FC Famalicão Portugalsko - FC Famalicão - Zprávy

Další články

Sporting chce udělat další důležitý krok k titulu v dohrávce s Famalicãem

Sporting v tuto chvíli zažívá celkem povedenou sezonu a po loňském neúspěchu v podobě až čtvrtého místa v liza nyní může získat dokonce double. Hostitelé se totiž nachází v portugalské nejvyšší soutěže na vedoucí příčce se ziskem čtyřiasedmdesáti bodů a před městským rivalem Benficou drží čtyřbodový odstup, navíc mají k dobru právě tuto dohrávku 20. kola na půdě sebevědomě hrajícího Famalicãa.

Porto v domácím utkání s Famalicãem dvakrát dotahovalo ztrátu a potřetí v řadě nevyhrálo

FC Porto ve 29. kole Ligy Portugal prodloužilo svou mizérii a doma překvapivě jen remizovalo s Famalicãem 2:2. Domácí do zápasu už špatně vstoupili, když za hosty skórova Cádiz. Ten se trefil i nakonci první půle, kdy opět vracel vedení na stranu svého týmu. O konečném výsledku nakonec rozhodl až necelých deset minut před koncem základní doby Taremi.

Porto potřebuje proti Famalicãu udržet třetí místo

Výrazné komplikace nastaly týmu FC Porto po posledních dvou ligových kolech. Nepovedlo se mu v nich získat ani bod a místo na titul se musí ohlížet za sebe, aby udržel třetí místo. K tomu potřebuje porazit Famalicão, které se momentálně těší z lepší formy.

Braga v nastaveném čase otočila zápas Famalicãem a po třech zápasech si připisuje výhru

Famalicão neudrželo proti Braze nadějné vedení prohrálo s favoritem po srdnatém výkonu 1:2. Domácí celek poslal do vedení po hodině hry gólem z penalty Cádiz, za hosty poměrně rychle vyrovnal Borja a až v jedenácté minutě nastaveného času rozhodl o jejich výhře Djaló.

Braga se pokusí na půdě Famalicãa zlomit sérii tří zápasů bez výhry

Sporting Braga má za sebou sérii tří náročných zápasů, ze kterých nedokázal vydolovat v jedinou výhru a jeho situace se v polovině sezóny komplikuje. Zpět na vítěznou vlnu by rád naskočil na hřišti Famalicãa, které se momentálně těší z dobré formy a okupuje sedmé místo ligové tabulky.

Cabral s Musou prolomili střelecké trápení a Benfica na konci roku zapisuje cennou výhru nad Famalicãem

Drtivý závěr roku po nepřesvědčivém začátku posledního měsíce předvedla lisabonská Benfica, která v posledním zápase kalendářního roku 2023 porazila na vlastním stadiónu Famalicão 3:0. Favorita poslal po půlhodině hry do vedení svým prvním ligovým gólem Cabral, v závěru výhru přesnými trefami potvrdili Silva a Musa.

Benfica ve svém posledním utkání v tomto roce hostí Famalicão

Předvánoční 14. kolo Ligy Portugal opět zahýbalo pořadím na čele soutěže a Benfica jde do vůbec posledního zápasu roku 2023 jako druhý tým tabulky. Proti ní se na Estádio da Luz postaví Famalicão, které od svého postupu do ligy před čtyřmi lety stále čeká na favoritův skalp.

Porto po dominantním výkonu veze tři body z půdy Famalicãa

FC Porto splnilo roli favorita na hřišti Famalicãa a možná až nečekaně hladce vyhrálo 3:0. Hosté do utkání dobře vstoupili gólem Evanilsona, těsně před odchodem do kabin přidal druhý gól Taremi a vítěznou tečku v závěru utkání přidal Francisco Conceição.

Porto po neúspěchu v Lize mistrů potřebuje zabrat na půdě Famalicãa

Tři týdny trvající pauza od portugalského ligového fotbalu je u konce a jako první z favoritů soutěže se představí FC Porto. To zatím tahá oproti rivalům za kratší konec a nyní ho čeká zápas na půdě nevyzpytatelného Famalicãa, které se opět pohybuje v horní polovině tabulky.

Sporting nejtěsnějším rozdílem porazil Famalicão, o výhře opět rozhodl Paulinho

Sporting CP zůstává i po třetím kole Ligy Portugal stoprocentní. Lisabonský celek si na domácím stadiónu poradil s FC Famalicão 1:0. O výhře domácích rozhodl stejně jako v předcházejících dvou kolech Paulinho.

Stoprocentní Sporting hostí Famalicão

Vítězně zvládl první dvě kola nového ročníku Ligy Portugal lisabonský Sporting a na dobrý vstup do sezóny bude chtít navázat i ve druhém domácím duelu. Soupeřem mu bude Famalicão, které začátek sezóny také potkal v dobré formě.

Famalicão si na úvod sezóny připravilo překvapení a z Bragy veze tři body

Páteční předehrávka a úvodní duel nové sezóny Ligy Portugal mezi domácí Bragou a hostujícím Famalicãem skončil velkým překvapením. Domácí favorit sice šel díky gólu kapitána Horty do brzkého vedení, ale po změně stran prvně vyrovnal Rodrigues a vítězný gól Famalicãa přidal v páté minutě nastaveného času Aranda.

Sezóna začne v Braze, kde se představí Famalicão

Fanoušci portugalského fotbalu se dočkali. Letní pauza je u konce a začíná nový roční Ligy Portugal. Na úvod dlouhé čtyřiatřicetikolové sezóny přivítá loni třetí Braga v minulé sezóně osmé Famalicão a hned první zápas sezóny může nabídnout zajímavou podívanou.

Famalicão po vyloučení přišlo o dvoubrankový náskok a na závěr tak remizovalo s Riem Ave

Famalicão skvěle vstoupilo do svého závěrečného zápasu tohoto ročníku a po necelé čtvrthodině hry vedlo o dvě branky, ovšem poté byl vyloučen Zaydou Youssouf a oslabení hosté dvoubrankové manko neudrželi, protože nováček soutěže srovnal stav dvěma trefami v závěrečných dvaceti minutách. Rio Ave tak s největší pravděpodobností zůstane na aktuální dvanácté pozici se čtyřiceti body, Famalicão má na kontě o čtyři body více a bude čekat, jestli mu to stačí na konečnou osmou pozici.