12.03.2022 15:00 CET
1 : 1
(1:0)

V dueli so Žilinou skórovali iba hráči Serede, no berú len bod

ŠKF Orion Tip Sereď neudržal jednogólové vedenie a s MŠK Žilina na štadióne v Trnave remizoval 1:1 (1:0).

Úvodný zákrok zápasu si pripísal už v tretej minúte domáci brankár Chudý. Vtedy Gonov center z pravej strany premenil na zakončenie Leitner. V 25. minúte vyšla Seredi nenápadná akcia: lopta stredom ihriska našla Moronga a ten z ľavej strany prihral na hrot Radičovi, ktorý prekonal Belka - 1:0.

V 35. minúte sa k lopte po priamom kope dostal Sauer, ale šancu pred bránkou Serede zahodil. Následne mohol vyrovnať Mashike - jeho pokus mieril mimo. V 40. minúte nepochodil Nemčík, ktorého pokus z vnútra šestnástky vyrazil Chudý na rohový kop.

V druhom polčase hostia tlačili. V 52. minúte sa do zakončenia dostal Myslovič, ale z pravej strany bol zablokovaný obranou. V 58. minúte Jánošíkov center z ľavej strany poslal smolne do vlastnej bránky obranca Dias - 1:1.

V 64. minúte išla Sereď opäť do vedenia z kopačky Diasa po rohu Jureškina. Gól však nebol uznaný pre ofsajd. Hašovu dobrú strelu ešte lepším zákrokom vyrazil Belko na rohový kop. Dias mohol skórovať aj do súperovej brány, v 85. minúte jeho hlavička mierila tesne vedľa žilinskej bránky. Bližšie k trom bodom bola Sereď, ale svoje šance nevyužila, a tak si body so Žilinou podelila po remíze 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk