25.08.2019 19:15 CET
1 : 2
(1:1)

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 1:2

FC DAC Dunajská Streda zabral v šiestom kole Fortunaligy naplno a na pôde Nitry zvíťazil po nerozhodnom polčase 2:1 (1:1).

Už v druhej minúte si dal Farkaš takmer vlastný gól. V deviatej minúte mal veľmi dobrú pozíciu Blackman, no namieril vedľa. V trinástej minúte mal ten istý hráč opäť veľkú príležitosť, no loptu do prázdnej bránky na poslednú chvíľu nepustil Daniel Magda. V 19. minúte Abdulrahman hlavičkoval na zadnej žrdi tesne vedľa. O dve minúty nato šiel sám na Šipošovu bránku Ramírez. Avšak nečakane sa zasekol a prihral pod seba, čím gólovú šancu premrhal. V 35. minúte mal pred sebou prázdnu bránu Abdulrahman, no z dvoch metrov od čiary mu loptu nad brvno vyrazil Šípoš. V 37. minúte poslal Gatarić kolmicu do šestnástky Fabišovi, no ten bol v ofsajde, a tak prestal hrať. Defenzíva DAC tiež len pozerala, ako sa Ristovski dostal pred Jedličku a loptu poslal k žrdi - 1:0. Ibaže o dve minúty bolo znovu všetko inak. Koštrna na zadnej žrdi osamotený poslal loptu do protipohybu Šípoša - 1:1. V nadstavenom čase prvého polčasu sa do zakončenia v malom vápne natlačil Blackman. Panamský, dnes pravý krídelník, mieril vedľa.

V 56. minúte poslal do vedenia hostí Andrej Fábry. Gól však neoslavoval, pretože sa trafil do siete bývalého klubu, ktorý ho vychoval. Center zľava Nitra nedostala do bezpečia a mladý záložník bol pri lopte skôr ako Šípoš - 1:2. V 78. minúte sa o vlastný gól druhýkrát v zápase "pokúsil" Pavol Farkaš. Tentoraz loptu nasmeroval po centri z krídla do Šípoša. FC Nitra podľahla doma Dunajskej Strede 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk