05.10.2019 16:30 CET
1 : 2
(0:1)

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 1:2

Ligový ťahák v 11. kole slovenskej súťaže vyhrala Dunajská Streda. Štvrtý celok s tretím si to rozdal v Trnave a napokon sa radovali hostia po výsledku o jeden gól.

Už v 5. minúte sa menilo skóre, zmätok v obrane a odrazy lopty využili žltomodrí na gól do odkrytej brány, presadil sa Fábry - 0:1. V tíme DAC-u chýbal kapitán Koštrna, ktorý sa zranil pred duelom a tak tím bojoval aj za neho. Lovat neskôr mohol vyrovnať, ale po peknej individuálnej z uhla nedal. Gamboš potom hlavičkoval nebezpečne, no K. Vida odkopával preč. Dobrú šancu na vyrovnanie mal Tavares, ale hlavičkou Jedličku neprekonal. Príležitosť mal neskôr úplne voľný Lovat, ale nepochopiteľne ani netrafil bránu. Kružliak a Oravec takisto v prvom dejstve skóre nezmenili, takže hostia tesne viedli.

Aj po prestávke to Tavares skúšal hlavičkou, tentoraz tomu chýbala väčšia razancia. DAC mal čo robiť, aby odvrátil nepríjemné lopty spred Jedličku. Po hodine hry Sobczyk už-už vyrovnával, nechýbalo veľa. O pár minút Spartak vyrovnal, pretože Dangubič dobre spolupracoval s Lovatom, ktorý Jedličkovi nedal šancu a bolo 1:1. Kružliak potom vystrašil spolurháčov, takmer si zrazil loptu do vlastnej brány po akcii andelov. Divkovič následne využil nejasnosti pred bránou Spartaka, našiel K. Vidu a ten upravil na 1:2. Svoje šance neskôr nedali ani Dangubič či Diogo a keďže neuspel vo veľkej šanci ani domáci Yilmaz, tri body si odniesli hostia po veľmi dlhej dobe.

Autor: Ľubomír Hudačko