09.11.2019 17:00 CET
3 : 2
(0:2)

Spartak Trnava - FK Pohronie 3:2

Trnavskému Spartaku sa podaril nie každodenný obrat. V 15. kole prehrával s nováčikom z Pohronia po polčase 0:2, aby napokon zvíťazil 3:2.

Po úvodnej opatrnej päťminútovke otvorili už v šiestej minúte skóre hostia. Tečovaná lopta spoza šestnástky z kopačky Pelegríniho skončila v bráne Rusova - 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale hosťujúci brankár Vantruba vychytal priamy kop Grendela a na rohový kop vytlačil i zakončenie Haliloviča. Hostia vsadili na rýchle protiútoky a jeden z nich im po chybe trnavskej defenzívy v 36. minúte vyšiel. Hrnčár pohodlne dopravil loptu do trnavskej brány - 0:2.

Prvých päť minút druhého polčasu uzavreli červenočierni súpera na jeho polovici. V 50. minúte po strele Haliloviča Tešija znížil na 1:2. Hostia sa ihneď po inkasovanom góle vytiahli z obrany a strelu Pelegríniho musel eliminovať Rusov. V 54. minúte po rohovom kope Pohronia lopta z hlavy Medu preletela tesne vedľa pravej žrde. Dobrú šancu mal Oršula, ale hosťujúcu obranu neprestrelil. V 81. minúte po centri Dangubiča vyrovnal hlavou Sobczyk - 2:2. V nadstavenom čase z priameho kopu vymietol striedajúci Yilmaz pravý horný roh Vantrubovej bránky a po štyroch prehrách zabezpečil Spartaku plný bodový zisk.

Spartak Trnava zdolal FK Pohronie po veľkej dráme 3:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk