06.04.2019 17:00 CET
1 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - FC Nitra 1:1

Doma Trnava opäť nepresvedčila, v sobotu len remizovala s nevýraznou Nitrou 1:1.

Papierovo mali mať o čosi navrch domáci hráči, aj sa to snažili od začiatku na ihrisku ukazovať. Avšak, vyložené šance neprichádzali, obrana hostí si často poradila so súperovými akciami ešte pred šestnástkou. Po druhej dvadsiatke minút sa pripomenuli Nitrania, ale ku zakončeniu neprišlo. Vedľa potom mieril po zaujímavej strele Grendel, ale skóre sa teda nemenilo.

Postupne sa Spartak osmeľoval, Miesenböck pre zmenu z priameho kopu mieril nad. Hlavičkou nedal potom ani Čonka a veda mieril aj Dubeň. Svoje pokusy nepremenili ani Gatarič a Lovata, takže polčas góly nepriniesol.

Po prestávke zaujala centrovaná lopta, ktorú si Machovec zrazil tesne nad bránu. Gól následne prišiel o pár minút, Pindroch totiž loptu len vyrazil po strele Lovatu a Yilmaz upravil loptu do siete - 1:0. Lenže trnavská radosť dlho netrvala, Lovata chyboval pri malej domov a Chobot nedal šancu Bolekovi - 1:1.

Domáci sa v ďalšom priebehu snažili o strelenie gólu, ale nepodarilo sa im to. Po hodine hry totiž Grendelovu strelu brankár hostí chytil, o päť minút Yilmaz hlavičkoval nad. Miesenböckovi hlavička sa potom dvadsať minút pred koncom tiež neujala a keď v závere nedal ani Sloboda, na konci zápasu sa písal medzi týmito súpermi remízový výsledok.

Autor: Ľubomír Hudačko