27.07.2019 19:00 CET
2 : 1
(0:0)

ŠKF Sereď - FK Senica 2:1

V druhom kole jesennej časti Fortunaligy si hráči ŠKF iClinic Sereď napravili chuť i reputáciu a na domácej tráve zdolali FK Senica najtesnejším rozdielom 2:1 (0:0).

Domáci začali prvým útokom zápasu a vypracovali si tiež prvú príležitosť. V trinástej minúte nebezpečne vypálil Yenne; lopta tesne minula bránku. Ibaže potom už bolo šancí veľmi málo a prvý polčas tak veľa vzruchu nepriniesol. V závere prvého dejstva ešte pohrozili hostia, avšak bez gólového efektu.

Hneď po obrátke sa do šance po chybe domácej obrany dostal Castaňeda. Hráči ŠKF dokázali zabrániť pohrome. Šance potom mali domáci, ale Taborda dobrými zákrokmi Záhorákov podržal. V 58. minúte však nestačil na zakončenie Tidiana Djibyho Ba a bolo 1:0. Radosť Serede trvala krátko. O dve minúty neskôr po nedovolenom zákroku na Castaňedu sám faulovaný hráč premenil pokutový kop - 1:1. Schyľovalo sa k remíze, ale v 87.minúte udreli domáci. Špehar nacentroval do šestnástky a sieť rozvlnil striedajúci Pankaričan. Sereď porazila Senicu 2:1 a pripísala si prvé tri jesenné body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk