12.03.2022 15:00 CET
1 : 1
(1:0)

Slovan prišiel o víťazstvo nad Liptákmi v nadstavenom čase

Vedúci celok fortunaligovej tabuľky Slovan Bratislava remizoval v druhom kole nadstavby s Ružomberkom 1:1 (1:0).

Skóre duelu medzi suverénnym lídrom súťaže a tretím tímom tabuľky otvorili domáci už v piatej minúte. Barseghjan nacentroval z rohu na voľného Weissa, ktorý pálil z voleja a jeho strela s prispením Maslovho teču skončila v sieti - 1:0.

V 14. minúte na Weissov center naskakovali viacerí hráči vrátane Božikova, no lopta im preletela tesne nad hlavami. Ružomberčania sa na polovicu súpera dostávali sporadicky, Chovan nemal v prvom polčase takmer žiadnu prácu. V 36. minúte reklamoval Gerec faul v pokutovom území, ale hlavný rozhodca nechal pokračovať v hre.

O čosi neskôr pokus Regáliho letel vysoko nad bránku belasých. Slovan mal na nekvalitnom teréne viac z hry, ale vyloženú šancu si jeho hráči dlho nevytvorili. Snažili sa o to najmä Weiss a Barseghjan. V 44. minúte sa po prihrávke Rabiua dostal k strele Mustafič, pre svoj tím však vybojoval iba roh.

V úvode druhej 45-minútovky prepásli domáci sľubnú šancu: De Marco z priameho kopu z 20-tich metrov napálil do Domonkosa. Ružomberok sa viditeľne osmelil. V 59. minúte Rymarenko v šestnástke vystrelil k bližšej žrdi a Chovan iba so šťastím neinkasoval. Hostia otvorili hru, tým však vznikali trhliny v ich defenzíve.

V 74. minúte sa Zmrhal rútil na Krajčírika, a tesne minul pravú žrď. Na opačnej strane Barseghjan podcenil center na Regáliho. Ružomberčan mu ukázal chrbát a dostal sa pred Chovana, z ostrého uhla však nevyrovnal. V 83. minúte Barseghjanov lob pristál na hornej sieti ružomberskej brány.

"Ruža" v závere kontrovala strelou Mojžiša, ktorú Chovan chytil. V nadstavenom čase Abena nepokryl Rymarenka, ktorý sa postaral o vyrovnanie. Slovan remizoval s Ružomberkom 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk