Fortuna liga - souhrn 6. kola

23.08.2019, 20:58, aktualizováno 25.08.2019, 21:13
Slovan Bratislava se rozešel se Žilinou smírně 1:1 a oba týmy zůstávají v závěsu na čele tabulky. Dunajská Streda zvítězila nad Nitrou a posunula se před Trenčín na třetí místo. V závěsu je Trnava, která také zvítězila venku - na hřišti Ružomberku. Michalovce se ve třetím sobotním zápase rozešly smírně se Seredí...

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 1:2

25.08.2019 19:15

Góly: 37. Milan Ristovski - 39. Kristián Koštrna, 57. Andrej Fábry

FC DAC Dunajská Streda zabral v šiestom kole Fortunaligy naplno a na pôde Nitry zvíťazil po nerozhodnom polčase 2:1 (1:1).

Už v druhej minúte si dal Farkaš takmer vlastný gól. V deviatej minúte mal veľmi dobrú pozíciu Blackman, no namieril vedľa. V trinástej minúte mal ten istý hráč opäť veľkú príležitosť, no loptu do prázdnej bránky na poslednú chvíľu nepustil Daniel Magda. V 19. minúte Abdulrahman hlavičkoval na zadnej žrdi tesne vedľa. O dve minúty nato šiel sám na Šipošovu bránku Ramírez. Avšak nečakane sa zasekol a prihral pod seba, čím gólovú šancu premrhal. V 35. minúte mal pred sebou prázdnu bránu Abdulrahman, no z dvoch metrov od čiary mu loptu nad brvno vyrazil Šípoš. V 37. minúte poslal Gatarić kolmicu do šestnástky Fabišovi, no ten bol v ofsajde, a tak prestal hrať. Defenzíva DAC tiež len pozerala, ako sa Ristovski dostal pred Jedličku a loptu poslal k žrdi - 1:0. Ibaže o dve minúty bolo znovu všetko inak. Koštrna na zadnej žrdi osamotený poslal loptu do protipohybu Šípoša - 1:1. V nadstavenom čase prvého polčasu sa do zakončenia v malom vápne natlačil Blackman. Panamský, dnes pravý krídelník, mieril vedľa.

V 56. minúte poslal do vedenia hostí Andrej Fábry. Gól však neoslavoval, pretože sa trafil do siete bývalého klubu, ktorý ho vychoval. Center zľava Nitra nedostala do bezpečia a mladý záložník bol pri lopte skôr ako Šípoš - 1:2. V 78. minúte sa o vlastný gól druhýkrát v zápase "pokúsil" Pavol Farkaš. Tentoraz loptu nasmeroval po centri z krídla do Šípoša. FC Nitra podľahla doma Dunajskej Strede 1:2.

Více informací k zápasu

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:1

25.08.2019 17:30

Góly: 37. Rafael Ratão - 80. Miroslav Káčer (pen.)

Šláger 6. kola Fortuna ligy sa skončil remízou, padli dve penalty na oboch stranách. Keďže obe boli premenené, tímy ostávajú stále neporazené, no stratili prvé vody. Slovan navyše prišiel o dlhú sériu minút bez inkasovaného gólu.

Dalo sa očakávať, že Slovan nastúpi bez viacerých opôr, opäť v základnej zostave chýbal strelec Šporar. Do hry sa však pre zmenu dostal napríklad Dávid Strelec a aj on so spoluhráčmi pomohol k svižnému tempu hry svojho tímu v úvode. S Danielom či Dražičom si vypracoval šance, ale gólom neskončila ani jedna. Do vedenia išli domáci hráči, po chybe v obrane došlo k penaltovému verdiktu a Ratao nadvakrát svoj pokus napokon premenil na 1:0. Ten istý hráč potom nevyzrel na Holeca a preto Slovan viedol po polčase len tesne o gól.

Po prestávke chceli hostia zabrániť debaklom z minulosti (5:2 či 6:2) a skúšali vpredu čosi vymyslieť. Gól dosiahli po hodine hry, ale pre ofsajd sa Bernát radovať nemohol. Veľkú šancu zvýšiť vedenie mal onedlho Strelec, ale zblízka nedal. Vzápätí na druhej strane preveril Greifa nebezpečnou strelou Boženík, brankár domácich vyrazil na roh. Desať minút pred koncom sa napokon dočkali aj hostia, opäť sa pískala penalta. Apau si nedal pozor a po jeho faule premenil jedenástku aj Káčer - 1:1. Šancu mal ešte v závere Ljubičič, no mieril len nad bránu. Ďalšia penalta sa už na konci zápasu nepískala v prospech belasých a tak si tímy body v šlágri rozdelili. Stále však platí, že ani jeden z nich ešte neprehral.

FK Pohronie - AS Trenčín 0:4

24.08.2019 19:00

Góly: 5. Ante Roguljić, 41. Osman Bukari, 68. Hamza Ćataković, 85. Gino van Kessel

AS Trenčín nedal v šiestom kole Fortunaligy domácemu Pohroniu žiadnu šancu a prevalcoval ho výsledkom 4:0 (2:0).

Skóre duelu otvoril už v piatej minúte Roguljič - 0:1. Po centri Bukariho voľný Roguljič prekopol bránku. Bukari následne neuspel ani z uhla. Čatakovič mieril tesne vedľa žrde. Po centri Bukariho domáci obranca Bartoš tečoval loptu do brvna vlastnej bránky. Pohronie malo v prvom dejstve jedinú veľkú príležitosť. V 18. minúte Blahút tesne minul krížnou strelou vzdialenejšiu žrď. Hostia mali naďalej viac z hry a vytvárali si i šance. Roguljiča v tutovke vychytal Vantruba. Spoza šestnástky to skúsil Comvalius. Gólman Pohronia bol prikrátky až pri koncovke Bukariho z pravej strany pokutového územia k vzdialenejšej žrdi - 0:2. Domáci mohli znížiť na konci polčasu po rohu Pellegriniho, avšak Nosko hlavičkoval nad brvno.

V druhom polčase kapitána Pellegriniho nahradil Klec. Pohronie malo prevahu a zahrávalo niekoľko štandardiek. Hostia sa spoliehali na brejky. Po jednom z nich narobil Vantrubovi aj za prispenia teču problémy Bukari. Tesák prenikol do šestnástky z ľavej strany, no loptu po jeho strele zblokoval Skovajsa. AS dostal možnosť na zmenu skóre v podobe štandardky z pravej strany. Zahral ju Koolwijk a v šestnástke hlavou nadvihol loptu Čatakovič - 0:3. Tento moment domácich zlomil a už toľko nehrozili. Súper mohol naopak vedenie zvýšiť. Pri zakončeniach van Kessela a Roguljiča sa zaskvel Vantruba. Van Kessel sa neskôr prezentoval peknou hlavičkou, no minul bránku. V 85. minúte sa však zoči - voči domácemu gólmanovi presadil po zemi - 0:4. V samom závere mohol pridať čestný zásah domácich Klec, no v šestnástke ho pekným zákrokom vychytal Šemrinec. Trenčín vyhral na pôde Pohronia presvedčivo 4:0.

Zemplín Michalovce - ŠKF Sereď 1:1

Góly: 17. Matúš Vojtko - 9. Cléber

MFK Zemplín Michalovce remizoval v šiestom kole najvyššej slovenskej súťaže na domácom štadióne s ŠKF iClinic Sereď 1:1. O všetkom rozhodol už prvý polčas.

Domáci začali náporom, ako prví však z čista jasna udreli hostia. Michalovskou obranou sa v deviatej minúte predral Lukáčik. Jeho center dorazil do siete Cleber - 0:1. Východniari reagovali o osem minút nato. Na center z pravej strany si nabehol Vojtko a vyrovnal na 1:1.

Prišli i ďalšie príležitosti, no strelci neboli úspešní ani na jednej strane. Najbližšie ku gólu mal po polhodine hry Rota. Jeho strela tesne minula opustenú bránu hostí. V druhom polčase sa útoky naďalej striedali na oboch stranách. S pribúdajúcim časom však rástla i nervozita. Hneď v úvode polčasu išiel na Kiru Špehar, ale mieril len do michalovského brankára. Priestor sereďskej brány nenašli strely Žofčáka, Sidibého ani Petra Kolesára. Aj preto Michalovce remizovali na východe republiky so Sereďou 1:1.

"My sme chceli vstúpiť do zápasu aktívne, čo sa nám aj podarilo. Po našej chybe ale išiel súper do vedenia. To nás trošku poznačilo. Dnes nám nešla koncovka. Chceli sme, tlačili sme sa dopredu, ale vždy nám niečo chýbalo. Taký kľud a pokoj vo finálnej fáze. S remízou nie sme spokojní, chceli sme vyhrať,"povedal po zápase tréner Zemplína Anton Šoltis.

"Chcem pogratulovať domácemu tímu k dobrému výkonu, hral veľmi organizovane. Išli sme síce do vedenia, ale potom sme urobili chybu, za ktorú sme pykali. Musíme si to všetko rozanalyzovať, pretože tie chyby sa podobali na chyby v zápasoch s Nitrou aj Slovanom. V závere sme mali šance strhnúť víťazstvo na svoju stranu, remíza je ale vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžená," skonštatoval lodivod Serede Slavče Vojneski.

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 0:1

Góly: 40. Bogdan Mitrea (pen.)

Na Liptove to nie je v poslednom čase ono, domáci opäť prehrali. Tentoraz nestačili na Trnavu, jediný gól zápasu strelil Mitrea z penalty.

Krízu chceli v Ružomberku prelomiť bodovaním s Trnavou, ale doma sa Ružomberku opäť niečo také vôbec nepodarilo. Aj keď sa v úvode naoko snažili pôsobiť aktívnejšie, prvú šancu mali hostia, Yilmaz sa postaral o zaujímavú strelu. Šťastie skúšal aj Lovat, ale nedal a Dangubič potom mieril hlavičkou nad bránu. Postupne iniciatívu preberal čoraz viac Spartak a 5 minút pred koncom polčasu sa dostal k penalte. Mitrea ju premenil a bolo 0:1.

Tak sa aj skončil prvý polčas a po prestávke skúsili domáci súpera ohroziť hneď v 46. minúte, Rusov si však poradil s pokusom Takáča. MFK sa nemohol radovať ani po hlavičke Twardzika, pretože sa pískal ofsajd. Trnava dobre bránila a súpera v kríze do šancí nepúšťala. Po hodine hry mal šancu Regáli, ale nedal ani on z voleja. Vyrovnanie nepriniesla ani situácia 13 minút pred koncom, akciu opäť potiahol aktívny Regáli a Novotný to tiež z voleja skúšal, no neuspel. Následne nedal v šanci ani Maslo. To bolo všetko podstatné z tohto zápasu a napokon si tri body odnáša Trnava, Ruža prehĺbila krízu a doma opäť nevyhrala.

FK Senica - FC Zlaté Moravce 1:3

23.08.2019 19:00

Góly: 25. Joss Didiba Moudoumbou - 17. Tomáš Ďubek (pen.), 69. Tomáš Ďubek, 71. Senad Jarović

V predohrávke 6. kola Fortuna ligy zvíťazili na Záhorí hráči Zlatých Moraviec o dva góly. Hrdinom sa stal Tomáš Ďubek, ktorý dva góly sám dal a na tretí asistoval.

Na striedačke nebol tréner Michal Ščasný, ktorý si odpykáva trest po červenej karte. V kádri boli aj niektoré ďalšie zmeny. Od začiatku sa hralo prevažne v strede poľa, pričom miernu prevahu mali hostia. Prvý medzi žrde trafil v 10. minúte domáci Yenne, lopta po teči išla na roh. Do vedenia sa ale dostal Vion, pretože po ruke vo vápne premenil penaltu skúsený Ďubek a bolo 0:1. Tento stav ale netrval dlho, El Moudane našiel centrom Favara a po zmätkoch sa presadil Didiba - 1:1. Viac šancí prvý polčas nepriniesol.

Boj o tri body pokračoval po prestávke aktivitou Senice, ale napríklad pri peknej akcii Ramirez neuspel. Vion sa opäť znenazdajky dostal do šance a opäť udrel. Brejk po hodine hry namieril presne opäť aktívny Ďubek peknou strelou - 1:2. Šancu mal dokonca aj na hattrick, ale v ďalšej možnosti neuspel. Za to však nacentroval loptu na Jaroviča, ktorý upravil na 1:3. Hostia využili svoju efektívnosť a porazili Senicu na jej pôde o dva góly. Nič na tom nezmenila ani snaha FK zápas ešte v závere kozmeticky upraviť.