Fortuna liga - souhrn 2. kola nadstavby: Slovan i Trnava ztratily

11.03.2022, 19:03, aktualizováno 13.03.2022, 18:58
Slovan Bratislava neudržel vedení nad Ružomberokem a po gólu z nastaveného času si odnesl jenom bod za remízu 1:1. Stejný výsledek zapsala rovněž Trnava, která v nastavení pro změnu srovnala na půdě Dunajské Stredy. Ve skupině o udržení si polepšily Senica a Liptovský Mikuláš...
O titul

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 1:1

13.03.2022 17:00

Góly: 38. Norbert Balogh - 90+4. Milan Ristovski

V dohrávke 2. kola nadstavbovej časti Fortunaligy remizoval v skupine o titul na Žitnom ostrove FC DAC 1904 Dunajská Streda so Spartakom Trnava 1:1 (1:0).

Trnava aj v tomto dueli vybiehala na trávnik bez zraneného Škrtela. Domácim zas pre trest chýbal stredopoliar Balič. Úvodné minúty sa niesli v znamení aktivity hostí. Trnavčania vysoko napádali, snažili sa získavať lopty už na polovice súpera, čo sa im sčasti darilo. V trinástej minúte zakončil Krstovič z hranice šestnástky, ale Takáč jeho pokus skrotil. Veľkú šancu na gól mal v 21. minúte Grič, ktorý po prihrávke Bamideleho z 15-tich metrov vystrelil vedľa.

Spartak ostával v útoku, ale bez výraznejších šancí alebo striel na bránu. Tempo však bolo dobré, rovnako atmosféra v hľadisku. V 38. minúte centroval z ľavej strany Andrezinho. Krstovič hlavou predĺžil a Balogh z päťky poslal loptu do siete - 1:0. V 42. minúte mohlo byť vyrovnané: Bukatovu strelu Ricardo veľmi dobrým zákrokom vyrazil na roh.

Spartak aj v druhom polčase pokračoval v útočení, no skórovať mohli opäť domáci. V 54. minúte sa Pinto odhodlal k sólu, nabil Krstovičovi, a ten z pravej strany postupoval na bránu. Jeho strelu Takáč vyrazil. V 62. minúte pohrozil Grič; Ricardo loptu kryl. V 68. minúte Iván vysunul Ramadana, ktorý zostal pred bránou. Jeho strelu Ricardo vyrazil na roh.

V 75. minúte mieril do šestnástky Sharani, a jeho snahu zastavil Tumma. Pri poslednom útoku v nadstavenom čase dostal Ristovski prihrávku z ľavej strany a poslal loptu do siete. Dunajská Streda remizovala po góle v samom závere so Spartakom Trnava 1:1.

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:1

12.03.2022 15:00

Góly: 5. Vladimír Weiss - 90+3. Martin Rymarenko

Vedúci celok fortunaligovej tabuľky Slovan Bratislava remizoval v druhom kole nadstavby s Ružomberkom 1:1 (1:0).

Skóre duelu medzi suverénnym lídrom súťaže a tretím tímom tabuľky otvorili domáci už v piatej minúte. Barseghjan nacentroval z rohu na voľného Weissa, ktorý pálil z voleja a jeho strela s prispením Maslovho teču skončila v sieti - 1:0.

V 14. minúte na Weissov center naskakovali viacerí hráči vrátane Božikova, no lopta im preletela tesne nad hlavami. Ružomberčania sa na polovicu súpera dostávali sporadicky, Chovan nemal v prvom polčase takmer žiadnu prácu. V 36. minúte reklamoval Gerec faul v pokutovom území, ale hlavný rozhodca nechal pokračovať v hre.

O čosi neskôr pokus Regáliho letel vysoko nad bránku belasých. Slovan mal na nekvalitnom teréne viac z hry, ale vyloženú šancu si jeho hráči dlho nevytvorili. Snažili sa o to najmä Weiss a Barseghjan. V 44. minúte sa po prihrávke Rabiua dostal k strele Mustafič, pre svoj tím však vybojoval iba roh.

V úvode druhej 45-minútovky prepásli domáci sľubnú šancu: De Marco z priameho kopu z 20-tich metrov napálil do Domonkosa. Ružomberok sa viditeľne osmelil. V 59. minúte Rymarenko v šestnástke vystrelil k bližšej žrdi a Chovan iba so šťastím neinkasoval. Hostia otvorili hru, tým však vznikali trhliny v ich defenzíve.

V 74. minúte sa Zmrhal rútil na Krajčírika, a tesne minul pravú žrď. Na opačnej strane Barseghjan podcenil center na Regáliho. Ružomberčan mu ukázal chrbát a dostal sa pred Chovana, z ostrého uhla však nevyrovnal. V 83. minúte Barseghjanov lob pristál na hornej sieti ružomberskej brány.

"Ruža" v závere kontrovala strelou Mojžiša, ktorú Chovan chytil. V nadstavenom čase Abena nepokryl Rymarenka, ktorý sa postaral o vyrovnanie. Slovan remizoval s Ružomberkom 1:1.

ŠKF Sereď - MŠK Žilina 1:1

Góly: 25. Dominik Radič - 59. Roberto Dias (vl.)

ŠKF Orion Tip Sereď neudržal jednogólové vedenie a s MŠK Žilina na štadióne v Trnave remizoval 1:1 (1:0).

Úvodný zákrok zápasu si pripísal už v tretej minúte domáci brankár Chudý. Vtedy Gonov center z pravej strany premenil na zakončenie Leitner. V 25. minúte vyšla Seredi nenápadná akcia: lopta stredom ihriska našla Moronga a ten z ľavej strany prihral na hrot Radičovi, ktorý prekonal Belka - 1:0.

V 35. minúte sa k lopte po priamom kope dostal Sauer, ale šancu pred bránkou Serede zahodil. Následne mohol vyrovnať Mashike - jeho pokus mieril mimo. V 40. minúte nepochodil Nemčík, ktorého pokus z vnútra šestnástky vyrazil Chudý na rohový kop.

V druhom polčase hostia tlačili. V 52. minúte sa do zakončenia dostal Myslovič, ale z pravej strany bol zablokovaný obranou. V 58. minúte Jánošíkov center z ľavej strany poslal smolne do vlastnej bránky obranca Dias - 1:1.

V 64. minúte išla Sereď opäť do vedenia z kopačky Diasa po rohu Jureškina. Gól však nebol uznaný pre ofsajd. Hašovu dobrú strelu ešte lepším zákrokom vyrazil Belko na rohový kop. Dias mohol skórovať aj do súperovej brány, v 85. minúte jeho hlavička mierila tesne vedľa žilinskej bránky. Bližšie k trom bodom bola Sereď, ale svoje šance nevyužila, a tak si body so Žilinou podelila po remíze 1:1.

Góly: 5. Václav Svoboda, 56. Milan Jurdík - 51. Wisdom Uda Kanu

Senica v druhom kole nadstavby Fortunaligy zdolala Zemplín Michalovce 2:1 (1:0) a tróni na čele skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Autorom prvej strely duelu bol hosťujúci Žofčák z priameho kopu. Ravas loptu kryl. Domácim sa podarilo dostať do vedenia už v piatej minúte. Po prieniku kapitána Pirosku do 16-ky sa obranca Svoboda ocitol zoči-voči Kožucharovi a ľavačkou poslal loptu za jeho chrbát - 1:0.

V ďalšom priebehu mali Michalovčania loptu viac na kopačkách, domáci hrozili brejkovými situáciami. Veľkú príležitosť na vyrovnanie mali východniari v 28. minúte, keď po hlavičke Begalu Ravas na bránkovisku loptu vyrazil a ďalšia dorážka trafila domáceho obrancu. ŠKF pohrozil ešte v 43. minúte po brejku, no Piroska zakončoval vedľa.

Druhý polčas priniesol vyrovnaný priebeh. Loptu mali teraz viac na kopačkách domáci. Zemplínu sa podarilo vyrovnať v 51. minúte, keď v 16-ke dostal priestor Kanu a strelou k pravej žrdi rozvlnil sieť - 1:1. Domáci neprepadli skepse a o päť minút už opäť viedli. Piroska vysunul Jurdíka a ten dôveru do seba vkladanú nesklamal - 2:1.

O dve minúty mohol znovu padnúť gól do siete hostí. Po rohovom kope zakončoval Mihál a veľmi dobre zasiahol brankár Kožuchar. V 70. minúte po rohu Žofčáka hlavičkoval Kanu, no Ravas jeho snahy eiliminoval. Senica zvíťazila nad Michalovcami 2:1.

FC Zlaté Moravce - Tatran Liptovský Mikuláš 0:1

Góly: 49. Tomáš Gerát

FC ViOn Zlaté Moravce nevyužil výhodu domáceho prostredia a v druhom nadstavbovom kole Fortunaligy podľahol Liptovskému Mikulášu 0:1 (0:0).

Od úvodných minút sa medzi tabuľkovými susedmi hrala vyrovnaná partia. V tretej minúte Horák uvoľnil Jibrila, ktorý zoči - voči Lukschovi mieril tesne vedľa. Na opačnej strane mal v 21. minúte veľkú šancu Staš, avšak Lukáča sa mu nepodarilo prekonať ani z troch krokov. V 23. minúte Horákova prudká strela z hranice 16-ky tesne minula cieľ. V 39. minúte sa po druhej žltej karte pobral pod sprchy Horák. V 50. minúte našla lopta hlavu Geráta, ktorý poslal Tatran do vedenia - 0:1.

Po rohovom kope Gerát fauloval v pokutovom území Jibrila, ale Mondekovu strelu z bieleho bodu Lukáč vytesnil na roh. O minútu nato sa rútil Pinte sám na Lukáča, ktorý ukázal umenie a gólu zabránil. V 78. minúte Pavúk prenikol pred bránu domácich, v poslednej chvíli zachránil Lukáč. V 88. minúte prišiel rýchly brejk hostí. Tentoraz Lukáč včas vybehol a bol úspešný. Liptovský Mikuláš vyhral v Zlatých Moravciach 1:0.

"Z našej strany sa zápas úvodných 30 - 40 minút vyvíjal dobre, potom však prišiel moment s červenou kartou. Druhý polčas bol o detailoch. Dostali sme gól, následne sme nedali jedenástku. V oslabení sme si nedokázali vypracovať šancu, z ktorej by sme skórovali," zhodnotil duel tréner domácich Ľuboš Benkovský.

"Samozrejme, že som šťastný. Išli sme sem s cieľom neprehrať, čo sme aj splnili. Vylúčenie domáceho hráča nám určite pomohlo. Domáci mali stopercentnú šancu už v úvode, my neskôr. Rozhodol úvod druhého polčasu. My sme dali gól, vzápätí domáci nepremenili penaltu. V závere sme si pre nás cenné víťazstvo ustrážili," okomentoval dianie lodivod hostí Marek Petruš.

AS Trenčín - FK Pohronie 2:0

11.03.2022 17:00

Góly: 46. Eduvie Ikoba, 79. Adam Gaži

AS Trenčín v druhom kole nadstavbovej časti Fortunaligy v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži potvrdil úlohu favorita a tabuľkovo posledný FK Pohronie zdolal na domácom trávniku 2:0 (0:0)

Domáci futbalisti mohli otvoriť skóre duelu už v jeho samotnom úvode. V piatej minúte sa lopta od hosťujúceho Bangalu odrazila iba do konštrukcie brány. Trenčania držali loptu a usilovali sa útočiť. Na druhej strane ich obrana Pohronia vcelku k ničomu nepúšťala. Ani hostia sa do ofenzívy veľmi nehrnuli, a tak diváci v prvej polhodine ďalšie príležitosti nevideli. V 32. minúte mohli ísť do vedenia naopak Pohronci - hlavičku Lačného vyškriabal na roh Kukučka a z následného rohu nič nebolo. Do kabín schádzali mužstvá za bezgólového stavu.

Druhé dejstvo bolo omnoho zaujímavejšie. V 46. minúte ho odštartoval gól domácich. Soares, ktorý bol na ihrisku necelú minútu, na ľavej strane vyzvŕtal obrancu a jeho center usmernil hlavou do siete Ikoba - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 58. minúte: Steinhübel zvnútra šestnástky vystrelil, Kukučka loptu neskrotil a tá sa kotúľala smerom do siete. Trenčiansky brankár však ešte stihol zasiahnuť. V 73. minúte proti nemu neuspel ani Sanneh. V 79. minúte sa do streleckej listiny zapísal striedajúci Gaži, ktorému pred odkrytú bránku prihral Azango. AS Trenčín porazil Pohronie 2:0 a v skupine o záchranu pláva v týchto chvíľach v nanajvýš bezpečných vodách.