12.03.2022 15:00 CET
2 : 1
(1:0)

Senica kraľuje skupine, o gól si poradila s Michalovcami

Senica v druhom kole nadstavby Fortunaligy zdolala Zemplín Michalovce 2:1 (1:0) a tróni na čele skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Autorom prvej strely duelu bol hosťujúci Žofčák z priameho kopu. Ravas loptu kryl. Domácim sa podarilo dostať do vedenia už v piatej minúte. Po prieniku kapitána Pirosku do 16-ky sa obranca Svoboda ocitol zoči-voči Kožucharovi a ľavačkou poslal loptu za jeho chrbát - 1:0.

V ďalšom priebehu mali Michalovčania loptu viac na kopačkách, domáci hrozili brejkovými situáciami. Veľkú príležitosť na vyrovnanie mali východniari v 28. minúte, keď po hlavičke Begalu Ravas na bránkovisku loptu vyrazil a ďalšia dorážka trafila domáceho obrancu. ŠKF pohrozil ešte v 43. minúte po brejku, no Piroska zakončoval vedľa.

Druhý polčas priniesol vyrovnaný priebeh. Loptu mali teraz viac na kopačkách domáci. Zemplínu sa podarilo vyrovnať v 51. minúte, keď v 16-ke dostal priestor Kanu a strelou k pravej žrdi rozvlnil sieť - 1:1. Domáci neprepadli skepse a o päť minút už opäť viedli. Piroska vysunul Jurdíka a ten dôveru do seba vkladanú nesklamal - 2:1.

O dve minúty mohol znovu padnúť gól do siete hostí. Po rohovom kope zakončoval Mihál a veľmi dobre zasiahol brankár Kožuchar. V 70. minúte po rohu Žofčáka hlavičkoval Kanu, no Ravas jeho snahy eiliminoval. Senica zvíťazila nad Michalovcami 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk