06.10.2019 18:00 CET
1 : 1
(1:0)

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 1:1

Dohrávka v nedeľu priniesla aj súboj Ružomberka so Slovanom, kde líder pricestoval s ambíciou potvrdiť prvé miesto. S pozmenenou zostavou ale ratoval aspoň bod až v záver a presadil sa kto iný ako najlepší strelec ligy Andraž Šporar.

Dalo sa čakať, že aj tentoraz bude Slovan v inej zostave, ako počas ostrých duelov v Európskej lige a tak nenastúpili Moha či Šporar. Možno aj preto sa domáci tím ničoho neštítil a na súpera vyletel od úvodu. Prvú šancu z diaľky mal Qose, mieril len tesne vedľa. Potom skúšal krížnu ranu De Marco, ale takisto sa nepresadil, proti bol Macík. Greif mal prácu pri možnosti Regáliho, no brankár Bratislavčanov si poradil. Pár minút pred koncom polčasu prišla pekná akcia Ruže a Bobček dal prvý gól v sezóne - 1:0. Macík následne už veľa práce nemal, tak ako celý polčas a preto Liptáci po prvom dejstve zaslúžene viedli.

Po prestávke sa zastreľoval Dražič a neskôr mal šancu aj vyrovnať, ale hlavou sa k lopte nedostal. Aktívny Regáli mohol zvýšiť vedenie, no hlavičkou mieril nad. Belasí sa postupom času už museli sústrediť viac na ofenzívu, na čo reagoval aj Kozák z lavičky. Do hry prišli podľa očakávania Moha so Šporarom a Slovan túžil aspoň po bode. Keďže to nevyšlo pred Greifom domácim, napokon sa presadil kto iný ako Šporar. Nenápadnú ranu s pomocou žrde upratal do siete a bolo 1:1. Nič na tom nezmenili ani možnosti Regáliho, Novotného či Zsigmunda pred bránou lídra tabuľky v závere.

Autor: Ľubomír Hudačko