09.11.2019 17:00 CET
3 : 1
(1:1)

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 3:1

Na tri body sa Slovanu priblížila Dunajská Streda vďaka výhre nad Trenčínom. Doma tak opäť potvrdila dobrú formu a bude čakať reakciu zo strany belasých.

Skóre sa menilo veľmi rýchlo, domáci tím šiel do vedenia už po prvých troch minútach. Divkovičov center zužitkoval K. Vida. Najprv si ju skrotil a potom zo vzdialenosti bieleho bodu namieril presne na 1:0. Dlho sa však DAC netešil, pretože po štvrťhodine hry bolo vyrovnané. Aktívny Van Kessel našiel Koolwijka a ten usmernil nahrávku do siete na 1:1. V 24. minúte po Fábryho rohovom kope hlavičkoval Beskorovajnyj tesne vedľa. Ronan po polhodine hry mieril dobrú ranu, lenže napokon to šlo tesne vedľa. V prvom polčase prevládal obojstranne útočný futbal, možností na skórovanie mali obe mužstvá. Minútu red koncom polčasu mal prácu Chudý, pretože K. Vida ho poriadne zamestnal, no skóre sa nemenilo.

DAC potreboval reagovať na nie príliš priaznivý stav, veď doma je zvyknutý vyhrávať. Všetko na správne koľaje začal smerovať Zsolt Kalmár, pretože nozničkami upravil na 2:1 a už to bolo v radoch žltomodrých veselšie. Blackman mal šancu po odrazoch lopty o niečo neskôr, ale Chudý si poradil. Divkovič štvrťhodinu pred koncom mieril strelu z vápna vedľa, no napokon peknú strelu namieril na 3:1 M. Vida a upravil na konečných 3:1.

Autor: Ľubomír Hudačko