Fortuna liga - souhrn 2. kola

28.07.2019, 20:51
Názory a komentáře
Slovan si doma nedělal problémy s Michalovci, stoprocentní zůstávají po dvou kolech ještě Žilina a Dunajská Streda. Sereď zdolala Senici, znovu však nevyhrál Trenčín, jenž neudržel vedení nad Ružomberokem. Nitra ani ve druhém kole nebodovala, tentokrát podlehla Zlatým Moravcům. Protistrana naopak výhrou odčinila úvodní nezdar...

MŠK Žilina - Spartak Trnava 4:2

28.07.2019 19:00

Góly: 16. Kristián Vallo, 40. Martin Králik, 69. Filip Balaj, 77. Ján Bernát - 53. Bogdan Mitrea, 88. Bogdan Mitrea (pen.)

Gólové hody videli diváci v Žiline, kde v jednej z dohrávok 2. kola Fortuna ligy privítali domáci hráči Trnavu. Tri body ostali doma, pretože štyrmi gólmi sa o to postarali štyria rôzni hráči.

Hostitelia zápasu chceli využiť únavu súpera a postupne sa im to aj darilo. Boli od začiatku aktívnejším tímom a išli za svojím cieľom, teda tromi bodmi. Prvý gól padol po štvrťhodine hry, pretože Vallo sa presadil krížnou strelou - 1:0. Bolo sa na čo pozerať aj v ďalších minútach. Trnava sa občas pripomenula aj vpredu, ale Tavares v ojedinelej šanci svojho mužstva nemieril najlepšie a Holec si poradil. Rusov mal prácu na druhej strane po bombe Bernáta a zákrokom podržal tím. Následne však Žilina udrela opäť, pretože využila rohový kop a aj so šťatím upravil na 2:0 Králik.

Po prestávke sa viac o slovo hlásila Trnava, Turňa nedal vo veľkej šanci, Holec neinkasoval po dobrom zákroku. No Mitra dorazil a bolo 2:1. Postupne sa šošoni dostali opäť na koňa a otriasli sa zo slabšieho úvodu polčasu číslo dva. Rusov pochytal čo sa dalo, ale dvadsať minút pred koncom vyrazil loptu len pred Balaja, ktorý upravil na 3:1. Navyše, Spartak dohrával v oslabení po vylúčení Haliloviča. Rozhodnutie teda priniesla 77. minúta, Bernát prekonal peknou strelou Rusovova - 4:1. Pár minút pred koncom ešte spravil chybu Holec, v trme-vrme prišiel aj faul vo vápne a teda aj penalta pre Trnavu. Mitrea ju premenil, ale výsledok už len kozmeticky upravil na 4:2.

Více informací k zápasu

DAC Dunajská Streda - FK Pohronie 5:1

Góly: 4. Kristopher Vida, 30. Zsolt Kalmár, 54. Taiwo Abdulrahman, 75. Kristopher Vida, 88. Eric Ramírez - 56. Peter Mazáň (pen.)

FC DAC Dunajská Streda potvrdil úlohu favorita a v druhom kole Fortunaligy zdolal Pohronie na Žitnom ostrove vysoko 5:1 (2:0).

Už vo štvrtej minúte Vantruba dobre zakročil proti strele Ronana z hranice šestnástky. Loptu však vyrazil pred seba a Vida zakončil do odkrytej bránky - 1:0. Vo ôsmej minúte nabehol do vápna Abdulrahman, ktorého prihrávkou našiel Čmelík. V poslednej chvíli odkopol na roh Patrik Jacko. V jedenástej minúte mali prečíslenie traja hráči Dunajskej Stredy. Čmelík to vyriešil veľmi zle: pred bránkou mal dvoch spoluhráčov, no namiesto toho zakončil k žrdi, kde zasiahol Vantruba. V dvanástej minúte vytiahol rovnaký gólman zákrok sezóny. Abdulrahman poslal krížnu strelu a už to bol dobrý zákrok. Potom mal úplne prázdnu bránku Vida. Mladý gólman Pohronia končekmi prstov vytiahol loptu na roh. Vantruba opäť efektne zasiahol po hlavičke Abdulrahmana. Po polhodine hry vnikol z pravej strany do šestnástky Čmelík. Prihral pred malé vápno voľnému Kalmárovi, ktorý z prvej nezaváhal - 2:0.

Dobrú pozíciu nevyužil po obrátke Zachara. V 54. minúte si loptu zasekol Abdulrahman a okolo obrancu Jacka i gólmana Pohronia upravil na 3:0. Už o dve minúty nato získali hostia pokutový kop. Loptu si postavil novic Mazan a hoci brankár jeho strelu vystihol, trafil utešene k žrdi - 1:3. V 61. minúte stopercentnú šancu, keď bol sám pred gólmanom, nepremenil Kalmár. Vantruba vyrazil nohou. V 69. minúte bol na konci peknej akcie Pohronia Hrnčár. Pokus k žrdi zastavil Jedlička. V 73. minúte sa po rohu do vzduchu zavesil obranca Nosko a presnú hlavičku pravou rukou zasiahol Jedlička. V 75. minúte loptu na hranici šestnástky zachytil Blackman a nabil pred päťku Vidovi, ktorý sa nemýlil - 4:1 pre DAC. V 84. minúte mal dobrú šancu Klec. Záložník hostí preloboval Jedličku, no mieril tesne vedľa. Dve minúty pred koncom hlavou prekonal Vantrubu Ramírez - 5:1. Kružliakova hlavička naopak medzi tri žrde nezapadla. Viac sa už nestalo. DAC Dunajská Streda prestrieľal FK Pohronie pomerom 5:1.

Slovan Bratislava - Zemplín Michalovce 3:0

27.07.2019 20:00

Góly: 1. Dejan Dražić, 21. Erik Daniel, 70. Moha

Aj v druhom kole Fortunaligy zaknihoval bratislavský Slovan víťazstvo. S Michalovcami si na novom štadióne poradil vysoko pomerom 3:0 (2:0).

Slovan nastúpil bez najlepšieho strelca uplynulej sezóny Fortunaligy Šporara. Na lavičke ostali tiež Nono, Bajrič a Čavrič. Takisto hosťujúci kouč urobil v porovnaní s nevydareným duelom so Žilinou (0:3) zmeny. Veľmi to nepomohlo, pretože Michalovčania inkasovali už v prvej minúte duelu. Po rohu Dražiča sa hlavou presadil Abena - 1:0. Po tom, čo sa zranil kapitán Žofčák, sa hostia ešte viac stiahli do obrannej ulity a nechali Slovan búšiť. Úradujúci majster však neraz doplatil na parádičky. Náskok sa mu podarilo zvýšiť v 21. minúte: Moha našiel centrom Daniela a ten vnútri šestnástky poslal loptu do protipohybu brankára - 2:0. Kiru ešte v prvom dejstve neprekonali Ratao a Moha.

V 50. minúte išiel Ratao na brankára z ľavej strany, lenže do lopty kopol pravačkou slabo a Vojtko ju pred čiarou odpratal. Michalovčania pokračovali v nevýraznom výkone. Svetlý moment východniarov nastal v 59. minúte. Po Vojtkovej strele sa zatriaslo brvno domácej brány. V 70. minúte Moha v dobrej pozícii nešpekuloval a vymietol ľavý vinkel - 3:0. V 77. minúte nasadil slalom Dražič. Prešiel cez niekoľkých hráčov, ale z uhla nedokázal zakončiť. V 81. minúte Kira podržal svoj tím po strele Daniela, ktorú vyrazil na žrď. Slovan Bratislava porazil Michalovce vysoko 3:0 a spravil si náladu pred pohárovou výpravou do Kosova.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:1

27.07.2019 19:00

Góly: 9. Keston Julien - 22. Adam Brenkus

Vyrovnaný duel videli diváci v Žiline, kde v prechodnom domove hrá Trenčín. Rýchlo sa v zápase dostal do vedenia, ale Ružomberok neskôr vyrovnal. Napokon viac gólov nepadlo a tak si tímy body rozdelili po remíze 1:1.

Neuplynulo ani 10 minút zápasu a Trenčín viedol. Kestol Julien zblízka po dobrom zorientovaní sa skóroval a domáci viedli 1:0. Dlho sa však jeho tím neradoval, pretože aktívny Ružomberok zabral a po priamom kope Brenkus preloboval brankára Šemrinca - 1:1. Strelu v dobrej pozícii, ale iba do stredu brány, predviedol v 37. minúte Brenkus. O minútu neskôr preveril pripravenosť Krajčírika Bukari, ale brankár hostí jeho pokus nohami vyrazil. Sľubnú možnosť mal aj Kostadinov, ale mieril vedľa. Neuspeli v závere polčasi ani hostia, hoci po priamom kope sa zdalo, že príležitosť sa im ešte naskytne.

Aj po prestávke sa na ihrisku diali akcie, ktoré stáli za pozornosť. Roguljičova šanca ostala nvyužitá, Krajčírik si poradil. Takisto nepochodil ani Brenkus, ktorý nevyzrel na Šemrinca. Dvadsať minút pred koncom podržal svoj tím brankár Šemrinec a nepustil za chrbáť pokus Takáča. Dlho sa tímy potom na ihrisku len hľadali a chýbala im pokojnejšia finálna fáza. Veľké šance na rozhodujúci gól neprichádzali a preto sa na ihrisku aj iskrilo. V závere neuspel v šanci Bukari, Čatkovič mieril vedľa brány a Bobček takisto v úniku nedal, takže tímy sa podelili remízou 1:1.

ŠKF Sereď - FK Senica 2:1

Góly: 58. Tidiane Djiby Ba, 87. Filip Pankarićan - 60. Frank Castañeda (pen.)

V druhom kole jesennej časti Fortunaligy si hráči ŠKF iClinic Sereď napravili chuť i reputáciu a na domácej tráve zdolali FK Senica najtesnejším rozdielom 2:1 (0:0).

Domáci začali prvým útokom zápasu a vypracovali si tiež prvú príležitosť. V trinástej minúte nebezpečne vypálil Yenne; lopta tesne minula bránku. Ibaže potom už bolo šancí veľmi málo a prvý polčas tak veľa vzruchu nepriniesol. V závere prvého dejstva ešte pohrozili hostia, avšak bez gólového efektu.

Hneď po obrátke sa do šance po chybe domácej obrany dostal Castaňeda. Hráči ŠKF dokázali zabrániť pohrome. Šance potom mali domáci, ale Taborda dobrými zákrokmi Záhorákov podržal. V 58. minúte však nestačil na zakončenie Tidiana Djibyho Ba a bolo 1:0. Radosť Serede trvala krátko. O dve minúty neskôr po nedovolenom zákroku na Castaňedu sám faulovaný hráč premenil pokutový kop - 1:1. Schyľovalo sa k remíze, ale v 87.minúte udreli domáci. Špehar nacentroval do šestnástky a sieť rozvlnil striedajúci Pankaričan. Sereď porazila Senicu 2:1 a pripísala si prvé tri jesenné body.

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 0:1

27.07.2019 18:15

Góly: 40. Frederik Bílovský (vl.)

Ani v druhom zápase sa Nitre nepodarilo streliť gól a neteší ani fakt, že opäť nebodovali. Tentoraz podľahli doma Zlatým Moravciam, podobne ako v prvom kole tesne 0:1.

Aktívnejší smerom dopredu boli hosťujúci hráči, ale diváci na dobrú šancu museli čakať dlhé minúty. Podarilo sa to až v 25. minúte, pretože Ďubek pekne poslal do príležitosti Válovčana, no ten v koncovke nepochodil. Perfektne ho vychytal aj s pomocou žrde Kuciak. Nitrania odpovedali po polhodine hry, strelecký pokus Kuníka však pozorný Pindroch bez väčších problémov zlikvidoval. Duel nesledovala ani osemstovka divákov, ale tí čo prišli, videli gól päť minút pred koncom polčasu. Nanešťastie pre domácich, padol do ich siete. Bílovský si zrazil strelu Válovčana a bolo 0:1.

Po prestávke domáci potrebovali zabrať, pokúšal sa o to napríklad Gatarič. Jeho rana z hranice vápna ale nemieril presne. Vion sa snažil takisto niečo vpredu vymyslieť, ale hráčom chýbal pokoj v koncovke. Ďalší vzruch priniesla až 73. minúta, keď po centri domáceho Chobota hlavičkoval z hranice malého vápna tesne vedľa Ristovski. Pekný zákrok potom predviedol brankár Pindroch, Nitra sa nie a nie dostať k prvému tohtosezónnemu gólu. Snaha sa im uprieť nedala, ale napokon tri body putujú súperovi po tesnej výhre.