27.07.2019 20:00 CET
3 : 0
(2:0)

Slovan Bratislava - Zemplín Michalovce 3:0

Aj v druhom kole Fortunaligy zaknihoval bratislavský Slovan víťazstvo. S Michalovcami si na novom štadióne poradil vysoko pomerom 3:0 (2:0).

Slovan nastúpil bez najlepšieho strelca uplynulej sezóny Fortunaligy Šporara. Na lavičke ostali tiež Nono, Bajrič a Čavrič. Takisto hosťujúci kouč urobil v porovnaní s nevydareným duelom so Žilinou (0:3) zmeny. Veľmi to nepomohlo, pretože Michalovčania inkasovali už v prvej minúte duelu. Po rohu Dražiča sa hlavou presadil Abena - 1:0. Po tom, čo sa zranil kapitán Žofčák, sa hostia ešte viac stiahli do obrannej ulity a nechali Slovan búšiť. Úradujúci majster však neraz doplatil na parádičky. Náskok sa mu podarilo zvýšiť v 21. minúte: Moha našiel centrom Daniela a ten vnútri šestnástky poslal loptu do protipohybu brankára - 2:0. Kiru ešte v prvom dejstve neprekonali Ratao a Moha.

V 50. minúte išiel Ratao na brankára z ľavej strany, lenže do lopty kopol pravačkou slabo a Vojtko ju pred čiarou odpratal. Michalovčania pokračovali v nevýraznom výkone. Svetlý moment východniarov nastal v 59. minúte. Po Vojtkovej strele sa zatriaslo brvno domácej brány. V 70. minúte Moha v dobrej pozícii nešpekuloval a vymietol ľavý vinkel - 3:0. V 77. minúte nasadil slalom Dražič. Prešiel cez niekoľkých hráčov, ale z uhla nedokázal zakončiť. V 81. minúte Kira podržal svoj tím po strele Daniela, ktorú vyrazil na žrď. Slovan Bratislava porazil Michalovce vysoko 3:0 a spravil si náladu pred pohárovou výpravou do Kosova.

Autor: Dušan Guman / sport.sk