Boleslavi se povedl zázračný comeback aneb Události 2. kola FORTUNA:LIGY

31.07.2023, 21:15
Názory a komentáře

Ve druhém kole FORTUNA:LIGY potvrdili roli favorita fotbalisté Sparty, kteří zvítězili 1:0 ve Zlíně díky trefě Ladislav Krejčího z penalty. Dařilo se i pražské Slavii, která vyhrála na půdě Českých Budějovic 3:1. Naopak stále tápe Plzeň, Západočeši ztratili vedení v závěru utkání a připsali si tak pouze bod za remízu s Hradcem Králové.

Mladá Boleslav dokázala smazat dvoubrankovou ztrátu s Libercem i po vyloučení Kostky a remizovala 2:2. Bez branek se odehrálo utkání mezi Baníkem Ostrava a Slováckem. Stoprocentní bilanci si drží Teplice, které vybojovaly výhru 2:1 s Bohemians.

Pardubice musely po vyloučení Kinského hrát od 24. minuty v oslabení a nakonec remizovaly s Jabloncem 0:0. Po prohře na Spartě vyhrála Sigma Olomouc, nováčka z Karviné přehrála poměrem 3:1.

Zápas kola

Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:2

Středočechům se povedlo získat cenný bod i po vyloučení Kostky a neproměněné penaltě Kušeje.

Gól kola

1. Luka Kulenović (Slovan Liberec)

Liberecký útočník se pěkně uvolnil přes Kadlece a obstřelem na zadní tyč překonal Trmala.

2. Mojmír Chytil (Slavia Praha)

3. Lukáš Juliš (Sigma Olomouc)

Jedenáctka kola

Brankář - Jan Hanuš (Jablonec)

Pardubice sice hrály od 24. minuty v oslabení, ale ohrozit branku se jim povedlo několikrát. Proti však vždy byl jablonecký brankář Jan Hanuš, který si počínal jistě. Navíc byl pokaždé připraven pomoct s rozehrávkou.

Pravý obránce - Matěj Chaluš (Slovan Liberec)

Stoper Slovanu Liberec dostal svůj tým do vedení už v osmé minutě. Na volný přímý kop Christiana Frýdka si naskočil přes obránce a prudkou hlavičkou rozvlnil síť. Gólman byl bez šance.

Střední obránce - Marek Suchý (Mladá Boleslav)

Na konci druhého poločasu Mladá Boleslav zahrávala standardní situaci. Té se ujal Tomáš Ladra, na jehož nadýchaný centr si v pokutovém území počíhal zkušený stoper Marek Suchý, jenž zachránil domácím alespoň bod.

Levý obránce - Ladislav Krejčí (Sparta Praha)

Kapitán Sparty podal spolehlivý výkon. Dokázal zastavit několik útočných akcí soupeře a byl ochoten pomoci s rozehrávkou. V 80. minutě proměnil penaltu a zajistil tak Spartě další tři body do tabulky.

Pravý záložník - Juraj Chvátal (Sigma Olomouc)

Chvátal hned v patnácté minutě naservíroval míč do velkého vápna pro Lukáše Juliše, který dostal Sigmu do vedení. Celý zápas podával jistý výkon a podporoval Olomouc dopředu i dozadu. Nutně musel zapůsobit i na trenéra Jílka.

Střední záložník - Jan Navrátil (Sigma Olomouc)

Ofenzivní záložník Jan Navrátil byl důležitým faktorem v utkání proti Karviné. Průnikové přihrávky doplnil pěkným gólem, když potrestal chybnou rozehrávku brankáře Lapeše, který vyběhl ven z branky a na lob Navrátila byl krátký.

Střední záložník - Robert Jukl (Teplice)

Kromě spolehlivého výkonu v defenzivě se mu podařilo přidat i gól. V 59. minutě si naběhl do pokutového území, dostal přihrávku do běhu od Fily a prostřelil brankáře Reichla na přední tyč. Teplice díky němu připsaly tři body.

Levý záložník - Lukáš Provod (Slavia Praha)

Slavii dokázal vrátit vedení v 74. minutě. Naběhl si na pas od Chytila na hranici velkého vápna a nekompromisně zakončil. Navíc našel centrem z levé strany právě Mojmíra Chytila, jenž pojistil vedení Slavie na 3:1.

Útočník - Mojmír Chytil (Slavia Praha)

Chytil odehrál sice jen půl hodiny, ale připsal si gól a asistenci. Nejdříve nahrál na důležitou branku Lukáši Provodovi. Následně se zapsal i do listiny střelců, když patičkou překonal brankáře Šípoše. Neproměněná penalta v jeho podání už nehrála žádnou roli.

Útočník - Luka Kulenović (Slovan Liberec)

Luka Kulenović má na svědomí branku kola. Jeho parádní akce, při níž obešel obránce Kadlece a následně obstřelil gólmana Matouše Trmala s pomocí o tyč se musela líbit všem. Kromě gólu měl i několik nebezpečných střel.

Útočník - Lukáš Juliš (Sigma Olomouc)

Lukáš Juliš si připsal první gól v sezoně. V patnácté minutě dostal přihrávku od Juraje Chvátala, kterou si zpracoval na prsa a vyslal tvrdou ránu k tyči. Olomouc se po jeho zásahu nastartovala k jasné výhře.

Nemělo by vám uniknout

Antonín Fantiš mohl poslat Zlín do vedení, ale v tutové šanci pouze orazítkoval tyč.

Tanko si naběhl za obranu a obhodil si míč kolem brankáře, prázdnou bránu ale netrefil. Čas 1:34.

Mojmír Chytil mohl přidat svůj druhý gól v zápasu. Penaltu mu ale brankář Šípoš zlikvidoval.

Proti penaltě Vašulína se vyznamenal gólman Plzně Jindřich Staněk.

Puškáč mohl snížit utkání na 1:2, penaltu ale poslal nad branku.

VAR v akci

Cedidla zahrál ve vápně rukou, což VAR odhalil a sudí následně ukázal na penaltový puntík.

Obránce Kostka musel po ostrém šlapáku opustit hřiště.

Rozhodčí po konzultaci s VARem nařídil penaltu pro Boleslav. Čas 0:12.

Změny v tabulce

Po druhém kole FORTUNA:LIGY je na prvním místě Slavia. Šest bodů má ale i Sparta a překvapivě také Teplice, jež po Plzni zdolaly i Bohemians. Za nimi následují se čtyřmi body Slovácko, Slovan Liberec a Mladá Boleslav.

Na sedmém místě figuruje Karviná, které se po zápasu se Zlínem nepovedlo utkání v Olomouci. A právě Sigma, jež napravila neúspěch na Spartě, je osmá. Za ní se nachází Bohemians. Na desáté příčce je Viktoria Plzeň, která má po dvou kolech pouze bod.

Jen bod za remízu mají na svém kontě i Pardubice. Za nimi je se stejným počtem bodů Hradec Králové, Jablonec a Baník Ostrava. Na spodku tabulky najdeme bez bodu Zlín, za nímž se nacházejí ještě s horším skóre České Budějovice.