Fortuna liga - souhrn 11. kola

05.10.2019, 18:27, aktualizováno 06.10.2019, 19:53
Slovan Bratislava remizoval v Ružomberoku a zůstává o skóre před Žilinou, která nejtěsnějším poměrem zdolala Sereď. Dunajská Streda vyhrála v Trnavě a pojistila si průběžné třetí místo. Senica vyhrála v Nitře a zvládla důležité utkání týmů ze spodku tabulky...

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 1:1

06.10.2019 18:00

Góly: 39. Tomáš Bobček - 84. Andraž Šporar

Dohrávka v nedeľu priniesla aj súboj Ružomberka so Slovanom, kde líder pricestoval s ambíciou potvrdiť prvé miesto. S pozmenenou zostavou ale ratoval aspoň bod až v záver a presadil sa kto iný ako najlepší strelec ligy Andraž Šporar.

Dalo sa čakať, že aj tentoraz bude Slovan v inej zostave, ako počas ostrých duelov v Európskej lige a tak nenastúpili Moha či Šporar. Možno aj preto sa domáci tím ničoho neštítil a na súpera vyletel od úvodu. Prvú šancu z diaľky mal Qose, mieril len tesne vedľa. Potom skúšal krížnu ranu De Marco, ale takisto sa nepresadil, proti bol Macík. Greif mal prácu pri možnosti Regáliho, no brankár Bratislavčanov si poradil. Pár minút pred koncom polčasu prišla pekná akcia Ruže a Bobček dal prvý gól v sezóne - 1:0. Macík následne už veľa práce nemal, tak ako celý polčas a preto Liptáci po prvom dejstve zaslúžene viedli.

Po prestávke sa zastreľoval Dražič a neskôr mal šancu aj vyrovnať, ale hlavou sa k lopte nedostal. Aktívny Regáli mohol zvýšiť vedenie, no hlavičkou mieril nad. Belasí sa postupom času už museli sústrediť viac na ofenzívu, na čo reagoval aj Kozák z lavičky. Do hry prišli podľa očakávania Moha so Šporarom a Slovan túžil aspoň po bode. Keďže to nevyšlo pred Greifom domácim, napokon sa presadil kto iný ako Šporar. Nenápadnú ranu s pomocou žrde upratal do siete a bolo 1:1. Nič na tom nezmenili ani možnosti Regáliho, Novotného či Zsigmunda pred bránou lídra tabuľky v závere.

AS Trenčín - FC Zlaté Moravce 2:2

06.10.2019 17:00

Góly: 22. Hamza Ćataković (pen.), 75. Keston Julien - 33. Anton Sloboda, 49. Tomáš Ďubek

Jedenáste kolo Fortunaligy prinieslo domácemu AS Trenčín a ViOn-u Zlaté Moravce deľbu bodov po remíze 2:2 (1:1).

V chladnom počasí hrali mužstvá z hornej polovice tabuľky o prerušenie série bez výhry. Lepšie na tom začali pracovať Trenčania: ako prvý vyskúšal Pindrochovu pozornosť strelou k ľavej žrdi Čatakovič. Rovnaký hráč po vysunutí od Kleščíka o pár minút neskôr preloboval nielen Pindrocha, ale aj bránu. Loptu mali na kopačkách zväčša Trenčania. V 21. minúte fauloval hosťujúci Chren v pokutovom území prenikajúceho Slávika a z nariadenej penalty otvoril skóre Čatakovič - 1:0. V 33. minúte odcentroval zľava Chren. Slobodovu strelu zblízka Chudý vyrazil, ale iba do Slobodu, od ktorého sa lopta dokotúľala do siete - 1:1. V 37. minúte Bukari odcentroval pred šestnástku. K lopte sa dostal Comvalius, ale bránu hostí prestrelil. V nadstavenom čase prvého dejstva mieril ešte po rohu tesne vedľa Comvalius.

Druhý polčas začali hostia lepšie a už po piatich minútach otočili skóre vo svoj prospech. Brankár Trenčína Chudý si nerozumel s Julienom, ktorý loptu odhlavičkoval na nohu Ďubeka. Ten ju z prvej poslal k ľavej žrdi a hlavičkou ju už nezastavil ani Kleščík - 1:2. V 57. minúte Jarovič po prihrávke striedajúceho Šveca namieril do pravej žrde. Bukariho lob z 25 metrov v 65. minúte pristál na hornej sieti brány. O chvíľu lopta pri spracovaní nesadla v dobrej šanci Švecovi. V 75. minúte veľmi pekne trafil Julien a lopta z 20-tich metrov zapadla k ľavej žrdi - 2:2. Oba celky vyvinuli v závere úsilie strhnúť skóre na svoju stranu, ale dávali si pozor aj v obrane, a tak už diváci veľa šancí nevideli. Trenčín uhral so Zlatými Moravcami remízu 2:2.

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 1:0

05.10.2019 17:00

Góly: 1. Ján Bernát

Žilina sa na reprezentačnú prestávku naladila výborne: ŠKF iClinic Sereď podľahla "Šošonom" pod Dubňom 0:1 gólom Bernáta už z prvej minúty.

Žilinčania vhupli do zápasu najlepším možným spôsobom. Už v 52. sekunde dorazil Ilievom vyrazenú strelu Káčera mladučký Bernát a bolo 1:0. Domáci si vypracovali ďalšie príležitosti, ale druhý gól nepadol. V deviatej minúte nezvýšil náskok žltozelených Jánošík. Sereď sa v 16. minúte zásluhou Roriča dostala blízko ku gólu, ale Rorič poslal loptu v päťke tesne nad. Diváci sledovali napriek dažďu vyrovnaný duel. V 31. minúte hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde Králik. O sedem minút nato Vallova strela minula pravý horný roh brány Serede.

Ani po obrátke sa obraz hry veľmi nezmenil. V 53. minúte vyrazil Iliev pokus Jánošíka. Diaz pálil z dobrej pozície vysoko nad. Podobne si po Slukovej prihrávke počínal Demiri v 62. minúte. Vallov krížny center netrafil v sklze Boženík. Za nevyužité šance mohol domácich potrestať v 80. minúte Morong, no krížnou strelou vo veľmi dobrej príležitosti napol iba bočnú sieť. Záverečných desať minút zápasu bolo rozháraných. Žiadny z tímov si nevytvoril tlak, a keď ani Balaj a Diaz v nadstavenom čase v dobrej šanci neskórovali, vyhrali Žilinčania nad Sereďou 1:0 gólom z úvodnej minúty.

FC Nitra - FK Senica 1:4

Góly: 51. Tenton Yenne (vl.) - 11. Sadam Sulley, 35. Sofiane El Moudane, 63. Joss Didiba Moudoumbou, 78. Frank Castañeda

Do hlbokej krízy sa vracia Nitra, ktorá nezvládla domáci duel so Senicou a prehrala ho vysoko 1:4.

Nestáva sa často, aby Senica vonku vyhrala rozdielom triedy, ale v sobotu počas 11. kola Fortuna ligy jej to Nitra dovolila. Diasovu hlavičku Šípoš ešte skvele vyriešil, ale dlho bezgólový stav v Nitre nevydržal. Castaňedua adresoval o pár minút center a hlavičkou otvoril skóre Sulley - 0:1. Ten istý hráč mal šancu aj o niečo neskôr, ale nedal. Podobne sa nedarilo zmeniť stav stretnutia ani Šefčíkovi. Nitra však neskôr umožnila hosťom vytvoriť si priestor a El Moudanemu sa podarilo upraviť na 0:2 strelou k vzdialenejšej žrdi. Ďalšie možnosti Klapana a Castaňedu sa neujali, ale prvý polčas jasne patril hosťom tak či tak.

Po prestávke sa smerom dopredu hrnula Nitra a získala možnosť súpera ešte dohnať. Center z ľavej strany z kopačky Chobota si totiž Yenne snažiaci sa ubrániť útočníka Ristovskeho nešťastne sklepol do vlastnej brány a bolo 1:2. To však bol len dočasná škvrna na úkor Senice, pretože po hodine hry sa lopta dostala zo štandardky pred bránu a nikým nekrytý Joss Didiba hlavičkou dal už na 1:3. Nič lepšie ako brániť výsledok sa Senici neodporúčalo a tak to aj praktizovali. Dokonca sa asi 10 minút pred koncom dostali do ďalšej šance a Castaňeda nedal šancu obrane. Nádherne zakončil akciu na konečných 1:4. Nitra je v poriadnej kríze a klesla na posledné miesto, to Senici sa darí v poslednom čase oveľa lepšie.

FK Pohronie - Zemplín Michalovce 2:2

Góly: 16. Lukáš Pelegríni, 87. Michal Klec - 7. Issa Sidibé, 62. Pedro Martínez

Nováčik FK Pohronie zachránil v jedenástom kole na domácej tráve bod, keď s MFK Zemplín Michalovce remizoval 2:2 (1:1).

V Žiari nad Hronom sa po daždi hralo na náročnom, vodou nasiaknutom teréne. Hostia išli do vedenia už v siedmej minúte: z pravej strany poslal loptu do stredu šestnástky Kvocera a hoci ju Kolesár v kaluži vody netrafil, napravil to Modibo - 0:1. Domáci postupne začali hroziť. Po štvrťhodine hry bol faulovaný Pellegrini a sám zahral priamy kop. Z asi osemnástich metrov trafil do vinkľa - 1:1. Popovits išiel sám na gólnmana Jenča, no ten vytiahol veľmi dobrý zákrok. Pohronie sa čoraz viac tlačilo pred bránku. Po centri Župu išiel sám na gólmana Kiru Klec, neuspel však ani on. Sedláček v pokutovom území netrafil loptu. Klec hlavičkoval tesne vedľa. Po dlhom centri ho napodobnil Hrnčár.

V druhom polčase oba tímy poľavili z tempa. Po rohovom kope to skúšal Carrilo, ale proti bol Mainge. Nebezpečnú hlavičku Abraháma pokryl Kira. V 62. minúte po centri Popovitsa brankár Jenčo loptu iba vyrazil a z následnej dorážky rozvlnil sieť García - 1:2. Po rohu Kleca mohol vyrovnať Nosko, avšak hlavičkoval nad brvno. V 78. minúte po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy Mainge. V 86. minúte sa po vysokom centri Zacharu Kira na podmočenom teréne pošmykol a v šestnástke to dokonale využil Klec - 2:2.

"V tomto zápase sme veľmi chceli byť úspešní. Predovšetkým v prvom polčase nás mrzia nepremenené gólové príležitosti. Mišo Klec nevyužil dva nájazdy na brankára. V druhom polčase sme sa nepochopiteľne dostali pod tlak. Po vylúčení Maingeho to vyzeralo zle. Hráči sa však zomkli a aj v oslabení vytvorili na súpera tlak. Gól bol síce náhodný, ale išli sme za ním a získali tak bod. Vynikajúci výkon v tomto zápase podala stredová formácia Pellegrini a Klec. S dažďom sa počas zápasu oba tímy vyrovnali a vyvarovali sa vážnejších faulov," povedal po zápase tréner domácich Ján Rosinský. "Vzhľadom na počasie a terén sme videli zaujímavý futbal. Domáci boli dobre zorganizovaní. Z defenzívy vychádzali do brejkov. My sme sa snažili hrať dopredu. Išli sme do vedenia, ale súper krásnym gólom vyrovnal. V druhom polčase sme po našej snahe išli do vedenia opäť, ale futbal nám ukázal aj kus nešťastia, lebo v minulom i tomto zápase sme o víťazstvo prišli smolným gólom. Treba však dať hlavu hore. Hráčom nemám čo vyčítať, góly v Žiari dali, domáci boli húževnatí a aj so šťastím remizovali," uviedol kouč hostí Anton Šoltis.

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 1:2

05.10.2019 16:30

Góly: 68. Lucas Lovat - 5. Andrej Fábry, 74. Kristopher Vida

Ligový ťahák v 11. kole slovenskej súťaže vyhrala Dunajská Streda. Štvrtý celok s tretím si to rozdal v Trnave a napokon sa radovali hostia po výsledku o jeden gól.

Už v 5. minúte sa menilo skóre, zmätok v obrane a odrazy lopty využili žltomodrí na gól do odkrytej brány, presadil sa Fábry - 0:1. V tíme DAC-u chýbal kapitán Koštrna, ktorý sa zranil pred duelom a tak tím bojoval aj za neho. Lovat neskôr mohol vyrovnať, ale po peknej individuálnej z uhla nedal. Gamboš potom hlavičkoval nebezpečne, no K. Vida odkopával preč. Dobrú šancu na vyrovnanie mal Tavares, ale hlavičkou Jedličku neprekonal. Príležitosť mal neskôr úplne voľný Lovat, ale nepochopiteľne ani netrafil bránu. Kružliak a Oravec takisto v prvom dejstve skóre nezmenili, takže hostia tesne viedli.

Aj po prestávke to Tavares skúšal hlavičkou, tentoraz tomu chýbala väčšia razancia. DAC mal čo robiť, aby odvrátil nepríjemné lopty spred Jedličku. Po hodine hry Sobczyk už-už vyrovnával, nechýbalo veľa. O pár minút Spartak vyrovnal, pretože Dangubič dobre spolupracoval s Lovatom, ktorý Jedličkovi nedal šancu a bolo 1:1. Kružliak potom vystrašil spolurháčov, takmer si zrazil loptu do vlastnej brány po akcii andelov. Divkovič následne využil nejasnosti pred bránou Spartaka, našiel K. Vidu a ten upravil na 1:2. Svoje šance neskôr nedali ani Dangubič či Diogo a keďže neuspel vo veľkej šanci ani domáci Yilmaz, tri body si odniesli hostia po veľmi dlhej dobe.