23.08.2019 19:00 CET
1 : 3
(1:1)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 1:3

V predohrávke 6. kola Fortuna ligy zvíťazili na Záhorí hráči Zlatých Moraviec o dva góly. Hrdinom sa stal Tomáš Ďubek, ktorý dva góly sám dal a na tretí asistoval.

Na striedačke nebol tréner Michal Ščasný, ktorý si odpykáva trest po červenej karte. V kádri boli aj niektoré ďalšie zmeny. Od začiatku sa hralo prevažne v strede poľa, pričom miernu prevahu mali hostia. Prvý medzi žrde trafil v 10. minúte domáci Yenne, lopta po teči išla na roh. Do vedenia sa ale dostal Vion, pretože po ruke vo vápne premenil penaltu skúsený Ďubek a bolo 0:1. Tento stav ale netrval dlho, El Moudane našiel centrom Favara a po zmätkoch sa presadil Didiba - 1:1. Viac šancí prvý polčas nepriniesol.

Boj o tri body pokračoval po prestávke aktivitou Senice, ale napríklad pri peknej akcii Ramirez neuspel. Vion sa opäť znenazdajky dostal do šance a opäť udrel. Brejk po hodine hry namieril presne opäť aktívny Ďubek peknou strelou - 1:2. Šancu mal dokonca aj na hattrick, ale v ďalšej možnosti neuspel. Za to však nacentroval loptu na Jaroviča, ktorý upravil na 1:3. Hostia využili svoju efektívnosť a porazili Senicu na jej pôde o dva góly. Nič na tom nezmenila ani snaha FK zápas ešte v závere kozmeticky upraviť.

Autor: Ľubomír Hudačko