Plzeň se podle Šádka zaměří na výhru v MOL Cupu. Viktorii chce dovést k sedmému titulu

Dnes, 17:23
Aktuality
Šádek by chtěl pro Plzeň sedmý titul. (© ČTK / Chaloupka Miroslav)

Předseda představenstva Adolf Šádek (51) připustil, že prožil psychicky náročný týden poté, co fotbalisté Plzně v penaltovém rozstřelu vypadli v Evropské lize s Panathinaikosem a následně o víkendu v domácí soutěži utrpěli porážku 0:3 ve Zlíně. Podle šéfa klubu mají nyní Západočeši jednoznačnou motivaci vyhrát domácí pohár, z něhož v úterý vypadli oba hlavní pražští favorité Slavia se Spartou. V další sezoně zkusí Viktoria zaútočit na sedmý titul, řekl Šádek na tiskové konferenci k dubnovému výročnímu utkání, v němž si připomene 15 let od prvního ligového primátu.

Plzeň ve čtvrtek po penaltovém rozstřelu vypadla s Panathinaikosem a černý týden završila prohrou ve Zlíně, po níž zůstala v ligové tabulce až čtvrtá. "Já jsem si jel oddechnout do Zlína, takže tam to úplně přebolelo. Do ran, které se ještě nezahojily, jsem si nasypal trošičku soli. Ještě že jsou v tom regionu perfektní lidi. Když mě viděli, tak mi dal vedle sedící děda z placky ochutnat svoji slivovici, protože viděl, že bych se mohl zhroutit," líčil Šádek.

"Je to samozřejmě zvláštní, že jste v Evropské lize v základní době neprohráli a už jsme venku. Ale to ta Evropa přináší. Třeba nám to zase dodá potřebnou energii a sílu to teď přetavit v podobě zisku MOL Cupu. Stejně bychom asi letos tu Evropskou ligu nevyhráli. Třeba se teď po sérii zranění fakt dáme dohromady a zabojujeme o trofej v Česku," doplnil funkcionář, který dnes slaví 51. narozeniny.

Plzeň a její postavení v tabulce. (©Livesport)

Viktoria v lize po 24 kolech ztrácí ze čtvrtého místa tabulky tři body na třetí Jablonec. Na lídra soutěže Slavii má propastné manko 16 bodů. Účast v pohárové Evropě může vybojovat i triumfem v MOL Cupu, v němž nastoupí ve čtvrtek ve čtvrtfinále v Karviné.

"Je to pro nás obrovská motivace. Nerad bych v pátek koukal, že vypadli všichni favoriti a že situace se výrazně mění. Včera opravdu nebylo řečí čísel poznat, kdo byl favorit. Papírově samozřejmě Sparta a Slavia, ale na hřišti se ukázala vysoká kvalita Boleslavi a Jablonce," řekl. "Nás čeká velmi dobře hrající Karviná, která nám má co vracet. Na vánočním večírku jsme se bavili s lidmi, že bychom mohli zase po delší době přivézt na náměstí nějakou trofej. Uděláme pro to maximum," prohlásil Šádek.

Slíbený titul

Po nedávném příchodu nového majitele a aktuálně nejbohatšího Čecha zbrojaře Michala Strnada má Viktoria vysoké ambice. Šádek věří, že v příští sezoně mohou Západočeši zaútočit na sedmý ligový titul a první od sezony 2021/22.

"Zrovna včera jsem na výkonném výboru říkal (šéfovi Slavie) Jardovi Tvrdíkovi, že budeme mít zápas k 15 letům od prvního titulu. Nevím, proč se mi smál. Myslím, že šest titulů za 15 let je dobré. Aby přišel sedmý titul příští rok, to je výzva. Určitě všichni vidíte, co se v českém fotbale děje. Myslím, že takhle teď asi smýšlí vícero majitelů a funkcionářů klubů. Ale já pevně věřím, že v příští sezoně budeme silní a připravení," uvedl Šádek.

Tuto sezonu však nepovažuje za odepsanou. "Máme pořád dost výzev a bodů na hřišti, abychom ještě v lize trošku udělali průvan. Sedmička je magické, šťastné číslo. Myslím, že budu moct skončit v klubu, až budeme mít sedm titulů. Čím dřív to bude, tím dřív si možná oddechnu. Jinak tady budu sedět ještě v 95 letech a to už asi nebude žádný šlágr na rozhovor. Ten sedmý titul jsem tak nějak slíbil a budu dělat všechno pro to, aby byl co nejdřív," dodal.

Vyhrát je složitější

Od prvního titulu se podle něj klub obrovsky posunul. "Ušli jsme strašně velký kus cesty, stadion se výrazně změnil. Zároveň jsme si na sebe ušili bič. Máme spoustu práce před sebou. Dlouho jsme titul nevyhráli, vždy říkám, že se mi ještě nikdy nepovedlo vyhrát double. Myslím, že tlak na nás i s příchodem nového vlastníka se nijak nesnížil," uvedl Šádek.

"Skoro bych řekl, že dnes vyhrát trofej je ještě složitější. Nemyslím to zle, ale tenkrát v té době přece jen trh ještě nebyl tak nabitý zahraničními hráči a kvalitou ze zahraničí. Nebyla tady taková miliardářská euforie, ekonomická stabilita a fotbalový boom. Tím nechci říct, že dříve to bylo výrazně snazší. Ale třeba MOL Cup se bere vážněji, už každý si uvědomuje, co to přináší v podobě jistoty v evropských soutěžích a ekonomiky," řekl generální ředitel klubu.

Autor: ČTK

Komentáře (13)

Přidat komentář
ghjghj3

Pro koeficient kdyby pohar vyhral jablonec a mel tak jisty podzim jako letos olomouc. Plzen to zvladne pres kvalifikaci a pak bychom meli v poharech 4 tymy. A treba by se tam prosoural i patej tym.

Reagovat
Svářeč

No nevím... Ta kvalifikace eklu je hodně zrádná, i mezi nenasazenými se vždy vyskytnou nějaké silné mančafty, které jen zrovna nemají koeficient. Už si tam vylámaly zuby i větší kluby než je Plzeň a mezi námi, zrovna Plzeň dokáže být v předkolech hodně labilní, vzpomeňme na ty dvojzápasy s Dritou, New Saints, CSKA Sofia. Letos Servette, Rangers... Takže já bych radši i z hlediska koeficentu radši cílil na jistotu - Slavia, Sparta a Plzeň s jistotou ligové fáze. Jinak by se mohlo klidně stát, že Plzeň a Jabka v kvaldě eklu vyhoří, a v pohárech budeme mít jen tři mančafty, z toho jeden nějaký mančaft typu Bolka, Karviná, Baník... což při jejich současném stavu by byl pro koeficient průser.

Reagovat
Martin9719

Tak se nám včerejškem vytvořil na Hyského další tlak, protože pokud s těmito soupeři, co tam zůstali neudělá ani pohár tak je jisté, že bude balit kufry. Pokud by do finále nedošel Jablonec tak by to byla kardinální ostuda, zvlášť pokud by zůstal před námi a hráli bychom doma.

Reagovat
Salfovic

Taky bych to tak viděl, když nevyhraje pohár, tak může jít.

Reagovat
arvncrtx

Já bych teda od Šádka spíš čekal nějakou koncepci. Pokud Hyskému věřil, tak ho vyhodí po jednom přestupáku, v kterém do toho navíc klub nijak zvlášť nešlápl? Tipnul bych, že mu dají v létě volnou ruku, velký budget, a teprve jestli posere podzim, tak se to bude řešit.

Reagovat
bourbon

taky si to myslím

Reagovat
ghjghj3

Presne.

Reagovat
Pepe1911

nechápu jak tu můžou jet takový nesmysly...

Reagovat
srandamač

To by byl chudák, kdyby tam přišel jen na jeden přestupák (zimní) a ještě k tomu když se prepřahalo a po něm by tam nastopil někdo, kdo by dostal ke smlouvě bianco šek na přestupy

Reagovat
ratusek

máte to naprosto ložené. V lize už se moc není kam hnát, to třetí/čtvrté místo uhrajete v klidu. Ale šance na pohár je velmi velmi vysoká. Pokud se nebude hrát na tom jabloneckém poli

Reagovat
Zephyr

Největší šok celého článku je pro mě zjištění, že Šádkovi je teprv 51 let. Tipoval bych mu tak o 10 víc.

Reagovat
Pepe1911

Chlast, devky a fotbal, biologicky je mu tak 90

Reagovat
srandamač

Po tom co byl na pokraji bankrotu, tak se na něm každej měsíc podepsal jako rok

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele