06.04.2019 17:00 CET
2 : 3
(0:2)

AS Trenčín - FK Senica 2:3

V súboji o záchranu na diaľku získala popri ViOn-e tri body aj Senica. Tá vyhrala na pôde Trenčína 3:2 (2:0).

Prvú šancu mal po piatich minútach hosťujúci Dangubič. Trenčan Chudý sa prekvapiť nenechal. Po štvrťhodine podržal Senicu Taborda, keď Bukarimu zmaril šancu na vedúci gól. Onedlho mohol rozvlniť sieť opäť Bukari, no tesne minul ľavú žrď bránky hostí.

Do vedenia išla v 27. minúte Senica, keď nedorozumenie v obrane hostí využil Ramirez - 0:1. O necelých desať minút Kay premenil jedenástku po ruke domáceho Mašoviča - 0:2. Hostia mohli pridať aj tretí gól, no El Moudane nevyužil ďalšie zaváhanie trenčianskej obrany.

V 50. minúte skóroval Dangubič a bolo už 3:0 pre Záhorákov. Senica diktovala tempo hry.

V 71. minúte však znížil Sleegers a AS ožil. Desať minút pred koncom Čatakovič ešte kontaktný gól nedal, ale v 83. minúte skorigoval na 2:3.

AS Trenčín podľahol mužstvu FK Senica 2:3 a pomohol oživiť nádej hostí na záchranu. Trenčín má v tabuľke aktuálne 23 bodov a je na deviatej priečke. 23 bodov má však aj desiata Podbrezová a jedenásty ViOn Zlaté Moravce. Posledná Senica má aktuálne 19 bodov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk