06.04.2019 15:30 CET
1 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 1:0

Boj o 2. miesto reálne pokračuje! Dunajská Streda totiž doma zdolala Žilinu a pripravila jej prvú prehru v lige po dlhej dobe. Jediným strelcom v zápase bol Ronan.

Všetko však mohlo byť už od začiatku inak, pretože po pár minútach mal šancu Škvarka. Peknú loptu dopredu ale nezužitkoval k spokojnosti svojich farieb, Jedlička svoj tím totiž podržal. Zblízka potom mieril len nad bránu Divkovič, skóre sa preto nemenilo ani po tejto akcii. Neskôr skúsil šťastie Kalmár, ale Holec si poradil. V 15. minúte sa DAC dostal do vedenia, Kalmár nahrával a Ronan z hranice vápna Holeca poslal loptu vyťahovať zo siete - 1:0.

O chvíľu mohlo byť vyrovnané, pretože na druhej strane sa pískala penalta. Mihalík však nepremenil, mieril len do brvna. V 24. minúte po centri Ronana mohol zvýšiť Kone, ale jeho hlavičku Holec chytil. Pár minút pred koncom polčasu sa o vyrovnanie pokúšal Škvarka, no neuspel.

Zvýšiť vedenie po prestávke mohol Davis, ale z ľava mieril mimo. Potom minúty plynuli bez šancí, vyrovnať mohli šošoni po hodine hry. V protiútoku však Jedlička podržal svoj tím a Škvarku ku gólu nepustil. O minútu neskôr po prihrávke Holúbka sa snažil vystreliť Boženík, ale Jedlička bol opäť na mieste. V 67. minúte po rohovom kope Ronana hlavičkoval Konan vedľa.

Desať minút pred koncom nevyrovnal ani Káčer, opäť sa zaskvel Jedlička. V 82. minúte mohol zvýšiť Divković, ale strelu z hranice päťky Holec vyrazil na roh. Kalmár potom neuspel z priameho kopu, Holec totiž vyrazil loptu preč. A DAC napokon udržal tesné vedenie a naďalej bojuje o 2. miesto, šošonom sa v závere už vyrovnať nepodarilo.

Autor: Ľubomír Hudačko