25.08.2019 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:1

Šláger 6. kola Fortuna ligy sa skončil remízou, padli dve penalty na oboch stranách. Keďže obe boli premenené, tímy ostávajú stále neporazené, no stratili prvé vody. Slovan navyše prišiel o dlhú sériu minút bez inkasovaného gólu.

Dalo sa očakávať, že Slovan nastúpi bez viacerých opôr, opäť v základnej zostave chýbal strelec Šporar. Do hry sa však pre zmenu dostal napríklad Dávid Strelec a aj on so spoluhráčmi pomohol k svižnému tempu hry svojho tímu v úvode. S Danielom či Dražičom si vypracoval šance, ale gólom neskončila ani jedna. Do vedenia išli domáci hráči, po chybe v obrane došlo k penaltovému verdiktu a Ratao nadvakrát svoj pokus napokon premenil na 1:0. Ten istý hráč potom nevyzrel na Holeca a preto Slovan viedol po polčase len tesne o gól.

Po prestávke chceli hostia zabrániť debaklom z minulosti (5:2 či 6:2) a skúšali vpredu čosi vymyslieť. Gól dosiahli po hodine hry, ale pre ofsajd sa Bernát radovať nemohol. Veľkú šancu zvýšiť vedenie mal onedlho Strelec, ale zblízka nedal. Vzápätí na druhej strane preveril Greifa nebezpečnou strelou Boženík, brankár domácich vyrazil na roh. Desať minút pred koncom sa napokon dočkali aj hostia, opäť sa pískala penalta. Apau si nedal pozor a po jeho faule premenil jedenástku aj Káčer - 1:1. Šancu mal ešte v závere Ljubičič, no mieril len nad bránu. Ďalšia penalta sa už na konci zápasu nepískala v prospech belasých a tak si tímy body v šlágri rozdelili. Stále však platí, že ani jeden z nich ešte neprehral.

Autor: Ľubomír Hudačko