Fortuna liga - souhrn 15. kola

09.11.2019, 15:51, aktualizováno 10.11.2019, 17:08
Úpadek Žiliny má další pokračování, tentokráte doma nezvládla duel s rozjetým Ružomberokem a prohrála 1:2. Domácí tak neumazali nic z manka na vedoucí Slovan a naopak přišli o druhou příčku, na tu se posunula Dunajská Streda. Na lídra tabulky, který vyhrál ve Zlatých Moravcích ztrácí DAC aktuálně šest bodů...

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:1

10.11.2019 15:00

Góly: 70. Dávid Holman

ŠK Slovan Bratislava zaznamenal na tráve FC ViOn Zlaté Moravce štvrtú ligovú výhru za sebou, keď svojho súpera zdolal gólom Holmana 1:0 (0:0).

V úvode sa v hustom daždi hralo vyrovnane. S pribúdajúcim časom však opraty zápasu preberali do rúk belasí. Prvá strela medzi žrde prišla až v 30. minúte. Vtedy center Medveděva poslal hlavou do Pindrochovho náručia Šporar. V 38. minúte center Daniela z pravej strany napálil Dražič z päťky nad bránu. Na opačnej strane Kovaľovu strelu zablokoval Božikov. V 42. minúte sa do dobrej šance dostával Richtárech. Pred ním v poslednej chvíli ratoval Suchockij. Po zmene strán Slovan podradil a zvýšil obrátky. V 50. minúte bol v šanci Holman; z priameho kopu vystrelil nad. V 59. minúte Ljubičičova krížna strela preletela okolo pravej žrde. V 65. minúte Dugovu strelu zrazil jeden z obrancov Slovana. Následný Kovaľov pokus tesne minul ľavú žrď. Zakončoval aj Dražič, no domáci brankár si s jeho strelou poradil.

O všetkom sa rozhodlo v 71. minúte. Holman sa oprel do lopty z asi 18-tich metrov a presne trafil ľavý dolný kút Pindrochovej brány - 0:1. V 77. minúte Asanovičovu strelu z priameho kopu Greif vytesnil na roh. V závere zápasu sa v dobrej príležitosti ocitol striedajúci Švec, ale z rohu päťky bol nepresný. ViOn Zlaté Moravce podľahol na domácej tráve lídrovi fortunaligovej tabuľky z Bratislavy o gól 0:1. "Mrzí ma, že sme proti silnému súperovi neprekročili svoj tieň. Mali sme náznaky nejakých šancí, ale chýbala nám väčšia rozhodnosť v koncovke. Súper nás potrestal vtedy, keď sme mohli ísť do brejku. Máme ešte tri zápasy, na ktoré sa chceme pripraviť čo najlepšie," povedal po prehre svojho tímu tréner ViOn-u Karol Praženica. "Toto víťazstvo si veľmi vážim, pretože máme nabitý program. Bol to veľmi ťažký zápas, ale myslím si, že o ten jeden gól sme boli lepší," poskytol vyjadrenie aj tréner belasých Ján Kozák mladší.

Více informací k zápasu

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 3:1

09.11.2019 17:00

Góly: 3. Kristopher Vida, 57. Zsolt Kalmár, 78. Máté Vida - 16. Ryan Koolwijk

Na tri body sa Slovanu priblížila Dunajská Streda vďaka výhre nad Trenčínom. Doma tak opäť potvrdila dobrú formu a bude čakať reakciu zo strany belasých.

Skóre sa menilo veľmi rýchlo, domáci tím šiel do vedenia už po prvých troch minútach. Divkovičov center zužitkoval K. Vida. Najprv si ju skrotil a potom zo vzdialenosti bieleho bodu namieril presne na 1:0. Dlho sa však DAC netešil, pretože po štvrťhodine hry bolo vyrovnané. Aktívny Van Kessel našiel Koolwijka a ten usmernil nahrávku do siete na 1:1. V 24. minúte po Fábryho rohovom kope hlavičkoval Beskorovajnyj tesne vedľa. Ronan po polhodine hry mieril dobrú ranu, lenže napokon to šlo tesne vedľa. V prvom polčase prevládal obojstranne útočný futbal, možností na skórovanie mali obe mužstvá. Minútu red koncom polčasu mal prácu Chudý, pretože K. Vida ho poriadne zamestnal, no skóre sa nemenilo.

DAC potreboval reagovať na nie príliš priaznivý stav, veď doma je zvyknutý vyhrávať. Všetko na správne koľaje začal smerovať Zsolt Kalmár, pretože nozničkami upravil na 2:1 a už to bolo v radoch žltomodrých veselšie. Blackman mal šancu po odrazoch lopty o niečo neskôr, ale Chudý si poradil. Divkovič štvrťhodinu pred koncom mieril strelu z vápna vedľa, no napokon peknú strelu namieril na 3:1 M. Vida a upravil na konečných 3:1.

Spartak Trnava - FK Pohronie 3:2

Góly: 51. Marko Tešija, 81. Alex Sobczyk, 90+3. Kubilay Yilmaz - 6. Lukáš Pelegríni, 37. David Hrnčár

Trnavskému Spartaku sa podaril nie každodenný obrat. V 15. kole prehrával s nováčikom z Pohronia po polčase 0:2, aby napokon zvíťazil 3:2.

Po úvodnej opatrnej päťminútovke otvorili už v šiestej minúte skóre hostia. Tečovaná lopta spoza šestnástky z kopačky Pelegríniho skončila v bráne Rusova - 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale hosťujúci brankár Vantruba vychytal priamy kop Grendela a na rohový kop vytlačil i zakončenie Haliloviča. Hostia vsadili na rýchle protiútoky a jeden z nich im po chybe trnavskej defenzívy v 36. minúte vyšiel. Hrnčár pohodlne dopravil loptu do trnavskej brány - 0:2.

Prvých päť minút druhého polčasu uzavreli červenočierni súpera na jeho polovici. V 50. minúte po strele Haliloviča Tešija znížil na 1:2. Hostia sa ihneď po inkasovanom góle vytiahli z obrany a strelu Pelegríniho musel eliminovať Rusov. V 54. minúte po rohovom kope Pohronia lopta z hlavy Medu preletela tesne vedľa pravej žrde. Dobrú šancu mal Oršula, ale hosťujúcu obranu neprestrelil. V 81. minúte po centri Dangubiča vyrovnal hlavou Sobczyk - 2:2. V nadstavenom čase z priameho kopu vymietol striedajúci Yilmaz pravý horný roh Vantrubovej bránky a po štyroch prehrách zabezpečil Spartaku plný bodový zisk.

Spartak Trnava zdolal FK Pohronie po veľkej dráme 3:2.

FK Senica - Zemplín Michalovce 4:0

Góly: 55. Tenton Yenne, 66. Frank Castañeda, 82. Frank Castañeda, 90+2. Samson Akinyoola

Senica predviedla v druhom polčase gólový uragán a Michalovce zdolala v 15. kole Fortunaligy vysoko 4:0 (0:0).

Vo ôsmej minúte centroval do šestnástky hostí Addo, Kira si však na dvakrát poradil. V dvanástej minúte nasadil k samostatnému úniku Sulley, a jeho krížna strela nesmerovala na bránu. O minútu neskôr strelu Martineza dokázal Favaro zblokovať. V 17. minúte mal najväčšiu šancu Sidibe, no Vorel jeho strelu z vnútra šestnástky zlikvidoval.

V 20. minúte odcentroval z pravej strany Martinez, lopta si na zadnej tyči našla Kountouriotisa, Vorel však na bránkovej čiare predviedol veľmi dobrý zákrok a zabránil jasnému gólu. Akcia pokračovala ďalej, Castaňeda však samostatný nájazd nepremenil, keď namieril nad. V 34. minúte vynikol individuálnou akciou Yenne, Kira v bráne odvrátil loptu na roh. Z následného rohu vychytal gólman hostí v ďalšej veľkej príležitosti Favara. V 42. minúte pokus Kountouriotisa tesne minul ľavú žrď. Do kabín išli mužstvá za nerozhodného stavu.

Po zmene strán pálil z ľavej strany hosťujúci Kolesár, no tesne nad. Na druhej strane sa rútil na bránu Castaňeda, a Michalovčania jeho strelecký pokus zblokovali. V 55. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Addo. Loptu poslal na zadnú žrď, kde bol pripravený Yenne - 1:0. V 66. minúte zvýšil Castaňeda, keď zužitkoval dobrú prihrávku za obranu od Baumgartnera - 2:0.

V 83. minúte pridal svoj druhý gól v zápase po rýchlom protiútoku Castaňeda, keď nezaváhal zoči voči Kirovi - 3:0. V 90. minúte využil chybu Kiru Akinyoola a strelou do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu. Senica prevalcovala Michalovce pomerom 4:0.

ŠKF Sereď - FC Nitra 0:1

Góly: 72. Milan Ristovski

Dôležité víťazstvo si opäť pripísala Nitra, ktorá vyhrala druhý zápas v rade. Tentoraz si poradila so Sereďou na jej pôde v prechodnom domove. V tabuľke tak opäť odskočila poslednému Pohroniu.

Už pred zápasom sa vedelo, o čo v ňom pôjde, najmä hostia mali v posledných týždňoch slabú formu a potrebovali zabrať. Napokon sa im to začína dariť, pretože si pripísali druhú výhru v rade. Aktívnejšie hrali od úvodu domáci hráči, no veľa vyložených šancí diváci nevideli. Do šance sa ako tak dostal len domáci Cleber, ale keďže jeho strela medzi tromi žrďami neskončila, skóre sa v prvom dejstve teda nemenilo.

V ofenzíve potrebovali zabrať obe mužstvá, veľmi dobre to vedeli obaja tréneri. Do hry sa dostal domáci Špehar a mal šancu na otvorenie stavu stretnutia, no napokon sa tak nestalo, vo svojej možnosti neuspel. Chobot vo svojej príležitosti takisto nepotešil uzimených divákov, tiež minul bránu, hoci len tesne. Vykúpenie napokon priniesol hosťujúci Ristovski, pretože parádnu ranu namieril presne do čierneho a rozhodol o víťazstve Nitry z priameho kopu - 0:1. Takto sa aj duel napokon skončil, hráči spod Zobora si polepšili, pretože posledné Pohronie opäť prehralo.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 1:2

09.11.2019 14:00

Góly: 90. Ján Bernát - 25. Dalibor Takáč, 62. Martin Regáli

Zdá sa, že Žilina sa dostala do menšej krízy. Prehrala druhý zápas v rade, tentoraz nestačila doma na Ružomberok. Ten sa, naopak, dostáva do čoraz väčšej pohody a upevnil si 4. miesto.

Dlho sa na ihrisku veľké veci nediali, favoritom bol domáci celok a tak Liptáci to skúšali v prvom rade zo zadných radov. Až po dobrých dvadsiatich minútach sa Kostadinov odhodlal pre strelu z výbornej pozície, no Holec skvele zasiahol a loptu vyrazil. To však už neplatilo po šanci Takáča, jeho pokus k žrdi skončil už trefou do čierneho a bolo 0:1. Domáci nevedeli nič vymyslieť a prvý ich pokus medzi tri žrde, aj ten nie veľmi nebezpečný, poslal až v 35. minúte Kurminowski. Aktivitou hýril v poslednej päťminútovke Boženík, no mieril nad. Neujala sa neskôr ani Zsigmundova rana.

Bernát po zmene strán mieril sľubne, no Macík si si jeho pokusom poradil. Nedarilo sa však domácim smerom dopredu ani v ďalších minútach, Liptáci trpezlivo odolával. Dokonca sa po hodine hry dostali do dvojgólového vedenia, pretože sa presadil peknou strelou na 0:2 Regáli. Neskôr nedal hlavičkou Boženík, jeho tímu sa podarilo znížiť až v nadstavenom čase zásluhou Bernáta na 1:2. Ruža sa dostala do pohody a opäť neprehrala, to šošoni majú menšiu krízu, pretože všetky bodyprenechali aj v minulom kole Trenčínu.