09.11.2019 17:00 CET
4 : 0
(0:0)

FK Senica - Zemplín Michalovce 4:0

Senica predviedla v druhom polčase gólový uragán a Michalovce zdolala v 15. kole Fortunaligy vysoko 4:0 (0:0).

Vo ôsmej minúte centroval do šestnástky hostí Addo, Kira si však na dvakrát poradil. V dvanástej minúte nasadil k samostatnému úniku Sulley, a jeho krížna strela nesmerovala na bránu. O minútu neskôr strelu Martineza dokázal Favaro zblokovať. V 17. minúte mal najväčšiu šancu Sidibe, no Vorel jeho strelu z vnútra šestnástky zlikvidoval.

V 20. minúte odcentroval z pravej strany Martinez, lopta si na zadnej tyči našla Kountouriotisa, Vorel však na bránkovej čiare predviedol veľmi dobrý zákrok a zabránil jasnému gólu. Akcia pokračovala ďalej, Castaňeda však samostatný nájazd nepremenil, keď namieril nad. V 34. minúte vynikol individuálnou akciou Yenne, Kira v bráne odvrátil loptu na roh. Z následného rohu vychytal gólman hostí v ďalšej veľkej príležitosti Favara. V 42. minúte pokus Kountouriotisa tesne minul ľavú žrď. Do kabín išli mužstvá za nerozhodného stavu.

Po zmene strán pálil z ľavej strany hosťujúci Kolesár, no tesne nad. Na druhej strane sa rútil na bránu Castaňeda, a Michalovčania jeho strelecký pokus zblokovali. V 55. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Addo. Loptu poslal na zadnú žrď, kde bol pripravený Yenne - 1:0. V 66. minúte zvýšil Castaňeda, keď zužitkoval dobrú prihrávku za obranu od Baumgartnera - 2:0.

V 83. minúte pridal svoj druhý gól v zápase po rýchlom protiútoku Castaňeda, keď nezaváhal zoči voči Kirovi - 3:0. V 90. minúte využil chybu Kiru Akinyoola a strelou do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu. Senica prevalcovala Michalovce pomerom 4:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk