06.10.2019 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

AS Trenčín - FC Zlaté Moravce 2:2

Jedenáste kolo Fortunaligy prinieslo domácemu AS Trenčín a ViOn-u Zlaté Moravce deľbu bodov po remíze 2:2 (1:1).

V chladnom počasí hrali mužstvá z hornej polovice tabuľky o prerušenie série bez výhry. Lepšie na tom začali pracovať Trenčania: ako prvý vyskúšal Pindrochovu pozornosť strelou k ľavej žrdi Čatakovič. Rovnaký hráč po vysunutí od Kleščíka o pár minút neskôr preloboval nielen Pindrocha, ale aj bránu. Loptu mali na kopačkách zväčša Trenčania. V 21. minúte fauloval hosťujúci Chren v pokutovom území prenikajúceho Slávika a z nariadenej penalty otvoril skóre Čatakovič - 1:0. V 33. minúte odcentroval zľava Chren. Slobodovu strelu zblízka Chudý vyrazil, ale iba do Slobodu, od ktorého sa lopta dokotúľala do siete - 1:1. V 37. minúte Bukari odcentroval pred šestnástku. K lopte sa dostal Comvalius, ale bránu hostí prestrelil. V nadstavenom čase prvého dejstva mieril ešte po rohu tesne vedľa Comvalius.

Druhý polčas začali hostia lepšie a už po piatich minútach otočili skóre vo svoj prospech. Brankár Trenčína Chudý si nerozumel s Julienom, ktorý loptu odhlavičkoval na nohu Ďubeka. Ten ju z prvej poslal k ľavej žrdi a hlavičkou ju už nezastavil ani Kleščík - 1:2. V 57. minúte Jarovič po prihrávke striedajúceho Šveca namieril do pravej žrde. Bukariho lob z 25 metrov v 65. minúte pristál na hornej sieti brány. O chvíľu lopta pri spracovaní nesadla v dobrej šanci Švecovi. V 75. minúte veľmi pekne trafil Julien a lopta z 20-tich metrov zapadla k ľavej žrdi - 2:2. Oba celky vyvinuli v závere úsilie strhnúť skóre na svoju stranu, ale dávali si pozor aj v obrane, a tak už diváci veľa šancí nevideli. Trenčín uhral so Zlatými Moravcami remízu 2:2.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk