupil do nového roku tím nejlepším možným způsobem a po vlažnějším začátku snadno porazil outsidera z Aroucy po výsledku 3:0. V tomto ligovém ročníku zaznamenal již své dvanácté vítězství a je stále druhý o bod za městským rivalem Sportingem, před třetím Portem si vytvořil čtyřbodový náskok. Domácí celek naopak přerušil svou šňůru pěti duelů bez porážky a klesl na třináctou příčku se šestnácti body.

Benfica započne nový rok na půdě rozjeté Aroucy

Obhájce mistrovského titulu z Lisabonu si nevede vůbec špatně ani v tomto ligovém ročníku, nicméně prozatím to vypadá, že jeho cesta za ziskem devětatřicátého triumfu v historii Primerira Ligy může být ještě náročnější než naposledy. Benfica doposud vybojovala šestatřicet bodů v patnácti ligových duelech a nachází se na druhém místě o bod za vedoucím městským rivalem Sportingem.

Braga po trefě kanonýra Álvara Djalá těsně udolala poslední Aroucu

Favorizovaná Braga po jasné porážce v Madridu se slovutným Realem (0:3) ve skupinové fázi Ligy mistrů zmobilizovala síly na ligové scéně a i přes očividný odpor Aroucy nakonec získává tři body díky těsné výhře 1:0. Domácí celek se letos trápí, a i když se za svůj nedělní výkon proti favoritovi rozhodně nemusí stydět, tak s pouhými šesti body na kontě zůstává poslední osmnáctý, za sedmnáctým Chavesem i nyní zaostává o bod.

Braga bude chtít na půdě Aroucy udržet kontakt s čelem ligy

Sporting Braga zakončí další náročný zápasový cyklus před nadcházející reprezentační pauzou v Arouce a je jasným favoritem utkání. Domácí celek je totiž jen stínem loňského týmu a krčí se na posledním místě tabulky, hosté jsou na čtvrtém místě s drobnou ztrátou na vedoucí trio.

Sporting po divokém průběhu udolal Aroucu a vrátil se tak do čela Primeira Ligy

Favorizovaný Sporting to těsně před reprezentační přestávkou neměl jednoduché, jelikož narazil na houževnatou Aroucu, avšak díky příznivému výsledku 2:1 si připsal na konto již svou sedmou ligovou výhru z osmi případů a s dvaadvaceti body se vrátil na první místo tabulky o bod před druhou Benficu. Hosté naopak stále vyhráli jen jednou, se šesti body jim patří až šestnáctá barážová pozice.

Sporting na závěr programu 8. kola přivítá Aroucu

Sporting dobrý vstup do ligové sezóny nepotvrdil ve čtvrtek v evropských pohárech a těsně před reprezentační pauzou zkusí své fanoušky potěšit alespoň v ligové soutěži. Na Estádio José Alvalade přivítá Aroucu, která je jen stínem loňského týmu.

Porto poprvé v sezóně zaváhalo, s Aroucou se totiž rozešlo smírně

Porto se těsně před reprezentační přestávkou mohlo vyhoupnout do čela portugalské ligy, jenže v tomto nedělním utkání poprvé v sezóně zaváhalo. A vzhledem k průběhu nakonec bylo rádo, že získalo alespoň bod. Skvěle organizovaný hostující vyzyvatel se totiž dostal do senzačního vedení v 84. minutě a o naprosto nečekaný tříbodový zisk přišel až v devatenácté minutě maratónského nastavení, kdy se trefil Evanilson.

Porto si chce udržet stoprocentní bilanci proti nevyzpytatelné Arouce

Porto v loňském ročníku portugalské nejvyšší soutěže obsadilo druhou příčku, a přímo se tak probojovalo do základní skupiny Ligy mistrů, až do reprezentační přestávky se tedy plně může koncentrovat na ligovou scénu. V dosavadních třech duelech ani jednou nezaváhalo a získalo plný počet devíti bodů. Nyní bude chtít prodloužit svou pozitivní bilanci proti Arouce, která však v dosavadním průběhu také ještě neprohrála.

Arouca má poháry, výhru nad Portimonense zařídili Antony a Ji-Soo Park

Na páté místo tabulky nakonec poskočila FC Arouca. A to znamená, že bude hrát v příští sezoně evropské poháry v ještě lepším předkole. Hosté využili porážky Vítórie od Porta a díky nynějším třem bodům jsou zkrátka oni těmi lepšími. Zápas rozhodli na začátku druhého poločasu Antony a Ji-Soo Park.

Arouca může zabojovat o pátou pozici, venku narazí na Portimonense

Jestli někdo letos v Primeira Lize příjemně překvapoval, pak bezpochyby Arouca. Celek od portského předměstí ještě v roce 2020 působil ve třetí nejvyšší soutěži, aby se jen o tři roky později mohl radovat z postupu do evropských pohárů. Závěr sezóny bude dohrávat na půdě Portimonense, které svou prvotní, hlavní ambici, čili záchranu na top levelu, má již splněnou.

Stoper Marcano jediným gólem rozhodl o těsné výhře Porta nad Aroucou

FC Porto zvítězilo na půdě houževnaté Aroucy a připsalo si už svou šestou ligovou výhru v řadě. O vítězství obhájců titulu rozhodl v závěru prvního poločasu jediným gólem zápasu zkušený obránce Marcano. Hosté tak stále pronásledují vedoucí Benficu, na kterou ztrácejí tři kola před koncem čtyři body.