27.07.2019 19:00 CET
1 : 1
(1:1)

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:1

Vyrovnaný duel videli diváci v Žiline, kde v prechodnom domove hrá Trenčín. Rýchlo sa v zápase dostal do vedenia, ale Ružomberok neskôr vyrovnal. Napokon viac gólov nepadlo a tak si tímy body rozdelili po remíze 1:1.

Neuplynulo ani 10 minút zápasu a Trenčín viedol. Kestol Julien zblízka po dobrom zorientovaní sa skóroval a domáci viedli 1:0. Dlho sa však jeho tím neradoval, pretože aktívny Ružomberok zabral a po priamom kope Brenkus preloboval brankára Šemrinca - 1:1. Strelu v dobrej pozícii, ale iba do stredu brány, predviedol v 37. minúte Brenkus. O minútu neskôr preveril pripravenosť Krajčírika Bukari, ale brankár hostí jeho pokus nohami vyrazil. Sľubnú možnosť mal aj Kostadinov, ale mieril vedľa. Neuspeli v závere polčasi ani hostia, hoci po priamom kope sa zdalo, že príležitosť sa im ešte naskytne.

Aj po prestávke sa na ihrisku diali akcie, ktoré stáli za pozornosť. Roguljičova šanca ostala nvyužitá, Krajčírik si poradil. Takisto nepochodil ani Brenkus, ktorý nevyzrel na Šemrinca. Dvadsať minút pred koncom podržal svoj tím brankár Šemrinec a nepustil za chrbáť pokus Takáča. Dlho sa tímy potom na ihrisku len hľadali a chýbala im pokojnejšia finálna fáza. Veľké šance na rozhodujúci gól neprichádzali a preto sa na ihrisku aj iskrilo. V závere neuspel v šanci Bukari, Čatkovič mieril vedľa brány a Bobček takisto v úniku nedal, takže tímy sa podelili remízou 1:1.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com