Fortuna liga - souhrn 3. kola nadstavbové části

06.04.2019, 17:40, aktualizováno 07.04.2019, 16:53
Po další jasné výhře se Slovan Bratislava na čele tabulky těší už z 19bodového odstupu. Žilina ve skupině o titul padla na půdě Dunajské Stredy a prohospodařila tak těsný náskok na domácí. Oba kluby jsou nyní na 48 bodech. Sereď nestačila na Ružomberok. Důležité tři body vyválčila Senica v Myjavě, kde má azyl Trenčín, ale k záchraně se nepřiblížila, protože Zlaté Moravce zvítězily potřetí za sebou, tentokrát nad Podbrezovou. Ve skupině o udržení se ještě Trnava rozešla smírně s Nitrou.
O titul

Slovan Bratislava - Zemplín Michalovce 4:1

07.04.2019 15:00

Góly: 9. Moha, 54. Dávid Holman, 79. Aleksandar Čavrić, 83. Marin Ljubičič - 51. Sadam Sulley

Východniari sa na Tehlenom poli hodnú chvíľu statočne držali, ale potom im po únavnom pohárovom zápase došli sily a napokon podľahli takmer istému majstrovi z Bratislavy 4:1.

Už veľmi rýchlo sa favorit dostal do vedenia, Čavrič totiž hľadal spoluhráčov dobrou nahrávkou čo využil Moha a poľahky prekonal Kiru - 1:0. Rota na druhej strane dobrú loptu potom mohol využiť lepšie, ale mieril mimo. Casado o niečo neskôr skúšal tiež zaujímavý pokus, ale tesne minul. Moha a Šporar následne zamestnali Kiru, ale skóre nenavýšili. Takisto v tutovke ani najlepší strelec ligy Šporar. Kolesár mohol ešte v prvom polčase vyrovnať po dobrej práci Žofčáka, ale vo veľkej šanci nedal.

Kira mal prácu aj po prestávke, aktívny Moha ho však v šanci len trafil a gól z toho nebol. Naopak, prekvapujúco, ale zaslúžene po peknej predvedenej hre dovtedy sa vyrovnania dočkali Michalovčania. Sulley ako striedajúci hráč zamieril ideálne a bolo 1:1. Lenže nie nadlho. Holman peknou ranou spoza šestnástky upravil na 2:1. Slovan naberal na sile, naopak, hosťom sily dochádzali aj vinou pohárového stretnutia počas týždňa. Napriek tomu mal Greif prácu, ale po šanci Casada nekapituloval. To sa však nedalo povedať o Kirovi, ktorý inkasoval krásnu ranu na 3:1 od Čavriča aj s pomocou teču. V tej chvíli bolo rozhodnuté, ďalší gól pridal ešte domáci Ljubičič v závere po prihrávke aktívneho Čavriča.

Více informací k zápasu

ŠKF Sereď - MFK Ružomberok 0:1

06.04.2019 17:00

Góly: 54. Štefan Gerec

MFK Ružomberok zvíťazil v treťom nadstavbovom kole na pôde nováčika zo Serede tesne 1:0 (0:0). Veľké zmeny v tabuľke to však neznamená.

Úvodná polhodina priniesla očakávaný futbal, ale ani na jednej strane nepriniesla žiadne dramatické momenty. Hráči oboch tímov sa ťažko vyrovnávali nielen so svojím súperom, ale najmä s premočeným terénom. Po tejto neprívetivej pasáži strela hosťujúceho Qoseho ani veľká šanca Takáča neskončili v seredskej bránke. V ďalšej veľkej príležitosti Ružomberka zaváhal Mustedanagič a do kabín sa išlo bez gólov.

Liptáci zlomili nerozhodný stav ako prví. Svojho vedúceho gólu sa dočkali v 54. minúte. Vtedy presnú prihrávku Mustedanagiča premenil Gerec - 1:0 pre "Ružu". Po piatich minútach si menovaní hráči úlohy vymenili. Mustedanagič však z dobrej pozície druhý gól streliť nedokázal. Ružomberčania nepustili domácich do výraznej gólovej príležitosti, boli aktívnejší a svoje víťazstvo si bezpečne ubránili.

MFK Ružomberok zvíťazil nad domácim ŠKF iClinic Sereď najtesnejším rozdielom 1:0. V tabuľke má aktuálne 41 bodov, sedem bodov za treťou Dunajskou Stredou. Sereď s 31 bodmi ostáva šiesta. Oba celky hrajú v nadstavbovej skupine Fortunaligy o titul.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 1:0

06.04.2019 15:30

Góly: 15. Connor Ronan

Boj o 2. miesto reálne pokračuje! Dunajská Streda totiž doma zdolala Žilinu a pripravila jej prvú prehru v lige po dlhej dobe. Jediným strelcom v zápase bol Ronan.

Všetko však mohlo byť už od začiatku inak, pretože po pár minútach mal šancu Škvarka. Peknú loptu dopredu ale nezužitkoval k spokojnosti svojich farieb, Jedlička svoj tím totiž podržal. Zblízka potom mieril len nad bránu Divkovič, skóre sa preto nemenilo ani po tejto akcii. Neskôr skúsil šťastie Kalmár, ale Holec si poradil. V 15. minúte sa DAC dostal do vedenia, Kalmár nahrával a Ronan z hranice vápna Holeca poslal loptu vyťahovať zo siete - 1:0.

O chvíľu mohlo byť vyrovnané, pretože na druhej strane sa pískala penalta. Mihalík však nepremenil, mieril len do brvna. V 24. minúte po centri Ronana mohol zvýšiť Kone, ale jeho hlavičku Holec chytil. Pár minút pred koncom polčasu sa o vyrovnanie pokúšal Škvarka, no neuspel.

Zvýšiť vedenie po prestávke mohol Davis, ale z ľava mieril mimo. Potom minúty plynuli bez šancí, vyrovnať mohli šošoni po hodine hry. V protiútoku však Jedlička podržal svoj tím a Škvarku ku gólu nepustil. O minútu neskôr po prihrávke Holúbka sa snažil vystreliť Boženík, ale Jedlička bol opäť na mieste. V 67. minúte po rohovom kope Ronana hlavičkoval Konan vedľa.

Desať minút pred koncom nevyrovnal ani Káčer, opäť sa zaskvel Jedlička. V 82. minúte mohol zvýšiť Divković, ale strelu z hranice päťky Holec vyrazil na roh. Kalmár potom neuspel z priameho kopu, Holec totiž vyrazil loptu preč. A DAC napokon udržal tesné vedenie a naďalej bojuje o 2. miesto, šošonom sa v závere už vyrovnať nepodarilo.

Góly: 52. Kubilay Yilmaz - 54. Marian Chobot

Doma Trnava opäť nepresvedčila, v sobotu len remizovala s nevýraznou Nitrou 1:1.

Papierovo mali mať o čosi navrch domáci hráči, aj sa to snažili od začiatku na ihrisku ukazovať. Avšak, vyložené šance neprichádzali, obrana hostí si často poradila so súperovými akciami ešte pred šestnástkou. Po druhej dvadsiatke minút sa pripomenuli Nitrania, ale ku zakončeniu neprišlo. Vedľa potom mieril po zaujímavej strele Grendel, ale skóre sa teda nemenilo.

Postupne sa Spartak osmeľoval, Miesenböck pre zmenu z priameho kopu mieril nad. Hlavičkou nedal potom ani Čonka a veda mieril aj Dubeň. Svoje pokusy nepremenili ani Gatarič a Lovata, takže polčas góly nepriniesol.

Po prestávke zaujala centrovaná lopta, ktorú si Machovec zrazil tesne nad bránu. Gól následne prišiel o pár minút, Pindroch totiž loptu len vyrazil po strele Lovatu a Yilmaz upravil loptu do siete - 1:0. Lenže trnavská radosť dlho netrvala, Lovata chyboval pri malej domov a Chobot nedal šancu Bolekovi - 1:1.

Domáci sa v ďalšom priebehu snažili o strelenie gólu, ale nepodarilo sa im to. Po hodine hry totiž Grendelovu strelu brankár hostí chytil, o päť minút Yilmaz hlavičkoval nad. Miesenböckovi hlavička sa potom dvadsať minút pred koncom tiež neujala a keď v závere nedal ani Sloboda, na konci zápasu sa písal medzi týmito súpermi remízový výsledok.

AS Trenčín - FK Senica 2:3

Góly: 71. Joey Sleegers, 83. Hamza Ćataković - 27. Eric Ramírez, 36. Kay (pen.), 50. Filip Dangubič

V súboji o záchranu na diaľku získala popri ViOn-e tri body aj Senica. Tá vyhrala na pôde Trenčína 3:2 (2:0).

Prvú šancu mal po piatich minútach hosťujúci Dangubič. Trenčan Chudý sa prekvapiť nenechal. Po štvrťhodine podržal Senicu Taborda, keď Bukarimu zmaril šancu na vedúci gól. Onedlho mohol rozvlniť sieť opäť Bukari, no tesne minul ľavú žrď bránky hostí.

Do vedenia išla v 27. minúte Senica, keď nedorozumenie v obrane hostí využil Ramirez - 0:1. O necelých desať minút Kay premenil jedenástku po ruke domáceho Mašoviča - 0:2. Hostia mohli pridať aj tretí gól, no El Moudane nevyužil ďalšie zaváhanie trenčianskej obrany.

V 50. minúte skóroval Dangubič a bolo už 3:0 pre Záhorákov. Senica diktovala tempo hry.

V 71. minúte však znížil Sleegers a AS ožil. Desať minút pred koncom Čatakovič ešte kontaktný gól nedal, ale v 83. minúte skorigoval na 2:3.

AS Trenčín podľahol mužstvu FK Senica 2:3 a pomohol oživiť nádej hostí na záchranu. Trenčín má v tabuľke aktuálne 23 bodov a je na deviatej priečke. 23 bodov má však aj desiata Podbrezová a jedenásty ViOn Zlaté Moravce. Posledná Senica má aktuálne 19 bodov.

FC Zlaté Moravce - Železiarne Podbrezová 2:1

Góly: 70. Tomáš Ďubek (pen.), 73. Martin Válovčan - 64. Alexander Mojžíš

ViOn Zlaté Moravce opäť zvíťazil. V treťom nadstavbovom kole Fortunaligy v súboji s Podbrezovou získal tri body za víťazstvo 2:1 (0:0).

V šesťbodovom stretnutí sa od úvodného hvizdu bojovalo. Po 15-tich minútach Ďubek rozohral štandardku na Asanoviča. Jeho dobre mierenú strelu z rohu päťky stihol Vantruba vyraziť. Po polhodine Leškov center našiel Wiezika, ale ten loptu poslal vedľa ľavej žrde Chovanovej bránky. V závere prvého polčasu boli aktívnejší hráči z Horehronia. V 40. minúte zakončil Hlohovský; s jeho polovysokou strelou k pravej žrdi si Chovan poradil. V 43. minúte vystrelil spoza šestnástky Obročník a asi o meter minul brvno domácej bránky.

Po zmene strán sledovali diváci dlhé minúty bez streleckej príležitosti. Až v 59. minúte Chovana preveril Viazanko. Jeho strele chýbali centimetre. Hostia išli čochvíľa do vedenia. V 65. minúte Leško rozohral štandardnú situáciu. Wiezikovu hlavičku stihol Chovan vyraziť, ale na dorážku Mojžiša bol prikrátky - 0:1.

V 71. minúte Mojžiš zahral rukou v pokutovom území a nariadenú jedenástku premenil Ďubek - 1:1. V 73. minúte Čögley vysunul Válovčana, ktorý s prehľadom prekonal Vantrubu - 2:1. V závere vrhli hostia všetky sily do útoku, ale vyrovnať sa im nepodarilo. FC ViOn Zlaté Moravce sa vezie na víťaznej vlne, keď FK Železiarne Podbrezová zdolal 2:1.