24.08.2019 19:00 CET
0 : 1
(0:1)

Trnava veze cenné tři body z Ružomberku

Na Liptove to nie je v poslednom čase ono, domáci opäť prehrali. Tentoraz nestačili na Trnavu, jediný gól zápasu strelil Mitrea z penalty.

Krízu chceli v Ružomberku prelomiť bodovaním s Trnavou, ale doma sa Ružomberku opäť niečo také vôbec nepodarilo. Aj keď sa v úvode naoko snažili pôsobiť aktívnejšie, prvú šancu mali hostia, Yilmaz sa postaral o zaujímavú strelu. Šťastie skúšal aj Lovat, ale nedal a Dangubič potom mieril hlavičkou nad bránu. Postupne iniciatívu preberal čoraz viac Spartak a 5 minút pred koncom polčasu sa dostal k penalte. Mitrea ju premenil a bolo 0:1.

Tak sa aj skončil prvý polčas a po prestávke skúsili domáci súpera ohroziť hneď v 46. minúte, Rusov si však poradil s pokusom Takáča. MFK sa nemohol radovať ani po hlavičke Twardzika, pretože sa pískal ofsajd. Trnava dobre bránila a súpera v kríze do šancí nepúšťala. Po hodine hry mal šancu Regáli, ale nedal ani on z voleja. Vyrovnanie nepriniesla ani situácia 13 minút pred koncom, akciu opäť potiahol aktívny Regáli a Novotný to tiež z voleja skúšal, no neuspel. Následne nedal v šanci ani Maslo. To bolo všetko podstatné z tohto zápasu a napokon si tri body odnáša Trnava, Ruža prehĺbila krízu a doma opäť nevyhrala.

Autor: Ľubomír Hudačko