05.10.2019 17:00 CET
1 : 4
(0:2)

FC Nitra - FK Senica 1:4

Do hlbokej krízy sa vracia Nitra, ktorá nezvládla domáci duel so Senicou a prehrala ho vysoko 1:4.

Nestáva sa často, aby Senica vonku vyhrala rozdielom triedy, ale v sobotu počas 11. kola Fortuna ligy jej to Nitra dovolila. Diasovu hlavičku Šípoš ešte skvele vyriešil, ale dlho bezgólový stav v Nitre nevydržal. Castaňedua adresoval o pár minút center a hlavičkou otvoril skóre Sulley - 0:1. Ten istý hráč mal šancu aj o niečo neskôr, ale nedal. Podobne sa nedarilo zmeniť stav stretnutia ani Šefčíkovi. Nitra však neskôr umožnila hosťom vytvoriť si priestor a El Moudanemu sa podarilo upraviť na 0:2 strelou k vzdialenejšej žrdi. Ďalšie možnosti Klapana a Castaňedu sa neujali, ale prvý polčas jasne patril hosťom tak či tak.

Po prestávke sa smerom dopredu hrnula Nitra a získala možnosť súpera ešte dohnať. Center z ľavej strany z kopačky Chobota si totiž Yenne snažiaci sa ubrániť útočníka Ristovskeho nešťastne sklepol do vlastnej brány a bolo 1:2. To však bol len dočasná škvrna na úkor Senice, pretože po hodine hry sa lopta dostala zo štandardky pred bránu a nikým nekrytý Joss Didiba hlavičkou dal už na 1:3. Nič lepšie ako brániť výsledok sa Senici neodporúčalo a tak to aj praktizovali. Dokonca sa asi 10 minút pred koncom dostali do ďalšej šance a Castaňeda nedal šancu obrane. Nádherne zakončil akciu na konečných 1:4. Nitra je v poriadnej kríze a klesla na posledné miesto, to Senici sa darí v poslednom čase oveľa lepšie.

Autor: Ľubomír Hudačko