12.03.2011 15:30 CET
0 : 1
(0:1)

Kuračka rozhodol o víťazstve nováčika nad Košicami

V sobotu o 15:30 Košice privítali na domácej pôde Zlaté Moravce. Na Čermeli sa odohral zaujímavý a vyrovnaný súboj, v ktorom nakoniec zvíťazili hostia, ktorých spasil kapitán Peter Kuračka gólom v 36. minúte.

Od začiatku bolo na Čermeli jasné vytušiť, že hostia prichádzajú do Košíc s cieľom bodovať. Ale o prvú šancu sa v 3. minúte postaral domáci obranca Kolbas, ktorý v dobrej pozícii mieril nepresne. Neskôr sa hralo medzi šestnástkami, keďže oba tímy hrali zo zabezpečenej obrany a ťažko sa oba celky dostali cez obranu či už domácich, alebo hostí. Preto to skúsil v 27. minúte z diaľky útočník hostí Pavelka a opečiatkoval brvno Tofilovského brány. O tri minúty neskôr pohrozil domáci Juhar, ktorého pokus skončil tesne vedľa. Snaha nováčika súťaže priniesla ovocie v 36. minúte, keď sa pred šestnástkou šikovne uvoľnil kapitán Kuračka, ktorého následny pokus skončil v šibenici Tofiloského brány - 0:1. Do konca polčasu už hostia kontrolovali a dohrávali prvý polčas.

Veľký boj o body na Čermeli pokračoval aj v druhom polčase. Domáci hráči sa snažili vyrovnať, ale viackrát zlyhali v koncovke. Najskôr pohrozili niekoľkokrát domáci, ale postupne sa nepresadili Škutka, Djoković a ani striedajúci Digoň. Neúnavní hostia sa spoliehali na protiútoky, aby si zaručili tri body. Najväčšiu šancu mal v ich farbách v 86. minúte striedajúci Kuráň, ale vyloženú šancu nepremenil. Hostia sa napokon tešili zo zaslúženého zisku troch bodov.

Autor: Filip Kubaliak