Jablonecký nový trávník prospěl hlavně Spartě aneb Události 4. kola FORTUNA:LIGY

14.08.2023, 22:57
Názory a komentáře

Hned dva pěti brankové příděly přineslo 4. kolo FORTUNA:LIGY. Viktoria Plzeň zvítězila na půdě trápícího se Dynama České Budějovice 5:2. Jablonec zase absolutně nezvládl první poločas duelu se Spartou Praha, která navíc hrála v hodně pozměněné sestavě, a prohrál 1:5.

Slávisté zamířili na Městský stadion v Mladé Boleslavi s tím, že domácí letos poskládali velmi kvalitní kádr. Pražané nakonec vyhráli díky vlastní brance Paulola 1:0. V souboji dvou celků, jenž spolu na jaře bojovaly o čtvrtou pozici, vyhrálo Slovácko na Bohemians 1:0.

Baník Ostrava zabral na svém domácím vítkovickém stadionu a porazil Hradec Králové 2:0 díky dvěma trefám v úplném závěru. První letošní bod si připsali svěřenci Pavla Vrby, Zlín remizoval se Slovanem Liberec 1:1. Shodně 2:1 pak skončila utkání Pardubic s Karvinou a Olomouce

Zápas kola

Jablonec - Sparta Praha 1:5

Dalo by se říci spíše poločas kola. Sparťané totiž v obměněné sestavě bez největších hvězd na jabloneckou obranu vlétli a o půli bylo hotovo.

Gól kola

1. Ibrahim Traoré (Viktoria Plzeň)

Gólmanu Janáčkovi nevyšel odkop od brány, exslávistický záložník si balon zpracoval a téměř z poloviny hřiště skóroval.

2. Nemanja Krsmanovič (Teplice)

3. Kaan Kairinen (Sparta Praha)

Jedenáctka kola

Brankář - Matouš Trmal (Mladá Boleslav)

Mladoboleslavský gólman sice čisté konto nakonec díky teči spoluhráče Paulola neudržel, i tak však předvedl několik výtečných zákroků, díky čemuž Středočeši neinkasovali vícekrát. Vytáhnul přímý kop Masopusta, lapil ránu Tijaniho. Výborně vyběhl proti van Burenovi.

Pravý obránce - Martin Vitík (Sparta Praha)

Dva góly jsou na obránce super počin, obzvlášť, když je stihne během úvodní půl hodiny. Na obě branky mu asistoval Kaan Kairinen, vždy od rohového praporku. V prvním případě musel pro balon couvat a v těžké pozici jej trefil pravačkou. Ve druhém se prosadil pro něj typicky hlavou.

Střední obránce - Stanislav Hofmann (Slovácko)

Svou brankou rozhodl o výhře celku z Uherského Hradiště na stadionu Bohemians. Havlík od praporku pasem po zemi našel Kadlece, jehož ránu z první Reichl dokázal vyrazit. Podařilo se mu ale balon poslat přímo před připraveného Hofmanna, před kterým zívala úplně prázdná branka

Levý obránce - Emil Tischler (Pardubice)

Jeho Pardubice vybojovaly s Karvinou tři body, on před přestávkou otevřel skóre. Všemu předcházel výtečný centr Pavla Černého, jenž mířil k zadní tyčce hostující svatyně. Tam si naběhl Tischler, který hlavou dokázal procedit míč skrze gólmana Ciupy do sítě.

Pravý záložník - Jakub Janetzký (Zlín)

V pětatřicáté minutě srovnal do sítě Slovanu Liberec a znamenalo to jediné. První letošní ligový bod pro Vrbovu partu. Tom Slončík centroval z kraje hřiště a jeho pas na přední tyči přizvedl Antonín Fantiš. Tím našel za sebou nabíhajícího Janetzkého, který hlavou poslal balon za Vliegena.

Střední záložník - Kaan Kairinen (Sparta Praha)

Nejprve dvakrát přihrál svým centrem od rohového praporku na gól Martinu Vitíkovi, ve 38. minutě pak sám vstřelil čtvrtou branku Sparty v Jablonci. Po přihrávce Qazima Laciho ve středu pole si míč připravil na svou levou nohu a z nějakých třiceti metrů zamířil přesně k tyči.

Střední záložník - Pavel Bucha (Viktoria Plzeň)

Jeho gól do sítě Českých Budějovic, v pořadí třetí plzeňský, byl nakonec i vítězný. Jan Kopic získal míč ve středu pole, následně udělal několik svižných kroků, na pravé straně pokutového území našel Buchu, který prudkou přízemní ranou prostřelil českobudějovického brankáře Janáčka.

Střední záložník - Qazim Laci (Sparta Praha)

Sice se v Jablonci neprosadil, ale stihl tři asistence. Poprvé nahrával na třetí branku Sparty, když parádní kolmicí vyslal do úniku Martina Mincheva. Následně postrčil balon na Kaana Kairinena, jenž se trefil ze střední vzdálenosti. Poté obloučkem ve vápně našel nabíhajícího Tomáše Wiesnera.

Levý záložník - Christian Frýdek (Slovan Liberec)

Slovan Liberec poslal už v 15. minutě ve Zlíně do vedení, bohužel pro něj to stačilo pouze na remízu. Frýdek přebral ve středu hřiště míč od Mohameda Doumbii, vydal se s ním dopředu a z nějakých 20 metrů vypustil skákavou střelu k pravé tyči, po které se Dostál marně natahoval.

Útočník - Jan Vodháněl (Sigma Olomouc)

Svou momentální formu potvrdil proti Teplicím, když otevřel v 55. minutě skóre. Přetažený centr získal Juraj Chvátal a poté balon předal Vodhánělovi. Ten přešel přes několik soupeřů a z hranice šestnáctky zakončil přesně k tyči. Navíc si jeho přihrávku poté Chaloupek srazil do vlastní brány.

Útočník - Pavel Šulc (Viktoria Plzeň)

Plzeňský mladík se v Českých Budějovicích připsal první ligový hattrick. Nejprve centr Cadua zpracoval patou Durosinmi a Šulc pohotově balon napálil pod břevno. Druhý gól si připsal po Kalvachově centru z přímého kopu hlavičkou a potřetí skóroval z pokutového kopu.

Nemělo by vám uniknout

Smolný pardubický vlastní gól Denise Halinského je o body nepřipravil.

Julišův gól kvůli ofsajdu platit nemohl.

Tomáši Grigarovi je sice 40, ale chytat pořád umí.

Po Hejdově hře rukou kopaly České Budějovice penaltu. Čas 1:02.

Parádní rána Tomáše Čelůstky skončila na břevně.

VAR v akci

Sudí po kontrole u videa odvolal penaltu pro Slovácko i žlutou kartu Hybše.

VAR rozhodl o červené kartě pro Ceciliu za úder loktem do obličeje Havlíka. Čas 3:24.

Po ruce Adedirana VAR správně nařídil pokutový kop. Čas 2:20.

Změny v tabulce

Na prvních dvou příčkách se nic nezměnilo. O skóre vede Sparta před Slavií, jediné dva stoprocentní celky FORTUNA:LIGY. Na třetí příčku poskočila s devíti body Sigma Olomouc. Následuje několik celků, které si zatím připsaly sedm bodů. Čtvrtá je díky kanonádě na Dynamu Viktoria Plzeň.

Na páté, šesté a sedmé příčce jsou další tři sedmibodové mančafty. Za sebe se tak seřadily týmy Mladé Boleslavi, Slovácka a Teplic. Osmí Bohemians mají o bod méně, tedy poloviční úspěšnost. Devátá pozice momentálně patří s pěti body Slovanu Liberec.

Desítku uzavírá čtyřbodový Hradec Králové, stejný zápis mají v této kolonce ale i Baník Ostrava a Pardubice. Třináctá je díky výhře s prvního kola Karviná, jen dva body má na kontě Jablonec. Předposlední je s jedním bodem Zlín, poslední jsou s nulou České Budějovice.