11.03.2011, 19:29, aktualizováno 12.03.2011, 19:28
Senica potrestala špatné výsledky Žiliny, doma jasně porazila Ružomberok a posunula se do čela tabulky. Trnava po změně stran smetla Nitru a je třetí, poslední zůstává Dubnica...

Spartak Trnava - FC Nitra 4:1

12.03.2011 17:30

Góly: 53. Ladislav Tomaček, 75. Koro Koné, 78. Zdenko Kaprálik, 88. Koro Koné - 40. Ľuboš Kolár

V sobotu o 17:30 sa začal duel v slovenskom Ríme, keď Trnava privítala Nitru. V derbyzápase jasne prevládali domáci, ktorí síce najskôr prehrávali po góle hosťujúceho Kolára, ale zverenci Dušana Radolského dokázali štyrmi gólmi otočiť nepriznivý stav a prekonať hráčov spod Zobora.

Spočiatku sa nehral pekný futbal, hralo sa prevažne v strede poľa a prevládali predovšetkým nepresnosti. No napriek tomu sa hralo častejšie na polovici Nitry. V 7. minúte dobrý pokus Bicáka nakoniec zblokoval Harbuľák. ďalšia šanca prišla len v 39. minúte, keď Tomaček dostal presnú prihrávku od Coimbru, ale jeho prízemná strela len tesne minula bránu Kopeckého. Onedlho udreli hostia z protiútoku, keď sa po chybe domácej obrany presadil Kolár - 0:1. Pripomíname, že tento strelecký a gólový pokus bol jediným v prvom polčase, ktorý smeroval na bránu.

Podstatne svižnejší futbal sa odohrával v druhom polčase. V 53. minúte kopal po faule na Koneho priamy kop Tomaček, ktorý následne vymietol ľavý horný kút brány Nitry - 1:1. Trnava pokračovala v skvelej hre a v 75. minúte už vyhrávali, keď po peknom centri Tomačeka využil svoju šancu Koro Kone - 2:1. O tri minúty neskôr znovu asistoval pri góle Tomaček, po ktorého nahrávke sa presadil obranca Kaprálik - 3:1. V 88. minúte spečatil konečný výsledok svojim druhým gólom Kone - 4:1 a položil Nitru definitívne na lopatky.

Více informací k zápasu

MFK Košice - FC Zlaté Moravce 0:1

12.03.2011 15:30

Góly: 36. Peter Kuračka

V sobotu o 15:30 Košice privítali na domácej pôde Zlaté Moravce. Na Čermeli sa odohral zaujímavý a vyrovnaný súboj, v ktorom nakoniec zvíťazili hostia, ktorých spasil kapitán Peter Kuračka gólom v 36. minúte.

Od začiatku bolo na Čermeli jasné vytušiť, že hostia prichádzajú do Košíc s cieľom bodovať. Ale o prvú šancu sa v 3. minúte postaral domáci obranca Kolbas, ktorý v dobrej pozícii mieril nepresne. Neskôr sa hralo medzi šestnástkami, keďže oba tímy hrali zo zabezpečenej obrany a ťažko sa oba celky dostali cez obranu či už domácich, alebo hostí. Preto to skúsil v 27. minúte z diaľky útočník hostí Pavelka a opečiatkoval brvno Tofilovského brány. O tri minúty neskôr pohrozil domáci Juhar, ktorého pokus skončil tesne vedľa. Snaha nováčika súťaže priniesla ovocie v 36. minúte, keď sa pred šestnástkou šikovne uvoľnil kapitán Kuračka, ktorého následny pokus skončil v šibenici Tofiloského brány - 0:1. Do konca polčasu už hostia kontrolovali a dohrávali prvý polčas.

Veľký boj o body na Čermeli pokračoval aj v druhom polčase. Domáci hráči sa snažili vyrovnať, ale viackrát zlyhali v koncovke. Najskôr pohrozili niekoľkokrát domáci, ale postupne sa nepresadili Škutka, Djoković a ani striedajúci Digoň. Neúnavní hostia sa spoliehali na protiútoky, aby si zaručili tri body. Najväčšiu šancu mal v ich farbách v 86. minúte striedajúci Kuráň, ale vyloženú šancu nepremenil. Hostia sa napokon tešili zo zaslúženého zisku troch bodov.

Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 2:1

Góly: 31. Jonathan Bernardo Mariano, 56. Jonathan Bernardo Mariano - 38. Martin Vyskočil (vl.)

V 21. kole Corgoň ligy sa v Prešove hralo o dôležité body, Banská Bystrica však na jar prehrala už tretíkrát a ešte nedala gól z hry. Naopak, Prešov ide v tabuľke vyššie po výsledku 2:1.

Prvé minúty priniesli opatrnú hru. Domáci bránu ostreľovali z veľkej vzdialenosti, neujala sa Papajova snaha. Práve kapitán domácich bola výrazná postava zápasu, rozdávanie dobrých lôpt napríklad Bernardo nezúžitkoval. V 16. minúte centroval Vyskočil a Krajník zakončil zaujímavo, ale tesne vedľa. Dobrú kombináciu prezentovali hostia po ďalšom rohovom kope a Turňov center takmer premenil na gól Jakubko. Na druhej strane hlavičkoval Čep po rohu nepríjemne, ale nie presne. Šance prichádzali najmä po dobrých kombináciách hostí, ale hlavne Čep sa staral o to, aby sa skóre v prospech hostí nemenilo. Aktivita Tatrana sa zvyšovala, ale chýbal pohyb útočníkov. Rozdávali sa karty a nepresnosti boli v kurze taktiež. V 30. minúte však Josl perfektne vysunul Bernarda a ten popod Boroša otvoril skóre - 1:0. Na druhej strane mohlo byť hneď vyrovnané, ale po dobrom centri sa vyznamenal Plánička a zneškodnil príležitosť Heseka. Po presnom pase sa v 34. minúte presadzoval Žúrek, ale Boroš skvele vyrazil na roh. Nebyť teču Farbákovej hlavičky, mohlo byť skóre vyššie. Po piatich mesiacoch inkasoval domáci tím aj doma, na center vyskočil Vyskočil a bolo 1:1, Tatran si dal vlastenca. Pre tím skvele pracoval Petráš a Papaj, ale najmä Žúrek bol vpredu tragický.

Druhá štyridsaťpäťminútovka sa niesla v znamení aktivity koňarov, ale ako to býva zvykom, nič vážne sa z nej nevykľulo. Až do 55. minúty. Opäť tímový ťahúň Papaj nacentroval do šestnástky a Bernardo hlavou krásne a umiestnene dostal domácich do vedenia - 2:1. Banská Bystrica nepredvádzala v podstate nič, prehrávala zaslúžene. Uškovič po signále nabil Kupčíkovi, ale ten spoza šestnásky v ojedinelej možnosti vysoko prestrelil. V 65. minúte sa už-už do zakončenia dostal Žúrek, ale opät nezúžitkoval dobrú prácu Papaja. Bystrica sa dvadsať minút pred koncom prebúdzala, Tatran bol miestami vo vlastnej šestnástke kamarát so zmätkom. V 72. minúte sa v krkolomnej pozícii dostával do zakončenia Bernardo, ale neuspel. Striedajúci Macko vyslal do šance Papaja v 79. minúte, ale domáci kapitán nezakončil dôrazne. Fantastický zákrok predviedol Plánička desať minút pred koncom, po hlavičke Uškoviča. Ak chcel Hučko vystrašiť domáceho brankára v 83. minúte, mal tak urobiť z väčšou razanciou. V závere zápasu krížne strieľal ešte Krajník, ale skóre sa už nezmenilo, Prešov zaslúžene vyhral 2:1.

FK Senica - MFK Ružomberok 4:0

Góly: 9. Ondřej Smetana, 30. Ondřej Smetana, 33. Tomáš Kóňa, 84. Petr Hošek

Po 21. kole Corgoň ligy sa mení líder tabuľky. Žilina stratila náskok, ktorý si teraz azda bude budovať Senica. Tí na jar dali v troch zápasoch už 12 gólov a žiadny neinkasovali. Zaslúžene vyhrali aj doma nad Ružomberkom.

Zápas začal v pokojnom tempe, ktorý rozvírili hostia nebezpečnými loptami pred bránu Boleka, ale po piatich minútach musel hasiť Hrdlička vážnejšiu situáciu. Pekný lob Lukšíka problémy nenarobil. V 9. minúte sa už menilo skóre, po priamom kope pekne zavesil Smetana - 1:0. V prvej štvrťhodine stihol natiahnuť brankára Kóňa. Snažil sa aj Ružomberok, ale platonické ohrozovanie brány v podobe Chovanca sa ujať nemohlo. Svižný futbal pokračoval a Smetana po kontre dal Divišovi, ale ten zoči-voči nezvýšil skóre. Domáci ovládali stred poľa výborne, snaha hostí sa uprieť nedala, ale Pillárov únik zastavila žrď. A tak trestala Senica, ktorá pridala po rohu druhý gól, opäť sa hlavou po trme-vrme presadil Smetana a bolo 2:0. O pár minút nevedel čo s loptou Kóňa a z diaľky parádne zvýšil už na 3:0. Práve Tomáš Kóňa bol postavou zápasu, okrem parádneho gólu lopty umne rozdával.

Druhý polčas sa začal ako ten prvý - v miernom tempe. Domáci chceli zápas v pohode dohrať, Ružomberok sa snažil výsledok skorigovať, prípadne nepokračovať v matnom výkone. Aktivita hostí sa však nepremietala do výraznejších príležitostí, zverenci trénera Grigu mali všetko pod kontrolou. Po hodine hry sa v nemasnom-neslanom tempe dostal do šance Diviš, ale proti Penksovi v jasnej pozícii neuspel. Domáci v pohode kontrolovali hru, Liptovčania sa nevedeli dostať zo zovretia. Stredoslováci hrozili len veľmi platonicky, bezduché centre sa ujať nemohli, Bolek bol tak zamestnávaný jedine po odkopoch kolegu Pensku. V 84. minúte preto zaútočili Grigovci, po zmätkoch dostal k lopte Poliaček a nacentroval Hošekovi na štvrtý gól. Ďalšia krásna hlavička podčiarkla 1. miesto v tabuľke a uzatvorila skóre na 4:0.

MFK Dubnica - Slovan Bratislava 1:1

Góly: 30. Tomáš Polách - 21. Filip Šebo

V sobotu o 15:30 privítala posledná Dubnica bratislavský Slovan. Zápas sa nakoniec skončil remízou a slušná divácka návšteva mohla vidieť zaujímavý súboj. Mimochodom, po tomto výsledky Dubnica získala tretiu remízu po troch zápasoch v rade v jarnej časti.

Pred slušnou diváckou kulisou sa snažili oba tímy o pekný futbal, ktorý sa nakoniec aj na Považí hral. Prvú šancu mal Šebo, neskôr na druhej strane domáci Bruško, no obaja v koncovke zlyhali. V 14. minúte strieľal Šebo a o dve minúty neskôr nabil Šulek spoluhráčovi Zápotokovi, ktorý tesne prestrelil. V 21. minúte sa dostali hostia do vedenia, keď center Milinkoviča prešiel cez obranu Dubnice až ku Šebovi, ktorý poľahky prekonal bezmocného Kováča - 0:1. Na vyrovnanie potrebovala Dubnica len deväť minút, keď po spolupráci Šuleka s Vavríkom vyrovnal Polách - 1:1. Do konca polčasu ešte žiarili aktivitou domáci Považania, najskôr v 38. minúte takmer po signále skórovali, o tri minúty neskôr musel zachraňovať hosťujúci Pauschek pred Vavríkom.

V druhom polčase to bol opäť pekný futbal, predovšetkým Slovan Bratislava sa snažil o víťazný gól. Najprv podržal brankár Dubnice Pavol Kováč pri strele Šeba, neskôr vychytal aj Ivanu s Pauschekom. Neskôr sa dostali viac do hry Dubničania, ktorí sa snažili predovšetkým zmierniť tlak Slovanu, čo sa im aj podarilo. Aktivitou v zápase žiaril hlavne domáci Zápotoka, ktorý dvakrát strieľal nepresne. Najbližšie mal ku gólu z domácich ale Vavrík, ktorý v 71. minúte trestuhodne zahodil vyloženú šancu a zlyhal aj v nadstavenom čase, keď po peknom protiútoku nedokázal ideálne zakončiť. Keďže sa zápas skončil remízou, oba tímy sa museli uspokojiť aj napriek veľkým ambíciam iba s bodom.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:2

11.03.2011 17:30

Góly: 23. Marián Tomčák, 78. Marián Tomčák - 65. Ivan Lietava, 74. Tomáš Majtán

V piatkovej večernej predohrávke 21. kola Corgoň ligy sa na Žitnom ostrove z troch bodov neradoval nikto, napriek tomu, že každé mužstvo vyhrávalo. Duel sa napokon skončil zaslúženou remízou.

V dobrej atmosfére sa na Žitnom ostrove od úvodu mužstvá len oťukávali, aktívnejšia bola Žilina. Krížnou strelou sa v 8. minúte prezentoval Helísek, Dúbravka sa naťahoval propagačne. Po štvrťhodine sa dobre presadzoval Halimi, množili sa štandardné situácie. Po jednej z nich Matúš v páde zblízka prestrelil. Hralo sa väčšinou v strede poľa, ale v 23. minúte si po Obertovej prihrávke krásne loptu spracoval Tomčák a z prvej od žrde otvoril skóre - 1:0. Diváci boli svedkami nádherného futbalového momentu.

Ak to mali hostia ťažké pred zápasom, tak v po inkasovanom góle to muselo byť dvojnásobne náročné. Ďalšiu šancu mal Tomčák aj v 26. minúte, krížna strela trafila bočnú sieť. Na druhej strane sa o minútu presadzoval Majtán, taktiež krížna strela bránu netrafila. Dlhé minúty sa nedialo nič, Žilina hrala snáď horšie, ako proti Marseille a zbierala len karty. Na ihrisko prišiel Ceesay, ale Tomčák bol hráčom, ktorý mal šancu v 40. minúte, falšom loptu stočil mimo brány a to bol posledný výrazný moment prvého polčasu.

Živý druhý polčas sa prelieval z jednej strany na druhú, aktívny bol Tomčák, dobre unikal po pravej strane v 48. minúte, ale centrom nikoho nenašiel. DAC cez svoju dobre organizovanú obranu hostí nepúšťali do šancí, iba po priamom kope zahrozil Mráz, Novota sa naťahoval bravúrne a v 56. minúte sa tak stav nemenil. Hostia sa stále nevedeli dostať do jasnej šance, domácich navyše povzbudzovalo početne zaplnené hľadisko. Tí boli svedkami Ďuricovej šance, Dúbravka hasil nadvakrát. Z ničoho nič sa po hodine hry dostal k lopte Ceesay a zaujímavým lobom takmer vyrovnal. Následne v 65. minúte dobrý Štrbov pas spracoval Ceesay, skvele vysunul Lietavu a ten už proti Novotovi nezaváhal a vyrovnal na 1:1.

Hostia ožili, postupne preberali taktovku a hrozili ďalšími nebezpečnými loptami. Aktívny bol najmä Lietava s Mrázom. Výsledkom toho bol laxný prístup ku Gergelovi, ten z pravej strany odcentroval a Majtán za prispenia domáceho hráča pridal v 74. minúte zblízka druhý gól - 1:2. DAC sa však nevzdávala a začala útočiť. Po peknej akcii sa po Helískovi dostal k lopte Tomčák a nádherne vyrovnal na 2:2. Na druhej strane hrozil ďalekonosnou strelou Gergel, ale aj domáci chceli vyhrať a v 85. minúte zahodil veľkú šancu Obert. Dúbravka ukázal, prečo ho sleduje taliansky Neapol. O minútu po Obertovom centri hlavičkoval tvrdo Matúš a Dúbravka držal Žilinu nad vodou ďalším skvelým zákrokom. Krásnu strelu chytal hosťujúci brankár aj v 89. minúte od Lenártha. Aj hostia hrozili jedovatými centrami, ale skóre sa už nemenilo. DAC si body so Žilinou rozdelil po remíze 2:2 a zajtra sa Senica môže dostať do čela tabuľky.