28.07.2019 19:00 CET
5 : 1
(2:0)

DAC Dunajská Streda - FK Pohronie 5:1

FC DAC Dunajská Streda potvrdil úlohu favorita a v druhom kole Fortunaligy zdolal Pohronie na Žitnom ostrove vysoko 5:1 (2:0).

Už vo štvrtej minúte Vantruba dobre zakročil proti strele Ronana z hranice šestnástky. Loptu však vyrazil pred seba a Vida zakončil do odkrytej bránky - 1:0. Vo ôsmej minúte nabehol do vápna Abdulrahman, ktorého prihrávkou našiel Čmelík. V poslednej chvíli odkopol na roh Patrik Jacko. V jedenástej minúte mali prečíslenie traja hráči Dunajskej Stredy. Čmelík to vyriešil veľmi zle: pred bránkou mal dvoch spoluhráčov, no namiesto toho zakončil k žrdi, kde zasiahol Vantruba. V dvanástej minúte vytiahol rovnaký gólman zákrok sezóny. Abdulrahman poslal krížnu strelu a už to bol dobrý zákrok. Potom mal úplne prázdnu bránku Vida. Mladý gólman Pohronia končekmi prstov vytiahol loptu na roh. Vantruba opäť efektne zasiahol po hlavičke Abdulrahmana. Po polhodine hry vnikol z pravej strany do šestnástky Čmelík. Prihral pred malé vápno voľnému Kalmárovi, ktorý z prvej nezaváhal - 2:0.

Dobrú pozíciu nevyužil po obrátke Zachara. V 54. minúte si loptu zasekol Abdulrahman a okolo obrancu Jacka i gólmana Pohronia upravil na 3:0. Už o dve minúty nato získali hostia pokutový kop. Loptu si postavil novic Mazan a hoci brankár jeho strelu vystihol, trafil utešene k žrdi - 1:3. V 61. minúte stopercentnú šancu, keď bol sám pred gólmanom, nepremenil Kalmár. Vantruba vyrazil nohou. V 69. minúte bol na konci peknej akcie Pohronia Hrnčár. Pokus k žrdi zastavil Jedlička. V 73. minúte sa po rohu do vzduchu zavesil obranca Nosko a presnú hlavičku pravou rukou zasiahol Jedlička. V 75. minúte loptu na hranici šestnástky zachytil Blackman a nabil pred päťku Vidovi, ktorý sa nemýlil - 4:1 pre DAC. V 84. minúte mal dobrú šancu Klec. Záložník hostí preloboval Jedličku, no mieril tesne vedľa. Dve minúty pred koncom hlavou prekonal Vantrubu Ramírez - 5:1. Kružliakova hlavička naopak medzi tri žrde nezapadla. Viac sa už nestalo. DAC Dunajská Streda prestrieľal FK Pohronie pomerom 5:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu