09.11.2019 14:00 CET
1 : 2
(0:1)

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 1:2

Zdá sa, že Žilina sa dostala do menšej krízy. Prehrala druhý zápas v rade, tentoraz nestačila doma na Ružomberok. Ten sa, naopak, dostáva do čoraz väčšej pohody a upevnil si 4. miesto.

Dlho sa na ihrisku veľké veci nediali, favoritom bol domáci celok a tak Liptáci to skúšali v prvom rade zo zadných radov. Až po dobrých dvadsiatich minútach sa Kostadinov odhodlal pre strelu z výbornej pozície, no Holec skvele zasiahol a loptu vyrazil. To však už neplatilo po šanci Takáča, jeho pokus k žrdi skončil už trefou do čierneho a bolo 0:1. Domáci nevedeli nič vymyslieť a prvý ich pokus medzi tri žrde, aj ten nie veľmi nebezpečný, poslal až v 35. minúte Kurminowski. Aktivitou hýril v poslednej päťminútovke Boženík, no mieril nad. Neujala sa neskôr ani Zsigmundova rana.

Bernát po zmene strán mieril sľubne, no Macík si si jeho pokusom poradil. Nedarilo sa však domácim smerom dopredu ani v ďalších minútach, Liptáci trpezlivo odolával. Dokonca sa po hodine hry dostali do dvojgólového vedenia, pretože sa presadil peknou strelou na 0:2 Regáli. Neskôr nedal hlavičkou Boženík, jeho tímu sa podarilo znížiť až v nadstavenom čase zásluhou Bernáta na 1:2. Ruža sa dostala do pohody a opäť neprehrala, to šošoni majú menšiu krízu, pretože všetky bodyprenechali aj v minulom kole Trenčínu.

Autor: Ľubomír Hudačko