05.10.2019 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 1:0

Žilina sa na reprezentačnú prestávku naladila výborne: ŠKF iClinic Sereď podľahla "Šošonom" pod Dubňom 0:1 gólom Bernáta už z prvej minúty.

Žilinčania vhupli do zápasu najlepším možným spôsobom. Už v 52. sekunde dorazil Ilievom vyrazenú strelu Káčera mladučký Bernát a bolo 1:0. Domáci si vypracovali ďalšie príležitosti, ale druhý gól nepadol. V deviatej minúte nezvýšil náskok žltozelených Jánošík. Sereď sa v 16. minúte zásluhou Roriča dostala blízko ku gólu, ale Rorič poslal loptu v päťke tesne nad. Diváci sledovali napriek dažďu vyrovnaný duel. V 31. minúte hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde Králik. O sedem minút nato Vallova strela minula pravý horný roh brány Serede.

Ani po obrátke sa obraz hry veľmi nezmenil. V 53. minúte vyrazil Iliev pokus Jánošíka. Diaz pálil z dobrej pozície vysoko nad. Podobne si po Slukovej prihrávke počínal Demiri v 62. minúte. Vallov krížny center netrafil v sklze Boženík. Za nevyužité šance mohol domácich potrestať v 80. minúte Morong, no krížnou strelou vo veľmi dobrej príležitosti napol iba bočnú sieť. Záverečných desať minút zápasu bolo rozháraných. Žiadny z tímov si nevytvoril tlak, a keď ani Balaj a Diaz v nadstavenom čase v dobrej šanci neskórovali, vyhrali Žilinčania nad Sereďou 1:0 gólom z úvodnej minúty.

Autor: Dušan Guman / sport.sk