07.04.2019 15:00 CET
4 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - Zemplín Michalovce 4:1

Východniari sa na Tehlenom poli hodnú chvíľu statočne držali, ale potom im po únavnom pohárovom zápase došli sily a napokon podľahli takmer istému majstrovi z Bratislavy 4:1.

Už veľmi rýchlo sa favorit dostal do vedenia, Čavrič totiž hľadal spoluhráčov dobrou nahrávkou čo využil Moha a poľahky prekonal Kiru - 1:0. Rota na druhej strane dobrú loptu potom mohol využiť lepšie, ale mieril mimo. Casado o niečo neskôr skúšal tiež zaujímavý pokus, ale tesne minul. Moha a Šporar následne zamestnali Kiru, ale skóre nenavýšili. Takisto v tutovke ani najlepší strelec ligy Šporar. Kolesár mohol ešte v prvom polčase vyrovnať po dobrej práci Žofčáka, ale vo veľkej šanci nedal.

Kira mal prácu aj po prestávke, aktívny Moha ho však v šanci len trafil a gól z toho nebol. Naopak, prekvapujúco, ale zaslúžene po peknej predvedenej hre dovtedy sa vyrovnania dočkali Michalovčania. Sulley ako striedajúci hráč zamieril ideálne a bolo 1:1. Lenže nie nadlho. Holman peknou ranou spoza šestnástky upravil na 2:1. Slovan naberal na sile, naopak, hosťom sily dochádzali aj vinou pohárového stretnutia počas týždňa. Napriek tomu mal Greif prácu, ale po šanci Casada nekapituloval. To sa však nedalo povedať o Kirovi, ktorý inkasoval krásnu ranu na 3:1 od Čavriča aj s pomocou teču. V tej chvíli bolo rozhodnuté, ďalší gól pridal ešte domáci Ljubičič v závere po prihrávke aktívneho Čavriča.

Autor: Ľubomír Hudačko