06.04.2019 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

ŠKF Sereď - MFK Ružomberok 0:1

MFK Ružomberok zvíťazil v treťom nadstavbovom kole na pôde nováčika zo Serede tesne 1:0 (0:0). Veľké zmeny v tabuľke to však neznamená.

Úvodná polhodina priniesla očakávaný futbal, ale ani na jednej strane nepriniesla žiadne dramatické momenty. Hráči oboch tímov sa ťažko vyrovnávali nielen so svojím súperom, ale najmä s premočeným terénom. Po tejto neprívetivej pasáži strela hosťujúceho Qoseho ani veľká šanca Takáča neskončili v seredskej bránke. V ďalšej veľkej príležitosti Ružomberka zaváhal Mustedanagič a do kabín sa išlo bez gólov.

Liptáci zlomili nerozhodný stav ako prví. Svojho vedúceho gólu sa dočkali v 54. minúte. Vtedy presnú prihrávku Mustedanagiča premenil Gerec - 1:0 pre "Ružu". Po piatich minútach si menovaní hráči úlohy vymenili. Mustedanagič však z dobrej pozície druhý gól streliť nedokázal. Ružomberčania nepustili domácich do výraznej gólovej príležitosti, boli aktívnejší a svoje víťazstvo si bezpečne ubránili.

MFK Ružomberok zvíťazil nad domácim ŠKF iClinic Sereď najtesnejším rozdielom 1:0. V tabuľke má aktuálne 41 bodov, sedem bodov za treťou Dunajskou Stredou. Sereď s 31 bodmi ostáva šiesta. Oba celky hrajú v nadstavbovej skupine Fortunaligy o titul.

Autor: Dušan Guman / sport.sk