13.03.2022 17:00 CET
1 : 1
(1:0)

O deľbe bodov na Žitnom ostrove rozhodol trnavský gól v nadstavenom čase

V dohrávke 2. kola nadstavbovej časti Fortunaligy remizoval v skupine o titul na Žitnom ostrove FC DAC 1904 Dunajská Streda so Spartakom Trnava 1:1 (1:0).

Trnava aj v tomto dueli vybiehala na trávnik bez zraneného Škrtela. Domácim zas pre trest chýbal stredopoliar Balič. Úvodné minúty sa niesli v znamení aktivity hostí. Trnavčania vysoko napádali, snažili sa získavať lopty už na polovice súpera, čo sa im sčasti darilo. V trinástej minúte zakončil Krstovič z hranice šestnástky, ale Takáč jeho pokus skrotil. Veľkú šancu na gól mal v 21. minúte Grič, ktorý po prihrávke Bamideleho z 15-tich metrov vystrelil vedľa.

Spartak ostával v útoku, ale bez výraznejších šancí alebo striel na bránu. Tempo však bolo dobré, rovnako atmosféra v hľadisku. V 38. minúte centroval z ľavej strany Andrezinho. Krstovič hlavou predĺžil a Balogh z päťky poslal loptu do siete - 1:0. V 42. minúte mohlo byť vyrovnané: Bukatovu strelu Ricardo veľmi dobrým zákrokom vyrazil na roh.

Spartak aj v druhom polčase pokračoval v útočení, no skórovať mohli opäť domáci. V 54. minúte sa Pinto odhodlal k sólu, nabil Krstovičovi, a ten z pravej strany postupoval na bránu. Jeho strelu Takáč vyrazil. V 62. minúte pohrozil Grič; Ricardo loptu kryl. V 68. minúte Iván vysunul Ramadana, ktorý zostal pred bránou. Jeho strelu Ricardo vyrazil na roh.

V 75. minúte mieril do šestnástky Sharani, a jeho snahu zastavil Tumma. Pri poslednom útoku v nadstavenom čase dostal Ristovski prihrávku z ľavej strany a poslal loptu do siete. Dunajská Streda remizovala po góle v samom závere so Spartakom Trnava 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk